توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 414580
مرکل به دنبال چهارمین دوره صدر اعظمی آلمان است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۷
یک عضو حزب اتحاد دموکرات مسیحی آلمان به رهبری آنگلا مرکل اعلام کرد که مرکل به دنبال چهارمین دوره صدر اعظمی این کشور است.

به گزارش ایسنا، نوبرت روتگن، عضو حزب اتحاد دموکرات مسیحی آلمان در گفت‌وگو با خبرگزاری سی ان ان اعلام کرد: مرکل باز هم به دنبال صدر اعظمی است. وی این آمادگی را دارد که به تقویت نظم لیبرال بین‌الملل کمک کند.

روتگن ادامه داد: غیر ممکن است که برای ایجاد این نظم بین المللی تنها بر یک نفر تکیه کرد. برای ایجاد آن نیاز به همکاری با آمریکا وجود دارد.

نه دولت آلمان و نه حزب اتحاد دموکرات مسیحی تاکنون اظهارات روتگن را تایید یا رد نکرده‌اند.

مرکل که 11 سال است، به عنوان صدر اعظم آلمان در صدر این کشور قرار گرفته، هنوز اعلام نکرده به دنبال یک دوره دیگر صدر اعظمی است یا نه و به هنگام پرسش این سوال، همواره اعلام کرده است که تصمیمش را در زمان مناسب اعلام خواهد کرد.

سخنگوی مرکل نیز در این باره گفته که مرکل در زمان مناسب در این باره اعلام موضع می‌کند "همانطور که در گذشته نیز این چنین بوده است."

مرکل در ماه‌های گذشته در داخل آلمان به دلیل پذیرش پناهجویان مورد انتقاد قرار گرفته است.

صدر اعظم در آلمان که عالی‌ترین مقام این کشور است به طور مستقیم از طریق رای مردم انتخاب نمی‌شود بلکه با کسب رای اکثریت در بروندستاگ (پارلمان آلمان) این انتخاب انجام می‌گیرد.

قرار است انتخابات پارلمانی در سال 2017 در آلمان برگزار شود.
 
کلمات کلیدی : آنگلا مرکل + آلمان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.