نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 438488
پاسخ نوبخت به سوالی درباره اتهامات حسین فریدون
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۲
سخنگوی دولت گفت: تردید نداشته باشید قوه قضاییه مستقل است و هرکسی که جرمی مرتکب شود و بخواهد فسادی انجام دهد با استقلال با آن برخورد می‌کند و نیازی به زحمت هیچ فرد و نماینده محترمی نیست که نامه‌ای بنویسد و درخواست کند.

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری در پاسخ به سوال فارس مبنی بر اینکه چندی پیش شاهد تذکر 46 نماینده مجلس به ریاست محترم جمهوری درباره مسائل مالی حسین فریدون دستیار ارشد ایشان بودیم و طی چند روز گذشته برخی نمایندگان جزئیاتی از ارتباط میان فریدون با برخی متهمان و بدهکاران کلان بانکی از جمله آقای دانیال زاده را در رسانه‌ها بیان کردند، همچنین سخنگوی قوه قضائیه از مشهود بودن ارتباط میان دانیال زاده با فریدون سخن به میان آورد. با توجه به جایگاه فریدون در دولت، موضع دولت در خصوص اتهامات آقای فریدون چیست و چه پاسخی در خصوص این اتهامات عنوان شده دارید؟ و اینکه آیا دولت هنوز می خواهد در خصوص این اتهامات سکوت کند؟ گفت: صرف نظر از اینکه برای بسیاری از افرادی که در مظان اتهام قرار می‌گیرند حتی راجع به بابک زنجانی که تا چندی پیش هم به عنوان ب-ز در رسانه‌ها منعکس می‌شد و الان اینجور صریح ایراد اتهام وارد می‌شود.

وی ادامه داد: صرف نظر از این موضوع که قابل بحث است، تردید نداشته باشید قوه قضاییه، قوه مستقلی است و با هر کسی که جرمی مرتکب شود و هر فسادی را بخواهد انجام دهد قوه قضاییه با استقلال با آن برخورد می‌کند و هیچ تردید نکنید. نیازی به زحمت هیچ فرد و نماینده محترمی نیست که نامه‌ای بنویسد و درخواست کند.

سخنگوی دولت اضافه کرد: مطمئن باشید که قوه قضاییه به همه این موارد رسیدگی می‌کند، اما این قابل بحث است که به این شکل اتهام افکنی کنیم قبل از اینکه مواردی بخواهد در دادگاه به اثبات برسد، نمی‌دانم که اگر نتیجه دادگاه در هر موردی برخلاف آن اتهاماتی باشد که در کوتاه مدت اثر سوء آن را روی افکار عمومی می‌گذارد، اما بعد از اینکه قوه قضاییه به این نتیجه برسد که آن اتهامات درست نبود چه پاسخی به وجدان عمومی خواهیم داد، با این حال منتظر باشید قوه قضاییه با استقلال و قاطعیت به همه موارد رسیدگی کند.
 
کلمات کلیدی : حسین فریدون، بدهکاران بانکی، نوبخت
 
محمد مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۵ ۱۳:۱۱:۳۳
نه آقای نوبخت اینگونه که میفرمایید نیست ، تجربه آقای رحیمی معاون اول ریاست جمهوری پیشین نشون داد برای برخورد با خاطی باید سایه های قدرت از سر خاطی کنار بره (4133456) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۵ ۱۹:۲۵:۰۰
جناب نوبخت مدیر نجومی را هم ذخیره انقلاب خواند وای از روزی که پرده ها کنار روند (4134030) (alef-3)
 
Sweden
۱۳۹۵-۱۱-۰۵ ۱۳:۱۸:۳۷
پسر رئیس سازمان محیط زیست چک بلامحل کشیده نمی گذارند جلبش کنند ایشان که برادر رئیس جمهور هستند (4133468) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته