نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 370543
انتقام مدیران متخلف بانکی از افشاگران فیش‌ها
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۰
علی‌رغم تاکیدات رهبری و ریاست‌جمهوری بر ضرورت برخورد قاطع با متخلفان حقوق‌های نجومی، خبرها حاکی از اخراج و برکناری نیروهای خدومی است که احتمال می‌رود در انتشار فیش‌ها نقش داشته یا نقش ایفا کنند.

به گزارش فارس، در حالی که رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های عید سعید فطر برخور د با حقوق‌های غیرقانونی را وظیفه همگانی عنوان فرموده و رئیس‌جمهور نیز در دیدار عیدانه با جمعی از مسئولان کشور تاکید کرده بود، موضوع فیش‌های غیرمتعارف یک مساله ملی است و نباید دستاویز تسویه حساب‌های سیاسی شود، اخبار واصله از برکناری گسترده جمعی از کارکنان خدوم شبکه بانکی به بهانه دست‌داشتن آنان در افشای دریافتی‌های غیرقانونی مدیران حکایت دارد.

بر اساس اخبار واصله در تعدادی از بانک‌هایی که مدیران عامل آنها برکنار شده‌اند، تعداد زیادی از مدیران و نیروهای خدوم که احتمال دست‌داشتن آنها در انتشار فیش‌های نجومی مدیران می‌رفته، از سمت خود برکنار یا بازنشسته شد‌ه‌اند. کما اینکه در بیمه مرکزی کارمند افشاکننده فیش‌ها شبانه اخراج شد.

همچنین در برخی دیگر از بانک‌ها که هنوزمدیران ارشد آنها عزل نشده اما در معرض تهدید تغییر هستند، متولیان بانک‌ها در اقدامی پیش‌دستانه برخی از نیروهای ارزشی را که احتمال می‌رود در افشای تخلفات مالی مدیران نقش ایفا کنند از محل کار خود اخراج یا از سمت خود برکنار کرده‌اند تا از دسترسی آنها به اطلاعات و مدارک تخلفات جلوگیری نمایند.

هر چند رئیس چمهور محترم در بیانیه خود خطاب به ملت ایران حساسیت افکارعمومی و رسانه‌ها به پرداخت‌های نامتعارف را قابل ستایش خوانده بود و از عزم دولت برای مبارزه با فساد و رانت در نظام اداری و اقتصادی تا ریشه‌کن شدن آن خبر داده بود اما ظاهرا برخی دیگر از مدیران دولتی نه هیچ اراده‌ای برای برخورد با متخلفان ندارند بلکه قصد دارند با افشاکنندگان این تخلفات، عملا صورت مسئله را پاک کنند.

از دولت محترم این انتظار هست که در اسرع وقت با اعزام تیم‌های بازرسی ویژه به بانکها و موسسات مذکور، صحت و سقم این موضوع را از کارمندان جویا شده و اجازه ندهند بخاطر تخلفات عده‌ای غارتگر بیت‌المال، افرادی بی گناه قربانی شوند.

بی ‌شک در صورت استمرار این روند غیرقانونی، جزئیات و اسامی افرادی که مورد انتقام مدیران دریافت‌کننده حقوق‌های نجومی قرار گرفته‌اند را منتشر خواهیم کرد.
 
کلمات کلیدی : فیش حقوقی+حقوق نجومی+ حقوق مدیران+مدیران بانکی
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۲۲:۴۶:۴۸
مانندوزیر اقتصاد که جلوی پاداش ووام کارکنان بانکهاراگرفت!!!! (3814057) (alef-11)
 
حر وراوینی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۳:۰۶:۰۷
حقوق و پاداش و اضافه کاری و... کارکنان زحمتکش بانک ها از بیت المال (بودجه سنواتی ) دولت پرداخت نمی شود بلکه از محل درآمد ناشی از تلاشهای شبانه روزی پرسنل بانکها پرداخت میگردد بنده در ادارات مختلف کار کرده ام و به واسطه شغلم با چندین اداره مراوده اداری و کاری داشته ام الحق والانصاف هم از نظر راندمان کار روزانه وهم کیفیت و سختی کار کارمندان ادارات مذکور قابل مقایسه با کارمندان بانکها نمی باشد لذا در راستای اجرای عدالت باید که حقوق و مزایای پرسنل بانکها در تمامی پستها فرق اساسی با سایر کارکنان دولت باشد (3903763) (alef-11)
 
املی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۲۲:۵۰:۲۸
سلام
نمیدانم از کجا وازکی ناله کنم ازدولت؟ ازمقامات؟ ازعلما؟ ازدستگاه قضا؟ ازکی؟
هرچند ناله مردم به گوش مسئولان نمیرسد ومسئولان خودرا درقبال مردم موظف نمیدانند اگر درکشور دستگاه قضا با جدیت با متخلفین برخورد میکرد الان اوضاع کشور بدین صورت نبودچرا درعربستان دزد نیست یا اگر هست با ترس و لرز دزدی میکند؟ چون میداند عواقب دستگیرشدن قطع ید میباشدحالا چرا درکشورما مسئولان وهردستگاه یک سیستم جداگانه برای پرداخت حقوق دارند؟ ونظام هماهنگ برای کدام دستگاه میباشد؟ ایا فقط برای ارتش و معلمان و.. هست؟
حال .... چرا بیت المال یدستان نامحرم افتاد؟ ایا واقعا داریم قانون اسلام را درکشورپیاده میکنیم؟ ایا اسلام میگویدمقامات حریص ودست درازی کنند به بیت المال؟ ایا قوانین اسلام فقط در.... (3814066) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۰۲:۲۱:۳۳
متاسفانه همیشه توانمان همین است ضعیف پایمال میشه ویروسی هم بخواهدباندفسادی را افشا کنه تهدیدیااخراج میشه درصورتیکه اینگونه اشخاص بایدموردحمایت قرارگیرند (3814314) (alef-11)
 
عمار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۰۷:۴۷:۵۳
باید متخلفان فیشهای نجومی به اشد مجازات رسیده و درس عبرتی برای دیگران باشد.به قول آقای نوبخت (برادر رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی)باید مفسدان اقتصادی و غارتگران بیت المال (یقه سفیدها)همانند کشور چین اعدام شوند. (3814418) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۰۸:۲۳:۵۷
احسنت. نباید یه عده دلسوز تاوان نجات مردم و بدن و اخراج بشن رسانه ها باید فشار بیارن تا اسیبی به این عزیزان نرسه (3814469) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۰۸:۲۴:۳۰
ینجا ایران است
سرزمین شیران (3814470) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۰۹:۰۸:۳۱
حالا ببینیم رئیس جمهور چیکاره است. (3814519) (alef-11)
 
پاک دست
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۱۱:۲۳:۵۲
مگر بجز عذر خواهی از مدیران فیش لو رفته کار دیگری هم مصداق دارد ؟....! (3824447) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۱۲:۵۴:۲۴
سلام
اون شخضی که در بیمه مرکزی فیش ها رو افشا کرده، حقوق خودش دست کمی از بقیه نداشته و ففط برای تسویه حساب شخصی دست به این کار زده بود چون منافعش در جای دیگری توسط روسای وقت به خطر افتاده بود. لطفا فیش همون شخض رو بررسی کنید و ببینید چند تا آپارتمان و ملک داره و چگونه این اموال رو بدست آورده. البته این حرفها نافی لزوم رسیدگی و بررسی فیش های سایر اعضای هیات مدیره بیمه مرکزی و بانکها نیست (3853054) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.