نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453418
ستاد اجرایی فرمان امام(ره)؛ ایجاد یک میلیون شغل را هدف گرفته ایم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۱
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، از ایجاد ۳۶۰ هزار فرصت شغلی در کشور خبر داد و گفت: برای چهار سال آینده حدود یک میلیون شغل را هدف گرفتیم.

به گزارش مهر، محمد مخبر در مراسم افتتاح هزار هکتار طرح جنگل کاری برکت در مناطق حاشیه ای تهران و برنامه ریزی و ایجاد دو هزار هکتار جنگل در استان های مرزی کشور، اظهارداشت: نگاه ما در ستاد همواره جامع نگر بوده و هیچ گاه به صورت نقطه ای به کارهای ستاد نگاه نکردیم.

وی افزود: یک بحث اختلافی وجود دارد که محیط زیست انسان محور است یا زیست محور. انسان محور به معنای آن است که همه آفرینش خدا باید در اختیار انسان قرار گیرد، اما وقتی بگوییم زیست محور است یعنی انسان هم یکی از زیستمندان کره خاکی است و دیگر این نگاه که همه چیز در اختیار انسان باشد، کفایت نمی کند.

مخبر ادامه داد: در این بحث مصالحه ای شکل گرفته تحت عنوان توسعه پایدار یا به تعبیر مقام معظم رهبری پیشرفت پایدار که سه ستون دارد اقتصاد، مسائل اجتماعی و اکولوژی سیستم. یکی از کارهای خوب در ستاد این بوده که توسعه پایدار را در جمیع فعالیت‌ها حاکم کردیم. اگر در بخش اقتصادی کار می کنید انصافا کارهای بزرگی شکل گرفته است. بیش از ۳۶۰ هزار فرصت شغلی در کشور سامان دادیم و برای چهار سال آینده هم حدود یک میلیون شغل را هدف گرفتیم و تا به حال ۳۰۵ طرح کوچک و متوسط را توانسته‌ایم ایجاد کنیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گفت: یکی دیگر از پایه های توسعه شرکت های دانش بنیان است که موسسه دانش بنیان برکت را راه اندازی کردیم که حتما از نقطه قوت های کشور خواهد شد زیرا متخصصان خوبی در آن داریم و فقط بیش از ۲۰۰ متخصص در سطح PHD زیر ۳۰ ساله از دانشگاه های معتبر کشور در آن مشغولند.

مخبر افزود: قبلا هم برای توانمندسازی مناطق محروم بنیاد برکت را راه اندازی کرده بودیم که فعالیت می کرد اما دیگر طرحی را آغاز نمی کنیم مگر دارای سه خاصیت باشد یعنی با سیاست های اقتصاد مقاومتی تطبیق داشته باشد، در مناطق محروم شکل بگیرد و با رویکرد غیرماندگاری ایجاد شود تا به محض اینکه سرپا شد آن را واگذار کنیم.

وی اضافه کرد: اگر نیروگاه می زنیم در خواف است و اگر فولاد راه اندازی می کنیم در خرمشهر است و اگر کاغذ تولید می کنیم با آلودگی هایی که در زمین ریخته آن را تولید می کنیم که هم کمک به رفع آلودگی است هم کمک به حفظ جنگل ها است و هم جلوگیری از خروج ارز برای واردات چوب است و این کجاست در شادگان که امنیت و اشتغال به دنبال می آورد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) افزود: بعد از اینکه مقام معظم رهبری بحث مکران را مطرح کردند، به رغم اینکه ۱۵ درصد پیشرفت در بندرعباس داشتیم پالایشگاه مان را به جاسک بردیم. ۴۰ درصد نفت کشور سنگین و فوق سنگین است که آن را یا نمی خرند و یا ارزان می خرند، اما خوراک پالایشگاه ما همین نفت سنگین و فوق سنگین است.

مخبر اضافه کرد: با توسعه بخش دارویی فقط در حوزه داروهای ضد سرطان بیماران ما ۱۳۵ میلیارد کمتر پول داده اند و داروی ۳ میلیون تومانی را ۳۰۰-۴۰۰ هزار تومان می خرند. هر مریض سرطانی یک خانواده را مستاصل می کند، اما  یک واکسن این موضوع را رفع می کند و بسیار امیدواریم تا سال آینده این واکسن را در داخل تولید و به بازار عرضه کنیم.

وی افزود: در مسائل اجتماعی حقیقتا با لطف خدا و تدابیر حضرت آقا طی این مدت و به ویژه در سال ۱۳۹۵، ۲۴ هزار و ۷۱۰ پروژه در کشور ایجاد کردیم. ۴ هزار روستا را هدف گیری کردیم که از آن میان دو هزار روستا را کاملا بی نیاز کردیم. ۱۳۶۰ طرح آبرسانی، جاده، بهداشت و...، شکل دادیم و ۸۰۰ مدرسه را تحویل دادیم. ۵۷۰ مسجد ساختیم، ۲۸۰۰ زوج نابارور مناطق محروم را هم برایشان هزینه کردیم که امروز بیش از ۱۳۰ بچه مسلمان به دنیا آمده است.
 
کلمات کلیدی : بنیاد برکت + محرومیت زدایی + ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۷:۰۰:۰۳
دولتی با اختیارات فرا دولتی، البته جدای از دولت! (4199847) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.