موافقت با تقاضای استمهال سایت الف

27 فروردين 1396 ساعت 12:53

سخنگوی هیات منصفه مطبوعات استان تهران با بیان صادر نشدن رای در دادگاه مطبوعات امروز، گفت: دادگاه و اعضای هیات منصفه با درخواست استمهال سایت الف موافقت و شاکی روزنامه شرق هم از شکایت خود صرفنظر کرد.


علی اکبر کسائیان روز یکشنبه در گفت وگو ایرنا، اظهار کرد: دومین دادگاه مطبوعات سال 96 برای رسیدگی به اتهامات مدیران مسئول روزنامه شرق و سایت خبری الف و همچنین نویسنده مقاله روزنامه شرق در شعبه 9 دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدرضا محمدی کشکولی و با حضور اعضای هیات منصفه مطبوعات برگزار شد.

وی اتهام مدیر مسئول و نویسنده مقاله روزنامه شرق را افترا برشمرد که با شکایت فردی به نام عباس امیری فرد این دادگاه تشکیل شده است و گفت: بعد از طرح شکایت و خوانده شدن کیفرخواست، متهمان (مدیرمسئول و نویسنده مقاله روزنامه شرق) و وکلای آنان در جایگاه حاضر شده و در برابر اتهام وارده از خود و موکلشان دفاع کردند.

کسائیان با بیان اینکه شاکی روزنامه شرق بعد از بیان مطالبی، در پایان اعلام رضایت کرد، ادامه داد: با اعلام رضایت شاکی، پرونده منع تعقیب خورد و رسیدگی به آن پایان یافت.

سخنگوی هیات منصفه مطبوعات استان تهران سایت خبری «الف» را دومین پرونده مورد رسیدگی امروز در دادگاه مطبوعات عنوان کرد و گفت: در این پرونده به اتهام احمد توکلی مدیر مسئول سایت الف قرار بود رسیدگی شود که وی نسبت به محتوای شکایت و پرونده اظهار بی اطلاعی و از این رو درخواست استمهال کرده است که این درخواست او با موافقت دادگاه و اعضای هیات منصفه مطبوعات مواجه شد.

 هفته گذشته نخستین دادگاه مطبوعات در سال 96 برای رسیدگی به پرونده نشریه «رمز عبور» و روزنامه ورزشی «گل» برگزار شد که رسیدگی به این دو پرونده هم به دلیل موافقت با درخواست استمهال نشریه رمز عبور و حضور نیافتن نماینده مدعی العموم ناتمام باقی ماند و به این ترتیب هیچ رایی در این دو هفته در دادگاه مطبوعات صادر نشده است.


کد مطلب: 462932

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcdsx0oxyt09n6.2a2y.html?462932

الف
  http://alef.ir