توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 363040
واکنش لندن به بازداشت نازنین‌ زاغری
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۲۴
وزارت خارجه انگلیس در واکنش به دستگیری تبعه خود در ایران اعلام کرد در حال کسب اطلاعات از مقام‌های ایرانی در مورد اتهام‌های گزارش شده علیه نازنین زاغری-رتکلیف است.

به گزارش فارس، به دنبال انتشار خبر دستگیری «نازنین زاغری» تبعه ایرانی- انگلیسی که به جرم ارتباط با شبکه‌های برانداز فروردین سال جاری توسط نیروهای اطلاعات سپاه کرمان در فرودگاه امام خمینی دستگیر و به کرمان منتقل شد، وزارت خارجه انگلیس واکنش جدیدی نشان داد.

به نوشته وبگاه شبکه خبری «بی.‌بی.‌سی» سخنگوی زن وزارت خارجه انگلیس امروز (چهارشنبه) در این زمینه گفت: «به فوریت در حال کسب اطلاعات از مقام‌های ایرانی در مورد اتهام‌های گزارش شده علیه خانم زاغری-رتکلیف هستیم.»

وی در ادامه افزود: «این موضوع را بارها در بالاترین سطح مطرح کرده‌ایم و در هر فرصتی که در دسترس باشد این کار را ادامه می‌دهیم. ما همچنین از زمان اطلاع از دستگیری خانم زاغری از خانوده او حمایت کرده‌ایم.»

سخنگوی وزارت خارجه انگلیس در خاتمه افزود: «توبیاس الوود مدیر بخش خاورمیانه وزارت خارجه جهت اطمینان دادن نسبت به اینکه ما پیگیر این ماجرا هستیم به طور شخصی با خانواده زاغری-رتکلیف ملاقات کرده است.»

بر اساس این گزارش، سپاه ثارالله استان کرمان در اطلاعیه‌ای با تاکید بر اینکه نازنین زاغری در پروژه‌های براندازی مشارکت داشته است، اعلام کرد: طی اقدامات اطلاعاتی گسترده در فضای مجازی و حقیقی یکی از سر شبکه‌های اصلی وابسته به بیگانگان که ماموریت‌های مختلفی در راستای تحقق اهداف شوم دشمنان نظام انجام داده بود شناسایی و دستگیر شد.

بر اساس بیانیه سپاه پاسداران، نازنین زاغری در تاریخ ۱۵ فروردین سال جاری توسط نیروهای سازمان اطلاعات سپاه کرمان در فرودگاه امام خمینی دستگیر و به کرمان منتقل شد.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است: «بنگاه‌های خبری دولت‌های استکباری به ویژه رسانه‌های انگلیس خبیث در ماه‌های اخیر همه توان خود را برای حمایت از فرد مذکور به کار گرفته‌اند تا به خیال خام خود با جوسازی گسترده در عزم راسخ پاسداران انقلاب خللی ایجاد نمایند، اما این خیال باطل هیچگاه به واقعیت تبدیل نخواهد شد.»
 
کلمات کلیدی : انگلیس+ایران+نازنین زاغری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.