توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 441403
اساتید دانشگاه‌های آمریکا: آمریکا از جذب ایرانی‌های نخبه محروم شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۵
برخی اساتید دانشگاه‌های مطرح آمریکا با نامیدن ایرانی‌ها به عنوان «بهترین و باهوش‌ترین‌های جهان»، تصمیم رییس جمهور این کشور را موجب کاهش وجهه آمریکا برشمردند.

به گزارش فارس، برخی اساتید دانشگاه‌های آمریکا در ادامه اعتراض به فرمان جنجالی ضد مهاجرتی «دونالد ترامپ» رییس جمهور آمریکا موضع گرفته و به حمایت از فرهیختگان ایرانی پرداختند به طوری‌که عنوان می‌کنند، طرح ممنوعیت سفر به آمریکا این کشور را از وجود بهترین‌ها محروم می‌سازد.

 به گزارش خبرگزاری «آسوشیتد‌پرس» «توماس مایکل» استاد دانشگاه علوم پزشکی هاروارد که از استخدام «سهیل ساروی» خرسند بوده حال با تصمیم ترامپ مواجه شده که مانع از ورود ساروی به خاک این کشور می‌شود.

وی با کنایه می‌گوید: «در آزمایشگاه باز است اما ساروی نمی‌تواند وارد این آزمایشگاه شود.»

بر اساس این گزارش، ممنوعیت مهاجرتی ترامپ نسبت به ورود اهالی ایران و 6 کشور مسلمان دیگر موجب سرخوردگی افرادی چون پرفسور مایکل شده که از جذب نخبگان محروم مانده‌اند.

این در حالی است که بوستون و دیگر شهرهای آمریکا که مدت‌ها باهوش‌ترین افراد جهان را که بیشترشان مهاجر بودند، در نیم قرن گذشته جذب کرده و فعالیت‌های آن‌ها حتی منجر به دریافت چندین جایزه نوبل نیز شده اما این ممنوعیت و مباحث حقوقی همه را در بلاتکلیفی گذاشته است.

«سومیا ریچادهوری» دیگر محقق دانشگاه هاروارد نیز بی‌صبرانه منتظر ورود «سمیرا عسگری» که به تازگی استخدام کرده است،‌ می‌باشد.

چادهوری می‌گوید: «این یک عقب نشینی بزرگ است.این ایرانی متخصص بیماری‌های عفونی و روش‌های محاسباتی است و داشتن چنین تخصص‌هایی باهم موردی نادر است. پیداکردن چنین شخصی با این مهارت واقعا یک چالش است.»

این رسانه آمریکایی نوشت:بخت افرادی چون عسگری و ساروی برای ورود به آمریکا نامعین است زیرا دولت ترامپ بر این فرمان تاکید می‌کند تا بدین وسیله تروریست‌های بالقوه از این کشور خارج شوند.

پرفسور مایکل می‌گوید: «این امر باعث ممانعت از برخورداری از بهترین و باهوش‌ترین افرادی می‌شود که می‌خواهند وارد آمریکا شده و اینجا را سرزمین فرصت‌ها می‌دانند. من البته دانشمندم و سیاستمدار نیستم اما با چنین سیاستی و تبعات آن آمریکا کمتر بزرگ می‌شود.»
 
کلمات کلیدی : حسین فریدون، بدهکاران بانکی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته