توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 494894
جزئیات بازداشت باند 6 نفره جعل اسناد رسمی در ‌ساوجبلاغ
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۶
‌دادستان عمومی و انقلاب ساوجبلاغ گفت: کیفرخواست باند 6 نفره جعل اسناد رسمی در این شهرستان صادر شده است.

‌به گزارش ایسنا‌، حیدر جعفری دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ساوجبلاغ با اشاره به بازداشت باند 6 نفره به جرم جعل مهرهای ادارات در این شهرستان گفت: سال گذشته فردی به اتهام نگهداری مواد مخدر بازداشت‌ و به دلیل ناتوانی در تودیع وثیقه راهی زندان شد.وی افزود: پس از چند روز فردی با مراجعه با دادسرا اعلام کرد که می‌خواهد برای آزادی فرد بازداشت شده وثیقه بگذارد ولی با توجه به اینکه سند متعلق به شهرستان ساوه بود، توسط بازپرس پرونده از مراجع قضایی این شهرستان در این زمینه استعلام به عمل آمد؛ پس از چند روز فرد دیگری با چندین برگه استعلام مثبت از مراجع مربوطه به نزد بازپرس آمد ولی با توجه به اینکه بر خلاف رویه معمول، این استعلامات سنتی و دستی بود، توسط این همکار قضایی از حوزه قضایی ساوه درباره اصالت مکاتبات استعلام شد.

دادستان عمومی و انقلاب ساوجبلاغ با اشاره به رد شدن اصالت مکاتبات، توضیح داد: با محرز شدن این موضوع دستور بازداشت متهم صادر شد که وی با اعترافات خود زمینه بازداشت پنج نفر از همدستانش را فراهم کرد.

وی با بیان مصادیق این پرونده ادامه داد: در بازرسی از منزل دو نفر از متهمان که یک زن و مرد بودند تعداد 12 عدد مهر برجسته ادارات ثبت اسناد و املاک استان‌های مختلف و برگه‌های آرم‌دار دادگستری‌های برخی از شهرستان‌های کشور کشف و ضبط شد.

جعفری در پایان گفت: کیفرخواست این شش نفر به اتهام جعل مهر ادارات و امضای قضات و جعل اسناد رسمی صادر و پرونده به دادگستری شهرستان ساوجبلاغ ارجاع شد.
 
کلمات کلیدی : کلاهبرداری + جعل + پلیس آگاهی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.