نظر منتشر شده
۱۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 372335
تصمیم مجلس برای اصلاح فیش‌های حقوقی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۲
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه نرخ بیکاری بین تحصیل‌کردگان ۴۲ درصد است، افزود: ‌با آمار دقیق باید برای اشتغال آنان برنامه‌ریزی کنیم.

به گزارش تسنیم، محمد وحدتی عصر امروز در همایش بزرگ استانی تشکیلات کارگری و کارفرمایی آذربایجان شرقی که با حضور وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در اتاق بازرگانی تبریز برگزار شد، با اشاره به اینکه نرخ بیکاری در استان حدود ۷ درصد است، اظهار داشت: بنده با احتیاط با این خبر برخورد می‌کنم چراکه ۵ هزار واحد تولیدی تعطیل و بسیاری از شاغلان نیز بیکار شده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه بسیاری از کارگران واحدهای تعطیل شده به سایر استان‌ها مهاجرت کرده‌اند، گفت: بررسی مجدد و عمیق برای تعیین نرخ بیکاری استان جهت برنامه‌ریزی‌های دقیق آذربایجان شرقی بسیار ضروری است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه نرخ بیکاری بین تحصیل‌کردگان ۴۲ درصد است، افزود: این استان یک استان تحصیل کرده است که نرخ بیکاری تحصیل‌کردگان آن بیش از این ۴۲ درصد خواهد بود و با آمار دقیق باید برای اشتغال آنان برنامه‌ریزی کنیم.

نایب رئیس مجمع نمایندگان استان، با اشاره به اینکه در مجلس دهم بنا داریم که فیش‌های حقوقی را به هم نزدیک کنیم، ابراز داشت: چند‌ سال است شعار می‌دهیم ولی باید در سال اقدام و عمل، فاصله حقوق‌ها را اصلاح کنیم و امیدوارم با ارائه لوایح و طرح‌های عملیاتی این موضوع را برای همیشه حل کنیم.

نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس دهم‌ با بیان اینکه در سال اقتصاد مقاومتی برای از بین بردن مفاسد اقتصادی و بهبود معیشت مردم و افزایش اشتغال، باید آستین‌ها را بالا بزنیم، ابراز داشت: باید قوانین را به نفع کارگر اصلاح کنیم تا شاهد افزایش اشتغال و رشد اقتصادی در کشور باشیم.
 
کلمات کلیدی : فیش حقوقی+حقوق نجومی+ حقوق مدیران+مجلس
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۲۰:۳۳:۵۸
مشکل درافزایش شدید ظرفیتهای دانشگاهی است.
زمان ما فوق دیپلم هرگز امکان ادامه تحصیل نداشت.چون هرکس در حد ظرفیت و پتانسیل و استعدادش امکان تحصیل داشت.الان همه شده اند مهندس!کی کار کنه (3823804) (alef-13)
 
بیگی29
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۰۹:۱۱:۱۸
مشکل اصلی افزایش بی رویه جمعیت در دهه 60 و بعد از آن است.
لابد این ضرب المثل را شنیده اید: یک "ده" آباد به از صد "شهر " خراب است. (3824279) (alef-13)
 
کارمند اداره راه
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۰۹:۵۹:۲۰
حقوق رو درست کنید مزایا چی؟ من هم دلم نفت کارت کارکنان شرکت گاز و نفت رو می خواد که ماهی یک میلیون شارژ میشه منم دلم رفاهی یک و رفاهی دو و سود حاصل از 5 درصد مالیات کارکنان اداره مالیات رو می خوام که سه برابر حقوقشون میشه!!! اگه می تونید دریافتی رو درست کنید نه فیش حقوقی (3824331) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۲۱:۳۳:۴۶
-- آقا رضا ! البشاره ، ... البشاره ! يكي از نمايندگان محترم در مجلس گفته كه بنا داريم كه فاصله
فيش هاي حقوقي را كم و ...و بايد عملاً دست به كار شويم ،تا فاصله حقوق ها را از بين... ميگم
مثل اين كه ، خدا بخواد ، مي خواد معجزه بشه و ..
-- صحيح ! ... اما برادر ! شاعر فرموده : " سخن نو آر كه سخن نو حلاوتي است ديگر " !! ...
تكرار مكررات نكن قربونتم !! ... !! تازه چه خبر ؟ !! ... ميگم ماه قبل چه روزي بود كه يارانه ها واريز ... يك ماهشد؟ !!! (3823871) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۲۲:۰۶:۲۰
اگر واقعاً دنبال حقيد تمام فيشه با سابقه ومدرك برابر يكسان كنيد من معلم چه فرقى با ديگر كارمندان دارم ؟ (3823909) (alef-3)
 
مهندس معدن
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۲۳:۲۸:۲۵
هیچی .فقط سه ماه نابستان تعطیل هستید - درآمد شاگرد خصوصیتون از حقوقتان بیشتر است - ایام نوروز یکسره تعطیل هستید - هفته معلم بغیر از پاداش از بچه های ایرانی کلی هدیه می گیرید - زیر باد کولر و گرمای بخاری بجای درس دادن به آنها کلی غر می زنید و بر سرشان منت می گذارید - یکسره کم بودن حقوقتان را برسر بچه های مردم می کوبید و مرتب مثل کسانیکه از این مردم طلبکارند مظلوم نمایی می نمایید. ولی ما بی ادعا صد ها متر زیر زمین با جانمان بازی می کنیم و از هیچ کس هم توقعی نداریم. (3823990) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۰۲:۲۷:۵۳
احسنت و مرحبا (3824176) (alef-13)
 
معلم بازنشسته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۱۱:۵۲:۲۱
اف بر معلمی که چنین مهندسی تربیت کرده! یعنی تقاضای همسان سازی حقوق کارمندان با شرایط یکسان چیز زیادیه؟ (3824474) (alef-13)
 
نادر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۲۳:۵۳:۴۴
آاگر دو نفر دارای مدرک تحصیلی یکسان و سابقه کاریکسان باشند .اما یکی از آنها در هفته 44 ساعت کار به صورت نوبتکار .در گرمای بالای 50 درجه .در بیابانهای داغ و واحدهای عملیاتی آتش کار کند آیا میبایست دریافتی یکسان داشته باشند .قطعا این عدالت نیست .ضمن اینکه جایگاه معلم باید حفظ شود ولی بعضی مشاغل خیر .باور کنید بعضی از گلایه مندان حاضر نیستند در خیابانهای جنوب راه بروند چه برسد به اینکه کار کنند. (3824021) (alef-13)
 
کارمند دادگستری
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۱۰:۰۲:۰۶
برابر باشه؟ منی که کارمند دادگستری ام و از ساعت 8 صبح تا 4 بعد از ظهر به خاطر ارباب رجوعان طلبکار و بی شمار نمی تونم حتی یک چایی بخورم و حتی اگه یک روز برم مرخصی مجبورم تا چند روز بمونم تا جبران مافات کنم باید با کارمند جهاد کشاورزی، بنیاد شهید ، معلم و ... حقوق برابر بگیریم؟!!! (3824336) (alef-13)
 
کارشناس حفار ی سر چاه نفت
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۱۱:۱۸:۱۵
خدا پدر مادرت را رحمت کند.خیلی ها گرمای۵۴ درجه سانتیگراد آنهم در شرجی بالای ۷۰ درصد را ندیده اند . به دریا رفته می داند مصیبتهای طوفان را ! (3824444) (alef-13)
 
یکنفر از مردم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۰۰:۳۵:۴۵
ابتدا از خود شروع کنید و قوانین حقوق مادام العمری نمایندگان و احتساب یک دوره نمایندگی به یک مقطع تحصیلی را لغو کنید تا مصداق رطب خورده و منع رطب نشوید. (3824064) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۰۱:۴۰:۱۴
بازنشستگان فرهنگی با مدارک یکسان تفاوت حقوق میلیونی با هم دارند. (3824139) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.