توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456892
با اعلام برنامه ۱۰۰ روزه؛
رقیب مرکل وعده داد حقوق مدیران را محدود کند
نامزد سوسیال‌دموکرات انتخابات پارلمانی آلمان ضمن اشاره به برنامه‌های انتخاباتی خود گفت که در ۱۰۰ روز پس از پیروزی در انتخابات، قانونی را برای محدودیت پرداخت به مدیران اجرایی می‌کند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۰
به گزارش فارس، «مارتین شولتس» رئیس پیشین پارلمان اروپا و رقیب «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در انتخابات پارلمانی آتی این کشور، در گفت‌وگو با نشریه آلمانی «بیلدآم‌زونتاگ» برنامه‌های خود را در صورت پیروزی در انتخابات تشریح کرد.

شولتس که از حزب سوسیال‌دموکرات در انتخابات شرکت کرده است، گفت: «من به 2 موضوع به صورت مستقیم می‌پردازم؛ اول اقدام برای اتحادیه اروپا قدرتمند و بعد از آن هم یکی از بزرگترین نابرابری‌ها یعنی زمانی که یک زن مانند یک مرد کار می‌کند، اما دستمزد کمتری می‌گیرد.»

در آلمان تفاوت زیادی در پرداخت‌های زنان و مردان وجود دارد، به طوری که این تفاوت تا 20 درصد می‌رسد.

شولتس تاکید کرد که توجه ویژه وی متوجه زندگی و شرایط کاری قشر متوسط جامعه خواهد بود. عدالت اجتماعی یکی از دیگر موارد مهمی است که شولتس اعلام کرده که در صورت پیروزی به آن می‌پردازد.

وی در این مورد به بیلد آم زونتاگ گفت: «من قول می‌دهم که در 100 روز نخست کاری خود قانونی را اجرا کنم که پرداخت به مدیران را محدود کند.»

این سیاستمدار آلمانی ضمن رد تلاش برای کاهش مالیات‌ها در عین حال گفت که هزینه‌های دفاعی آلمان را افزایش خواهد داد.

این درحالی است که اختصاص هزینه‌های دفاعی به خصوص پس از درخواست «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر افزایش هزینه‌های دفاعی کشورهای عضو ناتو، یکی از چالش برانگیز‌ترین مسایلی است که آلمان با آن مواجه است. برخی از سیاستمداران از این مسئله حمایت کرده و گروهی هم از آن انتقاد کرده‌اند.

نامزد سوسیال‌دموکرات آلمان در عین حال گفت که کشورش و دیگر کشورهای اروپایی باید به جای اینکه فقط هزینه‌های دفاعی را افزایش دهند، با هم همکاری داشته باشند تا با بحران‌ها مقابله کنند.

انتخابات پارلمانی آلمان 24 سپتامبر (2 مهرماه) برگزار خواهد شد. نظرسنجی‌ها تاکنون حاکی از این است که میان آرای شولتس و مرکل که از حزب دموکرات‌مسیحی در انتخابات شرکت می‌کند، تفاوت بسیار اندکی وجود دارد.
 
 
کلمات کلیدی : آلمان+آنگلا مرکل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.