نظر منتشر شده
۶۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439044
واکنش ها به ارتباط حسین فریدون با ابربدهکار بانکی
بخش خبری الف،8 بهمن 95
تاریخ انتشار : جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۹
حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای، سخنگوی دستگاه قضایی اوایل هفته در نشست خبری درباره دستگیری رسول دانیال‌زاده، ابربدهکار بانکی و اتهاماتش و نیز مشهود بودن ارتباط وی با «حسین فریدون» برادر رئیس‌جمهور روحانی سخن گفت.

به گزارش الف، 8 تير ماه امسال نیز ناصر سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در حاشیه همایش سراسری هفته قوه قضاییه درباره علی صدقی مدیر عامل سابق بانک رفاه گفته بود:" زمانی که مدیر عامل این بانک رئیس بانک ملی بود، پرونده سنگینی داشت که پرونده وی هنوز هم در دادسرا مطرح است. همان زمان آقای حسین فریدون اصرار کرد که ایشان بیاید و رئیس بانک رفاه شود حتی بنده مخالفت کردم و گفتم که وی پرونده سنگینی دارد، ولی متاسفانه با اصرار و لابی  ایشان، وی رئیس بانک رفاه شد."

با توجه به صحبت های قاضی سراج و موضع گیری سخنگوی دستگاه قضایی باید گفت حسین فریدون در سیستم مالی و بانکی کشوربدون آنکه مسولیتی داشته باشد نقش داشته و احتمال این که در آینده اطلاعات بیشتری از این ارتباطات آشکار شود وجود دارد.

رسول دانیال‌زاده کیست
روزنامه وطن امروز درباره رسول دانیال زاده می نویسد: دانیال‌زاده که از ایران خارج شده بود به محض بازگشت به کشور دستگیر و در اختیار دستگاه قضایی گذاشته شد. بدهی رسول دانیال‌زاده بیش از 2 هزار میلیارد تومان است. گزارش‌ها از رانت‌های متعددی خبر می‌دهد که دانیال‌زاده از طریق برخی ارتباطات سیاسی با رؤسای بانک‌ها توانسته است نصیب خود کند. این مولتی‌میلیاردر سمنانی ابتدا در حوزه مسکن فعالیت می‌کرد اما طی سال‌های اخیر از طریق برخی مناسبات سیاسی توانسته است چند هزار میلیارد تومان وام بانکی غیرقانونی در اختیار بگیرد.

محسنی‌اژه‌ای درباره او گفته است: وی در ابتدا به اتهام 1000 میلیارد بدهی بانکی بازداشت شده بود که در روند رسیدگی به پرونده خودش به 1200 میلیارد تومان بدهی اعتراف کرده اما تاکنون بر اساس اطلاعات بانک‌ها وی بالغ بر 2000 میلیارد تومان معوقه بانکی دارد که تحقیقات از وی هم در مرحله انجام است. اژه‌ای تصریح کرد: باید دولت و بانک مرکزی اقدامی جدی درباره بدهی‌های بانکی انجام دهند ضمن اینکه قوه‌قضائیه هم باید با قاطعیت لازم در قبال بدهکاران بانکی احکام خود را صادر کند.

واکنش ها به ارتباط دانیال زاده با حسین فریدون

نوبخت: قوه قضاییه با هر کسی که جرمی مرتکب شود برخورد می کند
محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت امروز در نشست خبری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چندی پیش شاهد تذکر 46 نماینده مجلس به ریاست محترم جمهوری درباره مسائل مالی حسین فریدون و ارتباط وی  با برخی متهمان و بدهکاران کلان بانکی از جمله آقای دانیال زاده گفت: صرف نظر از اینکه برای بسیاری از افرادی که در مظان اتهام قرار می‌گیرند حتی راجع به بابک زنجانی که تا چندی پیش هم به عنوان ب-ز در رسانه‌ها منعکس می‌شد و الان اینجور صریح ایراد اتهام وارد می‌شود.

نیازی نیست نمایندگان نامه بنویسند
وی با اشاره ضمنی به نامه تعدادی از نمایندگان به رییس جمهور درباره حسین فریدون  ادامه داد: صرف نظر از این موضوع که قابل بحث است، تردید نداشته باشید قوه قضاییه، قوه مستقلی است و با هر کسی که جرمی مرتکب شود و هر فسادی را بخواهد انجام دهد قوه قضاییه با استقلال با آن برخورد می‌کند و هیچ تردید نکنید. نیازی به زحمت هیچ فرد و نماینده محترمی نیست که نامه‌ای بنویسد و درخواست کند.

سخنگوی دولت اضافه کرد: مطمئن باشید که قوه قضاییه به همه این موارد رسیدگی می‌کند، اما این قابل بحث است که به این شکل اتهام افکنی کنیم قبل از اینکه مواردی بخواهد در دادگاه به اثبات برسد، نمی‌دانم که اگر نتیجه دادگاه در هر موردی برخلاف آن اتهاماتی باشد که در کوتاه مدت اثر سوء آن را روی افکار عمومی می‌گذارد، اما بعد از اینکه قوه قضاییه به این نتیجه برسد که آن اتهامات درست نبود چه پاسخی به وجدان عمومی خواهیم داد، با این حال منتظر باشید قوه قضاییه با استقلال و قاطعیت به همه موارد رسیدگی کند.

عارف: با هر فردی که تخلف کرده باید برخورد شود
محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید مجلس و رئیس شورای عالی سیاست‌‌گذاری اصلاح‌طلبان نیز در نشست خبری خود در محل بنیاد امید ایرانیان، در پاسخ به سوالی درباره اظهارات اخیر محسنی اژه‌ای و تشکیل پرونده حسین فریدون و ارتباط وی با مفسدین اقتصادی ازجمله دانیال‌زاده اظهار داشت: در مورد تخلفات و به صورت کلی فساد، باید بگوییم که انقلاب ما نشان داد با هیچ‌کس عهد اخوت نبسته است و انتظار ما از همه رسانه‌ها این است که این مسائل را سیاسی نکنند.

وی افزود: هر کسی که تخلف کرده است باید با او برخورد شود و اصلاً ربطی به جناح ندارد و اگر جناحی شود مشکلی پیش خواهد آمد که امروز ما با آن روبرو هستیم.

 رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: همه پیش‌داوری‌های سیاسی خود را مطرح می‌کنند که اکنون هم فردی وابسته به جریان دولت مرتکب خطایی شده است.

دهقان: یک مجموعه انسان‌های ناسالم به کارهای بزرگ بانکی گماشته شده‌اند
محمد دهقان، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس نیز در گفت‌وگویی رسانه‌ای به ابعاد مهم دیگری در رابطه با این پرونده اشاره و تصریح کرده است: به نظر ما قوه قضائیه نباید اغماض کند. باید رو دربایستی را کنار بگذارد و وقتی فردی متهم است، روابط مشکوکی بین او و یکی از متهمان فساد اقتصادی وجود دارد و همانطور که رئیس سازمان بازرسی کل کشور نیز گفت، برخی انتصاب‌ها مستقیماً با نظر این فرد نزدیک به رئیس جمهور صورت گرفته و بعضا انسان‌های ناسالم به کارهای بزرگ بانکی گماشته شده‌اند و حتی بحث‌هایی وجود دارد که روابط بسیار ناسالمی برای پست فروشی وجود داشته و حتی در قضیه بانک ملت که فساد بانکی و ارزی صورت گرفته بود و مدیرعامل بانک دستگیر شد؛ اینکه آن مدیرعامل ناسالم به آنجا منصوب شده و چه کسی پشت صحنه بوده که ایشان را نصب کرده و چه روابطی موجب نصب ایشان شده و چه اثری داشته در وام‌های مفسده‌آلودی که بعداً توسط بانک به آن کسانی که مدیرعامل سابق بانک ملت را بر آن کار گمارده بودند داده بودند؛ اینها مسائلی نیست که قوه قضاییه نسبت به آن شکیبایی نشان دهد.

حاجی دلیگانی: در گذشته بدهکاران بانکی تعیین‌کننده مدیران عامل بانک‌ها نبودند
حسینعلی حاجی‌دلیگانی، نماینده شاهین شهر پیش از ظهر امروز در پاسخ به سئوالی درباره صحبت‌هایی که مبنی بر نقش حسین فریدون در پناهندگی شب‌دوست مالامیری مطرح شده است، بیان کرد: اطلاعات این مورد خاص را کسب نکرده‌ام اما از این گونه موارد بسیار داریم، آیا می‌دانستید شرکتی که سیستم جدید ریل‌آهن را وارد کرده بود چه شرکتی بود، هیئت مدیره شرکت چه کسانی هستند؟ همه افراد از مدیران راه آهن هستند که همه این‌ها فساد‌آور است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: به‌هر حال متاسفانه شب‌دوست مالامیری یکی از افرادی است که به‌دلیل اشکالات و زد و بندها به خارج فرار کرد و اگر ایشان در داخل کشور بود، می‌توانست موثر واقع شود، او صندوقی از اطلاعات بود که اگر در کشور بود و آن‌ها را بیان می‌کرد بسیاری از مسائل روشن می‌شد، مسائلی مانند اینکه چه کسانی در رانت‌خواری از جیب بیت‌المال دخیل هستند و این اتفاق رخ نداد و او به نوعی از کشور فرار کرد.

وی افزود: کسی را مانند مالامیری در بدهکاران بانکی سراغ داریم که در سال، 30 میلیارد تومان سود تفاوت این جا به جایی پول را اخذ می‌کرده، در بخش‌های مختلف برخی از افراد به جان این ملت افتاده‌اند و در حال چپاول هستند و دستگاه‌های مسئول نیز اراده‌ای برای برخورد با این افراد ندارند مانند وزارت اقتصاد که بیشترین خلاف حقوق‌های نجومی از این وزارت‌خانه آغاز شده است.

ابوترابی: دانیال‌زاده چک‌های میلیاردی در وجه همسر حسین فریدون کشیده است
ابوالفضل ابوترابی ، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه مبلغ میلیاردی چک‌هایی که بابت خرید منزل به نام همسر حسین فریدون پرداخت شده موجود است، عنوان کرد:‌ آقای دانیال‌زاده تمامی این چک‌ها را در وجه همسر حسین فریدون کشیده و مدارک آن کاملا موجود است.

ابوترابی همچنین تصریح کرد: همچنین مالامیر تحت عنوان خیریه‌ای سوء استفاده می‌کرده و اکنون متاسفانه به خارج از کشور فرار کرده است؛‌ او کسی است که بدهکار بزرگ بانکی بوده و مبلغ سنگینی وام با فشار آقای فریدون از بانک ملت از آقای «رستگار سرخه‌ای» گرفت و در بانک‌های کشورمان سپرده گذاشت که با سود خود مبلغی را بابت اقساط بانک می‌داد و مبلغی هم خودش برمی‌داشت.

نکته مشترک اظهار نظرها درباره حسین فریدون درخواست رسیدگی به اتهامات وی  از سوی رییس جمهور در مرحله اول وپیگیری قضایی توسط قوه قضاییه است . هر دو اقدام می تواند مانع کاهش اعتماد مردم به دولت باشد.
 
کلمات کلیدی : حسین فریدون، بدهکاران بانکی
 
1201
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۰۸:۴۳:۵۸
ارتباط چیه؟ اگه متهمه باید بررسی و در صورت اثبات مجازات بشه و در غیر اینصورت اعاده حیثیت
اما هیچکدوم نخواهد شد چون ..... (4138145) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۳:۰۱:۰۴
زاکانی قبل انتخابات در مورد تخلف صحبت کرد
ازش شکایت شد
رفت دادگاه و با ارائه مدارک تبرئه شد
حالا خودتون نتیجه بگیرید (4138554) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۳:۲۰:۵۳
از برکات تحریمها
اینکه یه عده از لغو تحریمها ناراحت میشوند (4138624) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۸:۲۴:۰۳
در مورد مشایی هم همین حرف را می زنی ؟ (4138981) (alef-11)
 
Estonia
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۸:۲۷:۰۴
اگر برادرش بگذارد خوبه! (4138984) (alef-11)
 
حمیدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۰۸:۵۴:۰۴
دستگاه قضا باید هر چه سریعتر فریدون را احضار و به اتهاماتش رسیدگی کند .
از مسئولان دستگاه قضا این سئوال مطرح است که آیا رسیدگی به اتهامات .... (4138157) (alef-11)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۳:۴۴:۱۵
از دیده بان شفافیت وعدالت میخواهیم به این موضوع تا حصول واقعیت ونتیجه از هیج کوششی دریغدنفرمایند. (4138674) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۴:۵۶:۴۶
همچنین برادران وفامیلهای دیگردست اندرکاران (4138791) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۷:۴۰:۵۱
به نظر میاد طرح حمله به رئیس جمهور در دست گروهی است که میخوان منافع خودشون حفظ بشه (4138947) (alef-11)
 
علم الهادی از رشت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۰۸:۵۶:۳۱
پریروز مشهد بود .
چه قدر تحویلش گرفتن در مشهد !!!
اینجوری با یه متهم برخورد میکنن ؟ (4138159) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۰:۵۰:۳۴
تازه قباحت جرم اقتصادی به مراتب...هم بیشتره (4138350) (alef-11)
 
فرزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۰۸:۵۹:۱۱
انتظار ما از قوه ی قضاییه برخورد قاطع با تمام مفسدان اقتصادی به دور از ملاحظات سیاسی و خانوادگی و ... است . چرا اقای فریدون با این اتهامات هنوز به دادگاه کشیده نشده ؟ البته ....
نمیدونم الف این نظرا منتشر میکنه یا نه ! (4138162) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۰۹:۰۸:۱۵
برادر رئیس جمهور که مصونیت قضائی نداره
چرا رسیدگی نمیشه به اتهاماتش
در ... کره جنوبی چگونه با خود رئیس جمهور رفتار شد (4138175) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۰۹:۰۸:۲۲
عجیبه که دوستان میفرمایند که سیاسی کاری در حادثه پلاسکو نفرمایید بعد خودشون دائم دارن نام کسی رو که جرمش هم ثابت نشده و اتهامش هم هنوز مشخص نبیست میارن!!
... (4138176) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۲۰:۲۰:۳۴
این را از کسانی یاد گرفته اند که به اسم دولت عقل و تدبیر همین کار را باب کردند این کار را همان کسانی در این کشور باب کردند که خودشان با اینکه دولت را در دست داشتند یک برگ سند هم به دادگاه بر علیه دولت قبل ارسال نکردند اما از حجم تخریب و آوار برداری سخن می گو.یند کاش شما این ....را برای دولت تدبیر و امیدتان هم بیان می کردید تا معلوم شود به جای خزعبلات اعتقاد واقعی به این سخنان دارید (4139135) (alef-11)
 
مهندس جنت شهري
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۰۹:۲۷:۵۶
يكي بياد اين وسط توضيح بدهد كه رسيدگي به تخلفات ايشان ايا در حوزه اختيارات رييس جمهور است..قوه قضاييه در اين مسيله مگر رودر بايستي دارد... مردم علاوه بر اينكه متقاضي برخورد دستگاه قضا بدون اهميت به جناح در فساد هستند منتظر برخورد با تهمت زنندگان هم هستند... (4138202) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۰۹:۲۸:۱۲
حالا وقتشه عینکا رو بردارین تا خوب نبینین. همیشه که نباید عینک زد (4138205) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۰۹:۳۶:۳۴
من نمیدونم مردم به خودش رای دادن یا به داداشش ! (4138218) (alef-11)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۰۹:۳۷:۱۳
روح حاکم بر نظام اقتصادی ما روح نظام سرمایه داری است فسادها همه نشات گرفته از این روحیه سرمایه داری است. (4138220) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۲:۴۰:۴۷
میخوای اقتصاد رو کمونیستی کنیم بشیم کره شمالی ؟ (4138511) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۴:۵۲:۱۹
یعنی همه کشورهایی که مدل "سرمایه داری" رو دنبال می کنند، به اندازه ما فساد اقتصادی دارند؟ (4138782) (alef-11)
 
123
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۷:۵۶:۰۶
اتفاقا احترام به روح مالکیت شخصی و امنیت اقتصادی خارج از رانت زمینه پاکسازی اقتصاد است
اقتصاد دولتی و خصولتی مبتنی بر رانت زمینه تمام فسادها را فراهم می کند
در ضمن قوه قضاییه باید استقلالش را ثابت کند اگر کسی مقصر است با او برخورد کند و گرنه با تهمت زنندگان برخورد کند
این راه اقتصاد سالم است نه شعارهای بی سر وته (4138955) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۰۹:۳۹:۴۷
اینم از دولت پاکدستان !!!
متاسفانه هر کی میخواد قدرت رو بگیره هم راستگو میشه هم پاکدست ولی وقتی به قدرت میرسه می افته به جون بیت المال !!! (4138223) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۰:۰۸:۳۰
چهار سال بابک زنجانی را میکوبیدند توی سر دولت قبل حالا معلوم شده بابک خان چند میلیارد به ستاد روحانی داده ! هی میگفتن فساد ! حالا فریدون با ابرمفسدان بانکی ارتباط داره !
حالا میفهمم که چرا .... میگفت باید بابک زنجانی را به اطلاعات میدادند! برای این که ... رو نشود ! قوه قضائیه ! لطفا سریعا رسیدگی و نتیجه را اعلام کنید تا مردم سال بعد دوباره فریب نخورند و ....مفسدان را از دایره قدرت بیرون برانند ... (4138261) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۰:۲۰:۰۱
واقعا مشخصه که بازی سیاسی راه انداختن. اگر که جرمی کرده رسیدگی کنید اگر نکرده چیو تو بوق و کرنا میکنید (4138286) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۰:۵۳:۵۰
بازی سیاسی!!!!
عجب ا
این آقا عملا رئیس دولته وتمامی تصمیمات مهم از جمله برجام با ابشان بود (4138355) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۳:۳۸:۲۱
استدلال های تدبیریان را مشاهده کنید مردم !
معرفی حرامخواران و رانتی ها و شارلاتانها را بازی سیاسی میدانند ! (4138663) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۴:۳۱:۲۴
تو چکاره هستی که اینقدر مطمئن حرف میزنی؟ (4138752) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۴:۵۹:۲۲
شما دسترسی به اطلاعات محرمانه دولتی داری که اینو میگی تازه اگه داری اطلاعات دولتی رو لو نده . (4138794) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۶:۳۳:۱۹
واقعا ...... یعنی خبر موثق دارید؟ (4138882) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۲۰:۲۲:۴۲
ببخشید ایناتهاماتی که شما و امثال شما نسبت به دولت قبلی زدید بازی سیاسی بود که به محاکمه منتهی نشد؟؟ چطور وقتی در مورد خط سیاسی شماست می شود بازی سیاسی و دلیل آن هم دادگاهی نشدن آن است ولی نسبت به دیگران اصلا دادگاه ضرورتی ندارد همین که شما بگوئید یعنی تمام جرم ثابت شده است و باید آبروی افراد با فحاشی هم نابود کرد (4139139) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۰:۲۹:۱۶
اگه ارتباط با بدهکاران جرم هست لطفا چند تا وزیر دولت اقای احمدی نژاد رو بواسطه رابط نزدیک با بابک زنجانی هم متهم و بازداشت کنید. مردم قضاوت ناعادلانه شما را نمی بخشند. (4138305) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۰:۵۶:۰۴
آخه این دولت روحانی خیلی ادعاش میشد !!! (4138358) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۱:۰۳:۱۳
میشد یا میشه ؟!!! (4138380) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۵:۳۷:۳۱
نه بیشتر از دولت احمدی نژاد که مرتب بگم بگم می کرد ! (4138834) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۲:۳۲:۴۸
به صرف ارتباط داشتن مشکلی نیست،پول گرفتن و دخالت و انتصاب های فاسد مشکل زاست (4138504) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۵:۴۲:۱۹
خوب الان اقای رحیمی معاون اول احمدی نژاد کجاست؟
قضاوت خودت رو به همه ی مردم تعمیم نده (4138836) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۲۰:۲۳:۳۳
ارتباط یعنی گرفتن خانه میلیاردی از سوی خانم فریدون از نظر شما هیچ نیست؟؟ (4139140) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۰:۳۰:۳۳
اینا که میگفتن دولت ما پاکدست و راستگو نتیجش اینه (4138311) (alef-3)
 
الف ر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۰:۳۱:۵۶
تو اين كشور كي هست از ارتباط فاميلي يا دوستي با صاحبان قدرت سوء استفاده نكرده ؟ اينقدر سراغ دارم الي ماشاله (4138315) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۰:۳۲:۲۰
فریدون شده همه کاره دولت
حتی در مساله هسته ای هم دخالت داشت
رسما دولت روحانی نیست دولت فریدونه (4138316) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۱:۱۳:۵۴
شاید احساس میکنه خیلی باهوشه (4138401) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۵:۰۵:۵۷
تو باهوش تری : (4138804) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۱:۱۰:۰۶
قشنگ معلومه که چقدر ناراحتی از دست این مفسد اقتصادی....برادر من تو رو خدا اینقدر جناحی موضع گیری نکن,چرا میخوای موضوع رو منحرف کنی....خدا رو شکر اعتراض های لازم نسبت به حضور بدون برنامه ریزی فریدون .... انجام شد. (4138395) (alef-11)
 
هادی
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۱:۱۰:۴۹
غارتگران بیت المال اعدام باید گردند (4138398) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۱:۵۸:۳۴
البته بعد از گرفتن اصل و فرع پول و ... (4138461) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۳:۰۹:۳۶
اعدام بشن چیزی ب مردم نمیرسه مهندس (4138589) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۱:۲۸:۰۴
این داره یه سنت میشه که ریس جمهورها یک نفر رو دنبال خودشون راه می اندازند !! دولت قبلی مشایی بود والان فریدون !! آخه این آقایون نمیگن نباید کاری کنید که وقتی ریاستتان تموم شد بدعتی نگذاشته باشید که به ضرر این مردم باشه ؟ (4138412) (alef-11)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۱:۳۸:۱۶
متاسفم که روحانی اینچنین برادری را راس کار میزارد (4138427) (alef-3)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۱:۴۲:۵۴
خدا لعنت کند هر چی بدهکار ملیاردی پس نده است انوقت من که هیچکس را ندارم بخاطر اینکه 800 هزار معوقه دارم 100 بار نامه و غیره برایم امده از شنیدن اسم بانک حالم بهم میخوره (4138436) (alef-11)
 
مهدی
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۱:۵۵:۱۱
اونایی که میگن سیاسی هستش، میشه بگن پس چه جوری این همه پول از خزانه بانکی خارج شده که دولت الان شدیدا کسری بودجه آورده و برای جبران مافات داره از بودجه سازمانها می زنه و بودجه مصوب شون رو پرداخت نمی کنه؟ برای نمونه بیمه ها کلی به دارو خانه ها و بیمارستانها بدهکار هستن و دارو خونه ها تهدید کردن که از آخر بهمن دیگه بیمه قبول نمی کنن و دارو به نرخ آزاد می فروشن. همین الان به خاطر اینکه دولت بودجه مصوب سازمانها و ادارات رو نمیده تو اداره خودم به خاطر کسری بودجه می بینم چه وضعی حاکم هستش. در ضمن دکترای با رانت این آقا در..... دروغه این اتهامات اقتصادی هم دروغه. الف تو رو جون هر چی مرده چاپ کن (4138458) (alef-11)
 
مهران
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۲:۲۵:۰۱
مشکل اینجاست که فقط یه ارتباط نیست مدیرعامل بازداشتی بانک ملت دوست اقای فریدون - اختلاس ۱۲۰۰ میلیاردی بانک ملت - ارتباط اختلاس هشت هزار میلیاردی در صندوق فرهنگیان - نجومی بگیران دوست آقای فریدون بدهکاران بانکی ...
....خداییش اگه همین حرفها یکیش در مورد احمدی نژاد و برادرش و فرزنداش بود چه کارها که بعضی ها نمیکردن (4138492) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۱۱-۰۹ ۰۴:۳۶:۳۸
انقدر از احمدى نژاد دفتع بيخود نكن. مردم خودشون شعور دارند و واقعيت رو ميفهمند (4139377) (alef-3)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۲:۳۹:۵۶
واقعیت همیشه حقیقت نیست....
دولت تدبیر و امید در ظاهر مخالف روش های دولت قبل بود ولی در باطن با همان روشها همان نتیجه گرفته شد.
در کشور ما شعار و سخنوری است که رای می آورد نه کارنانه و کارایی...متاسفم (4138510) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۳:۴۳:۱۰
کمی از رئیس جمهور کره یاد بگیرد.
وای به حال ما (4138671) (alef-3)
 
K
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۴:۵۰:۲۰
نه دوست گرامی اشتباه گفتی ، مردم کره جنوبی.... نهادهای دولتی را با اعتراض به فساد .... به پذیرفتن خواست مردم برای محاکمه و رسیدگی به خاینان به اموال مردم کردند ،هر نوع اختلاس از طرف هر فرد و هر جناح و هر منصب و هر وابسته فامیلی خیانت در اموال کشور اسلامی و مردم زحمت کش است باید بدلیل ضربه زدن به اعتماد مردم و تضعیف نظام و کشور و ضربه به معیشت مردم و بودجه کشور با عنوان محاربه اعدام گردند فقط اعدام... (4138778) (alef-11)
 
مانا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۳:۵۵:۵۴
هر انسان عاقل وبالغی حق انتخاب دارد و برای برنامه هایش تصمیم می گیرد مسوولیت کارهایش هم به عهده خودش است نه خانواده اش ,قوه قضاییه باید با مفاسد برخورد کند نسبتهای فامیلی را هم برای هیچچچکس در نظر نگیرد . (4138704) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۶:۰۷:۳۴
مصونیت قضایی مسئولین ،زمینه خیلی از سواستفاده ها را فراهم می کند (4138859) (alef-11)
 
محبوب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۷:۳۲:۵۶
اگر مسولان واقعا بخواهند با فساد مبارزه کنند و جناح بازی در نیارند موفق می شوند ولی در بعضی موارد کوتاهی کنند که فلان مفسد اقتصادی به جریان خاصی مربوط است و از مافیای قدرت بر خوردار است و به جناح خاصی تعلق دارد هیچوقت در مبارزه با فساد موفق نخواهند شد ولی در مورد برادر رییس جمهور که با بدهکار کلان بانکی ارتباط دارد باید بدون ملاحظه کاری بر خورد شود به شرطی که اگر در جناح مقابل چنین افرادی است حتما هم است بر خورد نشود مبارزه با فساد و رانتخواری اب در هاون کوبیدن است ولی به نظر شخص بنده مسولان در مبارزه با فساد جناح بازی در می اورند چون اگر اینطور نبود خیلی از افرادی هستند که از زمان دولت نهم و دهم خیلی رانتخواری و مفسده ایجاد کرده اند پس چرا تا حالا با اینها بر خورد نشده است که جای سوال داد (4138939) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۸:۳۲:۳۲
معمولا مقامات تا وقتی در قدرت هستند مصون اند (4138992) (alef-11)
 
بانک ملت
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۹:۴۹:۱۵
نگران نباشید جور دزدی های .... ورفقایش را ما سهامداران بانک ملت دادیم که 7ماه سرمایه مون بلوکه شده بود ویک روزه 3600میایارد تومن ضرردادیم (4139072) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۹ ۰۸:۲۵:۲۸
کامنت های مختلف گذاشته شده است ولی برای من این سئوال است که اگر از نامبرده مدرک ی وجود دارد چرا دستگیر و محاکمه نمی شود مگر برای محاکمه مجرمان از آنها درخواست و خواهش وتمنا لازم است (4139452) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته