توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485288
دستگیری مرد هزار چهره در بجنورد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۷
رئیس پلیس امنیت عمومی خراسان‌شمالی از دستگیری یک کلاهبردار و جاعل حرفه‌ای که عنوان و اوراق محرمانه ادارات را جعل می کرد ، در بجنورد خبر داد .

به گزارش ازپایگاه خبری پلیس، سرهنگ صادق نامور اظهارکرد: مأموران پلیس امنیت عمومی این فرماندهی در شب ۲۳ ماه مبارک رمضان به فردی که حرکات مشکوک داشته مظنون و با هماهنگی مقام قضایی وی را دستگیر کردند .

وی ادامه داد: مأموران در بازرسی بدنی از متهم تعداد دو دستگاه بی‌سیم ، یک قوطی گاز اشک آور و تعدادی اوراق انتظامی جعلی کشف کردند .

نامور با اشاره به اینکه در بازرسی از منزل متهم نیز تعداد زیادی اوراق مربوط به ادارات مختلف کشف شد ، خاطرنشان کرد : در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد متهم عنوان هایی از قبیل پرسنل جذب و استخدام سپاه پاسداران و دانشگاه علوم پزشکی ، جعل مهر نظام پزشکی ، استفاده از اوراق دانشگاه علوم پزشکی ، افسر گشت کلانتری ، کارمند اتاق اصناف ، مسئول  گروه هنری مهتاب را جعل و از این طریق از شهروندان اقدام به کلاهبرداری می‌کرد .

وی با اشاره به اینکه در تحقیقات انجام شده ، ماموران به سرنخ‌های جدیدی از پرونده‌های جعل و کلاهبرداری دست‌یافتند، یادآور شد :متهم با هویت "ع-ح" حدود یک ماه پیش که ملبس به لباس نظامی بوده با  یک دستگاه خودرو سمند ، مبالغ بسیار زیادی را با شگردهای مختلف از شهروندان اخاذی می‌کرد و از محل متواری می‌شود .

نامور افزود: یکی از شگردهای این متهم معرفی خود به عنوان یکی از عوامل نظارتی ارگان های دولتی در مکان های شلوغ و پرتردد بوده است .

وی با اشاره به  اینکه تاکنون شکایتی در این خصوص به پلیس واصل نشده است، خاطرنشان کرد: افرادی که به این شیوه از آنان سرقت شده است می توانند به پلیس امنیت عمومی واقع در خیابان ۲۴ متری روبروی زندان بجنورد مراجعه کنند .

نامور یادآور شد: متهم به ۱۳ فقره کلاهبرداری ، جعل سند ، جعل عنوان و سرقت اعتراف کرد و تحقیقات نیز در خصوص مشخص شدن تعداد شکایات ادامه دارد .
 
 
کلمات کلیدی : کلاهبرداری + جعل + پلیس آگاهی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.