نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 283561
صدراعظم آلمان دختر پناهجوی فلسطینی را به گریه انداخت
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۲
پاسخ سرد 'آنگلا مرکل' صدر اعظم آلمان به یک دختر پناهجوی فلسیطنی، در بازدید از مدرسه ای در آلمان که بطور زنده پخش می شد، گریه این دختر و خشم هزاران مخاطب شبکه های اجتماعی را موجب شد.

به گزارش ایرنا، شبکه های تلویزیونی یورونیوز و سی.ان.ان امروز جمعه با نمایش صحنه هایی این دیدار گزارش کردند: مرکل چهارشنبه گذشته در جریان دیدار با گروهی از دانش آموزان ۱۴- ۱۷ساله در مدرسه ای در شهر 'روستوک' آلمان تحت عنوان برنامه 'زندگی خوب در آلمان'، ناگاه با سخنان یک دختر نوجوان پناهجوی فلسطینی مواجه شد.

'ریم' (Reem) دختر نوجوان فلسطینی در این دیدار، به زبان آلمانی از مرکل خواست تا به وی و خانواده اش که با خطر اخراج از آلمان روبرو هستند، کمک کند.

دختر نوجوان فلسطینی به صدراعظم آلمان گفت، مانند هر کس دیگری هدفی دارد و می خواهد مانند دیگران درس بخواند، اما این آزار دهنده است که شما شاهد آن باشید که دیگران چگونه از زندگی لذت می برند و من خود نمی توانم.

مرکل پاسخ داد: باید بدانید که هزاران هزار پناهجوی فلسطینی در اردوگاه های پناهجویان در لبنان به سر می برند و اگر ما به آنها بگوییم که شما می توانید به اینجا (آلمان) بیایید، دیگر نمی توانیم چیزی را مدیریت کنیم. این پاسخ دختر نوجوان فلسطینی را به گریه انداخت و صدر اعظم آلمان که تصور چنین چیزی را نداشت، برای دلجویی به سمت وی رفت.

یورونیوز و سی.ان.ان در گزارش های خبری خود رفتن صدر اعظم آلمان را به سوی دختر فلسطینی دیر هنگام خواندند.

شماری از کاربران اینترنت نیز که از پاسخ صدر اعظم آلمان به خشم آمده بودند، بر روی شبکه های اجتماعی توییتر و هشتک MerkelStreichelt (Merkel strokes# ایجاد و در آن بشدت از این سخنان مرکل انتقاد کردند.

این تصاویر بارها در بخش های خبری شبکه های خبر تلویزیونی یورونیوز و سی.ان.ان پخش شد.
 
کلمات کلیدی : آنگلا مرکل، آلمان
 
۱۳۹۴-۰۴-۲۶ ۱۴:۵۳:۰۶
خب ایشان که جواب قانونی داده اند و به نظر من هم خلاف قانون المان صحبت نکرده اند. در مورد آلمان اگر بخواهم صحبت کنم این کشور قانون را در داخلش به دقت اجرا می کند و استثناء هم قائل نمی شود. (3050323) (alef-13)
 
مهران از برلين
۱۳۹۴-۰۴-۲۶ ۱۵:۲۹:۲۳
عزيزم پاسخى داد كه از نظر قانونى مى تونست بده، اينكه خانم مركل اهل احساسات نيست زبان زد خواص و عام هست!!!!
خانم مركل گفت ؛ مى دنى چقدر اواره فلسطينى در اردوگاه هاى لبنان زندگى مى كنند كه همه مى خواهند از اونجا بيرون بيان،
اگر به بچه دروغ ميگفت، كى رو خوشحال ميكرد!!!!
ناگفته نماند طبق لايحه ايى كه دولت المان ديروز به مجلس ارايه داد و به احتمال قوى مورد تصويب مجلس قرار ميگيره و پس از امضاى رئيس جمهور تبديل به قانون ميشه، اين دختر خانم امثال كسانى مثل ايشون كه اينچنين سرنوشتى دارند، ميتوانند در المان بمونند!!! (3050411) (alef-13)
 
منیره
۱۳۹۴-۰۴-۲۶ ۱۵:۳۰:۱۲
افغانی هم کیش، هم زبان، هم فرهنگ داریم دائم تحقیرشون می کنیم و می ریزیمشون بیرون. چه طور انتظار دارین اروپا یا آمریکا بیاد با خوشحالی پناهنده های مسلمان آسیایی و خاورمیانه ای رو بپذیره؟ (3050414) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۸ ۰۸:۳۶:۵۶
اگر واقعا خواستار کمک باشیم بایدبه جای دادن ماهی، ماهیگیری را به آن ها بیاموزیم. این برهترین حالت ممکن است. (3149251) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
صدراعظم آلمان دختر پناهجوی فلسطینی را به گریه انداخت