توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487205
مرکل چقدر محبوبیت دارد؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۱
بر اساس یک نظرسنجی در آلمان، میزان حمایت از آنگلا مرکل، صدر اعظم محافظه‌کار این کشور 40 درصد افزایش داشته است که این رقم از سپتامبر 2015 (شهریور 1395) تاکنون به بالاترین حد خود رسیده است.

به گزارش آنا از رویترز، بر اساس نظرسنجی موسسه فورسا که برای مجله استرن آلمان تهیده شده و شبکه آر تی ال آن را پخش کرد، محبوبیت سوسیال دموکرات‌های رقیب، بدون تغییر 23 درصد باقی مانده‌اند و این در حالی است که حزب سبز با یک درصد افزایش به 9 درصد محبوبیت رسیده و محبوبیت حزب ضد مهاجرت آلمان نیز بدون هیچ تغییری 7 درصد باقی ماند.

در این نظرسنجی که از 2502 نفر در تاریخ بین 19 تا 23 ژوئن (29 خرداد تا 2 تیر) گرفته شده است، حزب راست افراطی یک درصد را از دست داده و به 9 درصد محبوبیت رسیده است و دموکرات‌های آزاد طرفدار بازار آزاد با از دست دادن یک درصد به 7 درصد محبوبیت رسیده‌اند.

این امر نشان می‌دهد که حزب دموکرات مسیحی مرکل در بالاترین سطح حمایت خود از سپتامبر 2015 (شهریور 1395) قرار دارد. این محبوبیت بعد از آن بود که مرکل تصمیم گرفت درهای کشور را به روی بیش از یک میلیون مهاجر به ویژه از کشورهای خاورمیانه و افغانستان باز کند.

این نظر سنجی تأکید می‌کند که 52 درصد از کسانی که در نظرسنجی شرکت کرده‌اند درصورتی که صدراعظم به صورت مستقیم انتخاب شود برای چهارمین بار او را انتخاب می‌کنند.
 
کلمات کلیدی : آنگلا مرکل، آلمان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.