توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508444
«علی عبدالله صالح»: هیچ اختلافی با انصارالله یمن نداریم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۵
رئیس‎جمهور پیشین یمن و رئیس حزب کنگره مردمی با بیان اینکه رسانه‎های دشمن به دنبال ایجاد اختلاف بین انصارالله و حزب کنگره مردمی هستند، وجود هرگونه اختلاف بین دو طرف را تکذیب کرد.

به گزارش فارس، «علی عبدالله صالح» رئیس جمهور پیشین یمن دوشنبه شب در گفت‌وگو با شبکه «یمن الیوم» اعلام کرد که وطن بزرگتر و ارزشمندتر از هر حزب و جریان سیاسی است.

صالح گفت: در کل بحران و یا اختلافی بین حزب کنگره مردمی (به ریاست علی عبدالله صالح) و انصارالله یمن وجود ندارد، مگر اینکه رسانه‌های دشمن به دنبال آن باشند.

وی با تاکید بر اتحاد موجود بین حزب کنگره مردمی یمن و جنش انصارالله اعلام کرد که هر دو طرف انصارالله و حزب کنگره در خط واحدی حرکت می‎کنند.

علی عبدالله صالح اعلام کرد که کنگره مردمی یمن با هیچ جریان خارجی از جمله ایران و عربستان همپیمانی و ارتباط ندارد. ما در مقابله با دشمن در کنار انصارالله هستیم.

رئیس حزب کنگره مردمی یمن اعلام کرد که عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن اعلام کرد که منصور هادی فرار کرد و قدرت را تحویل انصارالله و داد و فرار کرد. به افکار عمومی داخل کشور یمن، منطقه و جهان اعلام می کنم که منصور هادی هیچ گونه مشروعیتی ندارد.

علی عبدالله صالح در ادامه به قطنامه 2216 شورای امنیت سازمان ملل علیه یمن اشاره کرد و گفت: قطعنامه 2216 علیه ملت یمن است و کسانی که با این قطعنامه تعامل می کنند، به تصمیم ملی خیانت می‎کنند.

وی افزود: حضور من در مقابله با دشمن برای قدرت یا به قدرت رسیدن پسر من نیست، بلکه ما تلاش می کنیم امنیت و دموکراسی به کشور برگردد.

رئیس جمهور پیشین یمن تاکید کرد که ما برای حمایت از شورای عالی سیاسی یمن اقدام خواهیم کرد تا نقش خود را به کاملترین وجه ایفا کند. ما از شورای سیاسی می خواهیم که قانون را برای همگان اجرا کند.
 
کلمات کلیدی : یمن+انصارالله+علی عبدالله صالح
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.