توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 417446
تشریح آخرین وضعیت قطعی گاز در استان مازندران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۷
سخنگوی شرکت ملی گاز ایران گفت: خط تقویتی از لاکان به رشت تا یک ماه آینده به بهره برداری می رسد و خط دامغان کیاسر هم تا پایان سال تکمیل می شود و به این ترتیب سال آینده مشکلی در منطقه نخواهیم داشت.

به گزارش ایلنا، مجید بوجارزاده گفت: در حال حاضر 26 استان از 31 استان کشور در دمای زیر صفر درجه به سر می برند و ما به صورت گسترده در حال توزیع 700 میلیون متر مکعب گاز هستیم و هیچ استانی به جز سه شهر آمل، بابل و بابلسر دچار مشکل نشده است.

وی با اشاره به اینکه گاز سه شهر یاد شده تا بعدازظهر وصل می شود، تصریح کرد: توزیع یک جای 530 میلیون مترمکعب به بخش خانگی کار عظیمی است، بنابراین مردم باید کمک کنند تا بتوانیم توزیع را مدیریت کنیم.

بوجارزاده توضیح داد: استان مازنداران 26 میلیون مترمکعب مصرف گاز دارد که 22 میلیون مترمکعب آن در حال تامین است و 4 میلیون مترمکعب کمبود نیز در اثر مصرف بیش از اندازه است.

وی یادآور شد: در این سه شهر (آمل، بابل و بابلسر) هم از قبل مانور برگذار شده و مردم در جریان بودند که ممکن است افت فشار وجود داشته باشد و سوخت دوم هم توسط شرکت پخش توزیع شده و روز چهارشنبه هم بار دیگر در جاهایی که نیاز بوده سوخت دوم توزیع شده است.

سخنگوی شرکت ملی گاز همچنین با اشاره به اینکه میزان گاز وارداتی از ترکمنستان دچار افت نشده است، بیان داشت: در حال حاضر فشار گاز در سه شهر تنظیم شده و مشکل در حال برطرف شدن است و تا بعدازظهر گاز شهر بابل و روستاهای مختلف به طور کامل وصل می شود.

وی با اشاره به اینکه خطوطی که باید از قبل آماده می شد بنا به دلایل مختلف از جلگه ای و کوهستانی بودن استان دچار تاخیر شده است، افزود: خط تقویتی از لاکان به رشت تا یک ماه آینده به بهره برداری می رسد و خط دامغان کیاسر هم تا پایان سال تکمیل می شود و به این ترتیب سال آینده مشکلی در منطقه نخواهیم داشت.

بوجارزاده در ادامه خاطرنشان کرد: سرمای هوا در خراسان شمالی به منفی 17 درجه و در تهران به منفی 5 درجه رسیده است بنابراین گازرسانی با این افت درجه حرارت کار ساده ای نیست.وی تاکید کرد: باید در نظر داشت که توزیع 530 میلیون متر مکعب گاز در یک روز به 78 میلیون نفر جمعیت کشور به اندازه مصرف کل اتحادیه اروپا در یک روز است و این رقم بیانگر این است که مصرف ما استاندرد نیست.
 
کلمات کلیدی : گاز، قطعی، مازندران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.