نظر منتشر شده
۴۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 341520
آمریکا: آزمایش موشکی ایران ربطی به برجام ندارد/ ایران به توافقنامه پایبند بوده
بخش خبری الف، 12 فروردین 95
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۵
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت، ایران به روح تواقفنامه هسته ای پایبند بوده است ولی آزمایشات موشکی ایران را بر خلاف قطعنامه های شورای امنیت و ناسازگار با تعهدات بین المللی ایران می دانیم.

جان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری روز چهارشنبه این وزارت خانه در تایید سخنان همان روز وزیر خزانه داری آمریکا ، گفت: به اعتقاد ما ایران به روح توافقنامه هسته ای پایبند بوده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با بیان اینکه آزمایش های موشکی ایران در برجام محدود نشده است، مدعی شد: ولی این آزمایشات مخالف قطعنامه های شورای امنیت و ناسازگار با تعهدات بین المللی ایران می باشد.

کربی با تکرار ادعاهای واهی علیه ایران گفت: ما بی شک با توقف اقدامات بی ثبات کننده ایران همچون حمایت از تروریسم و برنامه موشک های بالستیک خوشحال و اطمینان خاطر پیدا خواهیم کرد.

وی گفت: ما معتقدیم که آنها(ایران) به تعهداتشان مطابق با برجام پایبند می باشند ولی از طرفی ما از اقدامات بی ثبات کننده دیگری که انجام می دهند که نقض تحریم ها و قطعنامه های دیگر است چشم پوشی نخواهیم کرد.

کربی در ادامه خواستار توقف آزمایشات موشکی ایران شد و ادعا کرد که این اقدامات را دلیل حضور گسترده نظامی آمریکا در منطقه و استفاده از دیگر ابزار ها برای پاسخگو بودن ایران از عواقب این اقدامات برشمرد.

این در حالیست که معاون وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد که کشورش مخالف تحریم ایران است زیرا تهران با آزمایش موشکی هیچ قطعنامه ای را نقض نکرده است.

آمریکا و متحدان اروپایی این کشور در نامه ای مشترک مدعی شدند که ایران با آزمایش موشکی اخیر خود، به قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل که توافق هسته ای را مورد تایید قرار داد، بی توجهی کرده است؛ همزمان دیپلمات ها تاکید کردند که تحریم ایران مبنای قانونی ندارد.
 
کلمات کلیدی : آزمایش موشکی ایران
 
مطلع به امور جاریه خارجیه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۲ ۱۳:۲۲:۲۸
آمریکا گفته : به برجام ربط نداره ولی همین آمریکا ، گفته : که نقض قطعنامه شورای امنیت است و نقض کرده قطعنامه شورای امنیت را .
و خبر از تحریم های اقتصادی گسترده بر علیه ایران داده .
الف جان !
تو هم درست اطلاع رسانی کن (3622253) (alef-13)
 
:-)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۲ ۱۴:۲۳:۰۳
مهم اینه که دوباره شامل کاغذپاره میشیم (3622346) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۳ ۱۱:۱۳:۱۰
متلکهای پوچ و بی اساس!! بابا کار از متلک انداختن به امثال احمدینژاد گذشته دیگه، بی خیال اون فضاها بشین.

یکم چشمهاتون رو باز کنین تا اوضاع خراب مملکت رو در مورد برجام ببینین.

تعهدنامه امضا کردیم، آمریکا دیگه هیچ ترسی از بابت بمب اتم از ناحیه ی ما نداره و میخواد به زودی قدم بعدیش رو در مورد ما برداره. همه ی این کارا رو کردیم که مشکل تحریمهای بانکی رفع بشه ولی با وجود دادن همه ی این هزینه ها «تحریم ها رفع نشده».

حالا باز امثال شما بشینن به این و اون متلک بگن، چه مشکلی میخواد حل بشه با این حرفهای سطحی؟ (3623152) (alef-13)
 
Poland
۱۳۹۵-۰۱-۱۲ ۱۶:۰۴:۲۶
تحریمهای گسترده ای در کار نیست. از این تحریمها زیاد داشتیم معمولا یک سری اشخاص و نهادهای نظامی تحریم میشن. در مقایسه با تحریمهای هسته ای خیلی کم اهمیت هستن. (3622441) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۱-۱۲ ۱۷:۰۱:۴۱
آخه خوش خیال اینان دارند راه رفته را شروع می کنن واقعا بی خیالی و خوش خیالی برخی در کشور باعث شرم است وقتی رهبری برجامتان را تائید کردند مشروط به عدم ایجاد تحریم های جدید به بهانه های جدید بود ولی مثل اینکه حیات سیاسی امثال شما وابسته به ماستمالی برجام شده است الان شرط اجرای برجام نادیده گرفته شده است ولی شما خام خیالان و کاسبان برجام اگر ایران هم اشغال شود باز می گویید ربطی به برجام ندارد این گوساله سامری شماست (3622512) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۲ ۲۳:۰۵:۳۱
خوب عززیزم اگر امریکا همینطور ی ادامه بنظرت پرو تر نمیشه؟
مثلا بیاد تحریم ها هسته ای را ایندفعه به اسم موشکی اعمال کنه مثلا اونموقع ایران چه جوابی داره بده؟ (3622859) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۲ ۱۹:۲۳:۴۲
امریکایی ها خودشان هم می دانند و ما هم می دانیم و مسئولین کشور هم می دانند که ازمایش های موشکلی نقض برجام نیست اما نقض قطعنامه هست. بنابراین امریکا از نظر حقوقی می تواند و این حق را هم دارد که تحریم هایی را وضع کند. حالا بستگی دارد که بخواهد چه مقدار با دولت اقای روحانی راه بیاید و مجالی بدهد تا شرایط شاید مقداری برای مردم بهتر شود. اما به هر حال این قطعنامه جوری نوشته شده که هرگاه که امریکا میل کند می تواند دوباره تحریم ها را برگرداند چون کشور دائما هر سال برنامه ی موشکی خود را اجرا می کند. فقط باید دید که امریکایی ها چه زمانی را به مصلحت خود برای بازگشت تحریم ها درنظر بگیرند. مثلا صبر کنند تا روحانی دور دوم هم رئیس جمهور شود و بعد این کار را کنند چون اگر قبل از رای اوردن روحانی تحریم ها بازگردانده شوند عملا روحانی شانسی برای رای اوردن نخواهد داشت و این به معناست که فردی رئیس جمهور ایران خواهد شد که زبانی و عملی تخاصم دیدگاه خود با امریکا را ابراز می کند. بنابراین امریکا به نظر من ترجیه می دهد فعلا کاری نکند تا روحانی رای بیاورد و بعد ... (3622660) (alef-13)
 
مشکین نقاب
United States
۱۳۹۵-۰۱-۱۲ ۱۴:۲۱:۳۲
خوشم میاد امریکا از یه طرف تحریما رو برنمیداره که به تعهدات خودش عمل کرده باشه و از طرف دیگه سراب برجام رو همچنان نشون ایران میده تا همچنان امیدوار نگهش داره...
یعنی کلاه سرتون گذاشتن تا زانوهاتون...
حاج آقا روحانی شما همچنان امیدوار باش... (3622341) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۲ ۱۶:۵۲:۳۴
آقا مشکین! شما چقدر از برجام نفرت داری. نکنه نون شما را هم آجر کرده؟! (3622499) (alef-13)
 
محمدامین
United States
۱۳۹۵-۰۱-۱۳ ۱۰:۱۱:۵۹
شما یه چیز خوبشو بگو تا مام خوشمون بیاد!
آقایونی که واردات کلانشون کساد شده بود اونان که به دنبال رفع تحریم هان. وگرنه بدبخت بیچاره هواپیما یا پورشه سوار نمیشه. شمایین که نون برجام رو میخورین نه ملت بیچاره.
اونم که نتیجه ش. (3623115) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۳ ۱۶:۳۶:۲۴
سطح فکر شما در همین حد کمی صبر داشته باشید و شما خرابکاری نکنید مردم دارن نتایج برجام رو می بینند ، اگر محمود شما الان در قدرت بود الان دلار به ده هزار تومن هم رسیده بود (3623357) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۲ ۱۹:۵۳:۱۳
باشه شماها خوبید با اون همه تحریمی که برای کشور درست کردید !!! (3622692) (alef-13)
 
سرباز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۲ ۱۴:۳۶:۲۱
تا همین یه ساعت پیش که اخبار تلوزیون یه چیز دیگه میگفت.. میگفت امریکا محکوم کرده (3622367) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۲ ۱۷:۳۳:۰۸
اخبار تلویزیون از ظن خودش یار اظهارات مقام های آمریکایی میشه. شما جدی نگیر. (3622544) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۳ ۰۰:۲۷:۴۴
سرباز عزیز، حرف‌های ذوق‌زدگان برجام را جدی نگیر. در همان کامنت اول یکی از هموطنان نوشته:

آمریکا گفته : به برجام ربط نداره ولی همین آمریکا ، گفته : که نقض قطعنامه شورای امنیت است و نقض کرده قطعنامه شورای امنیت را .
آمریکا گفته : به برجام ربط نداره ولی همین آمریکا ، گفته : که نقض قطعنامه شورای امنیت است و نقض کرده قطعنامه شورای امنیت را .
و خبر از تحریم های اقتصادی گسترده بر علیه ایران داده .
الف جان !
تو هم درست اطلاع رسانی کن

حرف معلومه، ولی برای برجامیان صرف نمی‌کنه که به روی خودشون بیارن. (3622908) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۱۲ ۱۵:۲۹:۳۳
خواهران و برادران هموطن
صادقانه میگویم اکثریت زیادی از مردم از مقامات میخواهند راه تنش زدایی در پیش بگیریم دست از شعارهای تفرقه انگیز بر داریم قدر امنیت کشور را در این منطقه پر از آشوب و خون ارج بنهیم . مثل بقیه دنیا منافع ملی را مقدم بر هر چیز بدانیم
درست استکه خطر داخلی مارا تهدید میکند آدرس غلط ندهیم این خطر فقر و بیکاری و رکود اقتصادی است (3622414) (alef-13)
 
dave
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۲ ۲۱:۵۶:۲۰
یه سوال از هموطن عزیزمان

آیا رکود و مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم ها بوده یا به دلیل عدم کارایی و بی عرضگی مدیران حاضر می باشد؟؟؟؟

سوال دوم

چرا کشورهایی هم که با امریکا و غرب (به قول دوستان جامعه بین الملل) تنش ندارند به مشکلات اقتصادی بدتر از ایران دچار هستند؟؟؟ از جمله کشور یونان؟؟؟ (3622806) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۱-۱۳ ۰۱:۴۰:۵۴
رفتی گشتی یونان رو پیدا کردی؟ اتفاقا یونان که با روسیه عزیزتون رابطه اش بهتره. چرا ژاپن و کره جنوبی و تایوان و مالزی و همین ترکیه و دبی و برزیل و ... رو مثال نمیزنی که پیشرفت خودشون رو مرهون و مدیون رابطه خوب با غرب هستن؟ (3622954) (alef-13)
 
میر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۳ ۱۰:۳۳:۱۰
خود کشور آمریکا در پنج یا شش سال اخیر مشکلات اقتصادیش بیشتر شده(البته هنوز از ما خیلی بهتره)
اگه یکم زبان انگلیسی تون رو تقویت کنید و اخبار اقتصادی اونها رو هم دنبال کنید و نچسبید به چندتا کانال شو و سریال متوجه می شین (3623127) (alef-13)
 
امیری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۳ ۱۹:۲۳:۱۷
کشور یونان فقیر است چون کشوری فقیر (بدون منابع خدادادی است و متاسفانه بیش از 20 سال با اقتصاد سوسیالیستی تن پرورانه اداره شده .پول از خارج قرض کردند و خوردند و مردم هم فکر پس دادن نبودند. (3623571) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۲ ۲۳:۰۶:۵۲
خوب برادر یا خواهر گرامی این حرف به دولت مردان بگو که فقط وعده می دهند. هنوز مهر برجام خشک نشده و معلوم نیست که ایا اصلا به سرانجام می رسد حرف از برجام دو است (3622861) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۳ ۰۰:۳۱:۱۴
رکود اقتصادی نتیجه سازش با غرب در برجام است. تا وقتی جنس خارجی با دلار ارزان هست، چه نیازی به تولید داخل هست؟
اصلاح‌طلبان برای به ثمر رسیدنش زحمت بسیار کشیدند و حالا پس از کنار زدن رقیب با چماق تحریم‌ها، در واردات و دلالی چهار نعله می‌تازند... کارگر و کارمند بیچاره برایشان چه اهمیتی دارد؟ (3622911) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۳ ۰۴:۲۷:۱۶
8 سال سیاست های اقتصادی محمود شما باعث این رکود گرانی در کشور شده یک شب رکود درست نمیشه حضرت آقا ! (3623003) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۲ ۱۷:۱۸:۴۱
یک خواهش از مسئولین نظامی کشور دارم تا میتونید آزمایش موشکی انجام دهید و کشور رو از نظر تدافعی قوی کنید ولی لزومی نداره رسانه ای کنید با رسانه ای کردین موضوع جز بهانه دادن دست شورای امنیت چیزی عایدمون نمیشه شورای امنیت هم تحریم میکنه واسه اونا که مشکلی نیست سختیش ماله قشر متوسط به پایین ایران هست برید تو کویر اینقدر موشک ازمایش کنید تا خسته بشید حداقل شرایط یک زندگی معمولی رو برای هموطناتون سخت نکنید (3622535) (alef-13)
 
France
۱۳۹۵-۰۱-۱۲ ۲۳:۳۷:۴۶
دقیقا همینو بگو
اگه موشک ساختیم و موفق بوده آزمایشش که خیلیم خوبه. دست همه نیروهای امنیتی و دفاعی کشور درد نکنه. ما قدردان زحماتشون هستیم. اما دیگه رسانه ای کردنش و بهانه دادن دست بقیه چه کاریه اخه. اونم دقیقا بعد از برجام که همه منتظر گشایش اقتصادی و نمود پیدا کردن توافقات و قراردادها هستند. البته با همه این اوصاف گسترش توان دفاعی حق هر کشوریه و هیچ کس حق نداره بهش ایراد بگیره.
به هر حال بهتره اهداف اولویت بندی شه. اگه هدف اول کشور گشایش اقتصادیه که با این شلوغ کاری ها به دست نمیاد. (3622884) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۲ ۱۸:۱۱:۳۳
اینکه خی دوستان متوجه این بیانیه نمی شوند جالبه و جالب تر اینه که هم موافقین و هم مخالفین برجام آن را بنفع خود مصادره میفرمایند.

البته بنظر من این بیانیه تلاش نموده خیلی واقعی موضوع را بنویسد. هم محکوم کند آزمایش را و از آن برای فشار استفاده کند و هم اینکه اعلام کند نقض برجام نیست. هر دو مورد هم صحیح و واقعی بنظر میرسد و آنها هم همین رو تلاش نمودند القاء و ارائه کنند.

خوب است طرفین داخلی (مخالف و موافق برجام) هم تلاش نمایند یک طرفه به قاضی نروند و محسنات و عیوب آن را اشاره کنند. البته ظاهرا برخی ملت ما حوصله این جنس کارها را ندارند که خود فرهنگ جالبی است. (3622579) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۲ ۱۸:۲۶:۴۸
کسانی که از ابتدا مخالف حل و فصل اختلافات ما با دنیا بودند تمام سعی خود را در تحریک انها میکنند که تحریمها را تشدید کنند و ان وقت ادعا کنند که ما که گفتیم امریکا قابل اعتماد نیست (3622601) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۲ ۱۹:۰۱:۴۰
یعنی بخاطر اینکه آنها ناراحت نشوند, آزمایش موشکی را هم نباید انجام دهیم. یک مقدار عزت نفس هم بد چیزی نیست. (3622633) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۳ ۰۸:۱۹:۰۳
عزت نفس در رشد اقتصادی مثبت است. (3623062) (alef-13)
 
سید
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۱۲ ۲۳:۳۷:۴۶
بعضی ها منافعشان در تحریم ملت ایران است . فروش نفت توسط اشخاص و حسابهای شخصی و اسکله های غیر قانونی و ...... به اسم دور زدن تحریم برای این عده ثروت بی شماری آورده و به هیچ بهائی حاضر به از دست دادن این منافع نیستند . (3622885) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۳ ۰۰:۳۲:۲۱
کسانی که از ابتدا مخالف حل و فصل اختلافات بودند؟ :-)
وقتی دوستان اصلاح‌طلبتان از جمله مهدی هاشمی رفسنجانی برای تحریم کشور خودشان مشغول چانه‌زنی با غرب بودند کجا بودید؟ (3622912) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۲ ۲۰:۳۳:۳۷
آزمایش موشکی بلافاصله بعد از برجام = تحریک دشمن برای بر هم زدن بر جام (3622726) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۳ ۱۰:۴۴:۲۳
شماها که میگید آزمایش موشکی ربطی به برجام ندارد !!!!

یعنی حرف کدخداتون رو هم قبول ندارید ؟ (3623133) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۳ ۱۱:۴۰:۰۴
وا
مگه برجامیا نمی گفتن در برجام آزمایش موشکی محدود نشده چطو تست موشک میتونه تحریک کننده باشه ؟ (3623182) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۱-۱۲ ۲۱:۳۱:۴۹
رسانه ای کردن و تبلیغات روی آزمایش های تجهیزات نظامی امکان دارد این شبه را بوجود آورد که جنبه تبلیغاتی آن هدف بوده . کشورهای عرب حوزه خلیج فارس
هزینه های سرسام آوری خرج خریدهای نظامی میکنند که خبرش را رسانه های غرب افشا میکنند . تنها استثنا در جهان کره شمالی استکه حتی اغراق هم میکند بمب اتم را بمب هیدروژنی مینامد . (3622783) (alef-13)
 
France
۱۳۹۵-۰۱-۱۲ ۲۳:۰۳:۴۰
بابا به والله هيچ ايرانى آگاه و غيرتمندى نمى گويد ما نبايد موشك داشته باشيم! بايد داشته باشيم خوبش را هم بايد داشته باشيم چون تا ابد در دنيا اگر شما قدرت و بازدارندگى نداشته باشيد كسى اصلاً با شما وارد گفتگو نمى شود و خيلى راحت قدرت جاه طلبى مى آيد و تمام حقوق شما را پايمال مى كند. اما... اما، آيا ما نمى توانيم برنامه هاى دفاعى و نظامى مان را با قدرت ادامه دهيم بدون اين كه به آن صورت و با آن شعار به زبان عبرى كه تنها و تنها خوراك و مشروعيت براى نتانياهوى جنايتكار فراهم مى كند جلوى دوربين ها در حساس ترين شرايط نمايش دهيم؟؟!! (3622857) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۱-۱۳ ۰۹:۵۵:۰۹
اون شعار روی موشک جز تحریک هیچ فایده ای نداشت. (3623104) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۳ ۱۱:۳۹:۰۵
مگه سال های قبل هم که تحرذیم می شدیم با زبان عبری چیزی نوشته بودیم؟
اینها ماله کشیدنه
نمیشه آزمایش نکرد و اگر آزمایش کنیم بدون رسانه ای کردن بیشتر حرف در میارن (3623180) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۳ ۱۶:۰۵:۵۳
شماها رو ول کنند تمام دنیا رو تهدید به نابودی می کنید ، صبر مردم اندازه داره عمو (3623342) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۱-۱۳ ۰۶:۰۵:۲۰
خوب اگر ازمایش موشکی را رسانه ایی نکنند در برابر تهدید عربستان چطوری عمل کنند تا طرف بترسد هم تندروی و هم کند روی بلای جان کشور است همین انگلیس که خواهان نابودی دوستان ایران در منطقه است برجام و موشک حالیش نیست اون می خواهد ایران را ایرانستان بکند و نا امن انها هدفی جز ضربه زدن به ایران ندارند و در حال جنگ با انها و تسلیم زمانی است که نابودمان کنند (3623012) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۱-۱۳ ۰۸:۴۲:۰۰
سیاست یعنی شل گرفتی سخت می گیرند و سخت گرفتی شل می گیرند وقتی اختلافان بالا گرفت پر رو می شوند و وحدت بیشتر شد عقب نشینی می کنند کاملا قایده ایی فیزیکی دارد و احتیاج به درس و کلاس خاصی ندارد اگر تشر رهبری معظم نبود جنازه را هم تحویل ندادند در بحبوحه اختلافات رژیم صهیپنیستی هم پر رو شده نمی دانم چرا کسی حرف گوش نمی کند این همه روحیه تفرعونی از مجا نشات می گیرد همین دعای کمیل سلحشور روح را جلا می ده ولی اصلا پخشس نکردند چون روحیه حاکمیتی و تفرعونی نمی گذارد کسی نصیحت گوش کند ولی ان امام زاده ایی که ما را در این مسیر قرار داد مطمینا می دانست دنیا و آخرت ما ذر همین مسیر است و آینده روشن و برگشتی در کار نیست این همه فراز و نشیب زندگی تازه به ساحل آرامش بعد از بیست و چند سال رسیدیم هیچ قدرتی نمی تواند از ما بگیرد امام زاده ما رییس و مریوس نمی شناسد راهش را باز می کند و به پیش می رود و آینده با شماییم روشن روشن نه جا خالی می دهیم و نه می گذاریم کسی به اسم دین به امام زمان عج خیانت کنید (3623070) (alef-13)
 
سینا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۳ ۱۲:۱۵:۳۷
اتحریم های مرتبط با برنامه هسته ای بدلیل قطعی شدن درشورای امنیت الزام حقوقی بین المللی علیه ما ایجادکرد که حتی کشورهای دوست و همسایه ماهم بدون خسارت شدید عملا نمیتوانستند باکشورماروابط اقتصادی و بازرگانی داشته باشند و برجام این مانع عمده را ازپیش پای همه کشورها برداشت آمریکا به بهانه آزمایش موشکی ایران بهیچوجه نمیتواند از شورای امنیت علیه ایران قطعنامه بگیرد و تحریم هایی که ادراین رابطه میگویند یکجانبه است و برای دیگر کشورها الزام آورنیست وتاوقتی فضای دشمنی و بی اعتمادی متقابل وجود داشته باشد رفتار دشمنانه وجود خواهد داشت که ازجانب آ مریکا همین بهانه گیری ها و فشارها و ازجانب ماهم ......خواهدبود .متاسفانه برخی دوستان با خلط مباحث بهردلیلی جنبه های مثبت توافق هسته ای ومنافع آن برای کشورمان را نمی بینند !!! (3623204) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.