توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415983
مرکل رسما نامزد کرسی صدراعظمی آلمان شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۶
آنگلا مرکل رسما اعلام کرد که برای چهارمین دوره قصد دارد تا برای پست صدراعظمی آلمان نامزد شود.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه گاردین، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان همانطور که قبلا گفته شده بود روز یکشنبه موضع خود را برای نامزدی در این پست اعلام می‌کند، گفت، می‌خواهد برای چهارمین بار برای انتخابات صدراعظمی آلمان که در سپتامبر ۲۰۱۷ برگزار می‌شود، نامزد شود.

وی تاکید کرد که تصمیم گیری درباره نامزدی مجددش برای چهارمین بار آسان نبوده چون با چالش‌هایی سخت و انتظارات نامعقولی در سطح جهان همزمان با ترک باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا از این سمت روبه‌رو خواهد بود.

مرکل در جریان نشستی در برلین گفت: من مدت زمان زیادی را برای تصمیم‌گیری در این باره صرف کردم تا بتوانم برای چهارمین بار برای سمت صدراعظمی خودم را نامزد کنم. از زمان روی کار آمدن در سال ۲۰۰۵، من همیشه به این فکر بودم که خودم را وقف آلمان کنم. از آن زمان تاکنون نیز تلاش کرده‌ام تا خودم را وقف این اولویت کنم.

مرکل ۶۲ ساله در سطح جهانی با تجربه‌ترین رهبر با مدت زمان طولانی کشورداری در غرب است. وی باید به چالش‌های زیادی چون چگونگی شکل گیری روابط میان آمریکا با ریاست جمهوری دونالد ترامپ و اروپا و همچنین رویارویی با بریگزیت و رویارویی با تهاجم‌های روسیه پاسخ دهد.

صدراعظم آلمان در ادامه گفت:‌ تحمل و به دوش کشیدن یک تنه این مشکلات و چالش‌ها امری بسیار سخت است و این یک انتظار بیهوده و پوچ است. چالش‌های اصلی من این است؛ اتحادیه اروپا در حال حاضر با بحران یورو، مساله مهاجرت و تصمیم گیری انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا روبه‌روست و من باید به آنها پاسخ دهم.

صدراعظم آلمان همچنین در جریان این نشست خبری در برلین خطاب به سایر رهبران حزب اتحاد دموکرات مسیحی گفت که باید خودشان را برای کنفرانس حزب در دسامبر ۲۰۱۶ آماده کنند و ادامه داد: من ساعت‌های متمادی صرف کردم تا به این نتیجه برسم که باید در این پست بار دیگر نامزد شوم. انتظار دارم که این انتخابات، سخت باشد. من منتظر موقعیت مناسب برای اعلام نامزدی خود می‌مانم.

رای دهندگان آلمانی به نظر از انتخاب مجدد مرکل برای صدراعظمی این کشور راضی هستند. در نظرسنجی موسسه "Emnid" مشخص شد که ۵۵ درصد از آلمانی‌های شرکت کننده به نفع وی رای دادند درحالیکه تنها ۳۹ درصد مخالف وی بودند.
 
کلمات کلیدی : آنگلا مرکل + صدراعظم آلمان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.