توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 373200
واعظی: حقوق‎های نجومی منحصر به دولت نیست
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۱
وزیر ارتباطات و فناوری باتاکید بر اجرای قانون دسترسی آزاد به اطلاعات، گفت: اجرای این قانون باعث شفاف سازی در زمینه های مختلف می شود و فساد و تبعیض را از بین می برد.

به گزارش مهر، محمود واعظی عصر امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران در حاشیه مراسم افتتاح پروژه های مخابراتی استان کرمانشاه در خصوص انتخاب استان کرمانشاه به عنوان استان مجازی و اقدامات انجام شده در این زمینه گفت: این موضوع در اولین سفر من به استان کرمانشاه طرح شد اما آن زمان زیر ساخت های آن فراهم نبود.

وی افزود: پس از موافقت با این طرح، برنامه ریزی منسجمی برای آن تنظیم و اعتبارات خوبی در نظر گرفته شد و هم اکنون اعلام کنم، همه زیر ساخت ها این موضوع از اولین سفر به استان کرمانشاه تاکنون فراهم شده و پهنای باند استان از ۱۰ گیگ به ۱۱۰ گیگ رسیده، شبکه انتقال بیش از دوبرابر و تعداد مشترکان به ۴۹۰ هزار رسید و ۱۴ شهر استان نیز به نسل سه و دو شهر نیز به نسل ۴ مجهز شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری ادامه داد: با توجه به آماده شدن زیر ساخت های الکرونیک در استان کرمانشاه این آمادگی را داریم که مسئولان استان را کمک کنیم و با توجه به فارغ التحصیلان استان در این زمینه به ارتقای دولت الکترونیک در استان کمک کنیم.

وی تاکید کرد: البته علی رغم اقدامات انجام شده به آنچه که در استان انجام شده قانع نیستیم و چون استان کرمانشاه متحمل جنگ بوده و از نظر مرزی نیز موقعیت ویژه ای دارد باید آن را تقویت کنیم.

واعظی از تلاش برای توسعه شبکه تلفن و اینترنت در روستاها خبرداد و تصریح کرد: سعی داریم تمام روستاهای استان را تا پایان دولت مجهز به تلفن خانگی کنیم.

وی افزود: براین اساس امروز ۳۷۵ روستا را که به اینترنت مجهز شده افتتاح خواهیم کرد و تا پایان دولت یازدهم ۷۲۰ روستا به آن اضافه می شود واین در حالی است که ادر ابتدای دولت هیچ روستای استان مجهز به اینترنت نبود.

وزیر ارتباطات و فناوری یادآور شد: هم اکنون یک اقبال خوب از سوی استان های مختلف برای پایلوت شدن شهر هوشمند و استان مجازی وجود دارد و به هیچ یک از آنها پاسخ منفی نمی دهیم، لذا پاسخم به این استان نیز مثبت بود و امیدواریم که بتواند منشا تحول شود.

وی همچنین در خصوص ایجاد اینترنت هوشمند برای خبرنگاران با سرعت بالاتری نسبت به اینترنت معمول گفت: ما دنبال واگذاری تمام امور به بخش خصوصی هستیم و اینترنت هم در اختیار ما نیست و در اختیار مخابرات و شرکت های خصوصی است اما می توانیم در این زمینه هم کمک کنیم که فعالیت های بشود.

واعظی بار دیگر به طرح های افتتاحی اشاره کرد و گفت: امروز ۱۲۲ میلیارد تومان طرح در بخش دولتی و خصوصی ارتباطات به بهره برداری می رسد که بخشی از آن مربوط به تلفن همراه نسل سه و چهار است

وی هم چنین از افتتاح مرکز آموزشی مربوط به امنیت ارتباطی در دانشگاه رازی خبرداد و گفت: تعدادی دیگر از طرح های امروز مربوط به مراکز خدمات الکترونیک است و ۳۷۵ روستای مجهز شده به اینترنت نیز به بهره برداری می رسد.

وزیر ارتباطات و فناوری از افزایش طول شبکه فیبرنوری استان خبرداد و گفت: قصد داریم در استان ۴۵۰ کیلومتر به شهرهای اطراف فیبر نوری بکشیم و ۷۲۰ سایت bts نسل سه و چهار نصب کنیم. هم چنین به دنبال این هستیم همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت مجهز است.

وی افزود: در سه سال گذشته در حوزه ارتباطات و فناوری نزدیک ۴۰۰ میلیارد تومان در بخش دولتی و خصوصی در استان سرمایه گذاری شده است.

واعظی تصریح کرد: هم اکنون در زمانی هستیم که خیلی خدمات سریع است و الان تجهیزاتی که فکر نمی کردیم جزو خدمات مردم باشد، معمول شده است و این فناوری ها ظرف چند ماه از کشورهای پیشرفته به در حال توسعه مثل ایران می رسد لذا اعتقاد داریم ما باید ابزارهای توسعه را در کشورمان به کار گیریم.

وی تاکید کرد: بنای این دولت توسعه است، لذا اول به دنبال توسعه زیرساخت ها و سپس اشتغال هستیم.

وزیر ارتباطات و فناوری هم چنین در خصوص قانون دسترسی آزاد مردم به اطلاعات و اینکه تا چه حد می تواند به مبارزه با فساد کمک کند، نیز گفت: این قانون سال هاست در مجلس تصویب شده بود و نیاز به آیین نامه هایی برای اجرا داشت.

وی افزود: آقای روحانی در ابتدای دولت بر تحقق حقوق شهروندی تاکید داشت و مردم برای دستیابی به حقوقشان نیازمند اطلاعات هستند.

واعظی تصریح کرد: ایشان بر شفاف سازی و پاسخگو بودن دولت تاکید داشت و معتقد بودند باید آیین نامه دسترسی آزاد به اطلاعات را به دولت بیاوریم و کارهای بسیار خوبی در این زمینه شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری یادآور شد: فکر می کنیم باید در کنار این حقوق ابزار آن فراهم شود لذا به دنبال راه اندازی دولت الکترونیک به این منظور هستیم.

وی گفت: دولت برخلاف دولت گذشته که خط قرمز است، گفته من خط قرمزی ندارم و هیچ عقد و اخوتی با کسی نبستم.

وزیر ارتباطات و فناوری تصریح کرد: این بحث فیش های نجومی جدید نیست و از گذشته تا حال مدیران عاملان بانک چند برابر وزرا حقوق می گیرند و از روزی که مطرح شد، دولت به جای اینکه خفه کند، استقبال کرد. وعلی رغم اینکه گفتند به ضرر دولت است، گفت به نفع مردم است و باید پیگیری شود.

وی افزود: علی رغم اینکه این موضوع فقط منحصر به دولت نیست و در قواهای دیگر نیز هست، در دولت صحبت کردیم و برای حقوق ها کف و سقف مشخص کردیم تا اصلاح شود.

واعظی تاکید کرد: وقتی شفاف سازی شود، تبعیض و فساد از بین می رود و به جای مطالعه مردم از سایت و از طریق دولت الکترونیک اطلاعات مورد نیاز خود را می گیرند.
 
کلمات کلیدی : فیش حقوقی+حقوق نجومی+ حقوق مدیران+واعظی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.