توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 404224
انگلیس: ایران نقش مهمی درعراق دارد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۵
وزیر دفاع انگلیس در پارلمان این کشور گفت ایران نقش بسیار و مهمی در عراق و کشورهای دیگر دارد.

به گزارش فارس، «مایکل فالن» وزیر دفاع انگلیس در جمع نمایندگان پارلمان در پاسخ به سوالی پیرامون همکاری نیروهای نظامی ایرانی در عراق برای مقابله با داعش و آینده تاثیر ایران در عراق گفت تاثیر ایران نه تنها در عراق بلکه در کشورهای دیگر هم، حائز اهمیت است.

وزیر دفاع انگلیس افزود، بعد از توافق هسته‌ای، ایران اکنون این فرصت را دارد که نشان دهد می‌تواند نیرویی برای نیکی در این کشورها باشد. ایران تعهداتی داده است تا در امور این شهرها پس از آزادی دخالت نکند و انتظار داریم که به این تعهدات پایبند باشد.

مایکل فالن همچنین گفت در عملیات آزادسازی موصل، جنگنده‌های نیروی هوایی انگلیس با جمع‌آوری اطلاعات به همراه دیگر جنگنده‌های ائتلاف حمایت هوایی زیادی از نیروهای زمینی عراق کرده‌اند به علاوه نیروهای مربی انگلیسی در حال آموزش دادن و تجهیز نیروهای زمینی در عملیات موصل هستند.

فالن افزود، پاک‌سازی عراق از داعش هرگز سری و آسان نبوده اما همان‌طور که ائتلاف وارد سال سوم می‌شود، پیشرفت زیادی انجام گرفته است.

وی همچنین تصریح کرد، شکست داعش مساله‌ای بلندمدت است که خیابان‌های انگلیس و اروپا را امن‌تر می‌کند.
 
کلمات کلیدی : انگلیس+ایران+عراق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.