توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506393
توافق گروه‌های یمنی بر کنار گذاشتن اختلافات
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۸
گروه «انصارالله» و حزب «کنگره ملی» در نشست مشترک ملی در پایتخت، بر برطرف کردن دلایل بحران اخیر در روابط این دو همپیمان در جنگ علیه متجاوزان تأکید کردند.

به گزارش تسنیم به نقل از «سبأ»، فرماندهان ارشد جنبش انصارالله و حزب کنگره ملی یمن، روز دوشنبه در نشست مشترکی در صنعا، که به دعوت شورای عالی سیاسی و برای برطرف کردن تنش موجود میان طرفین برگزار شد، شرکت کردند.

این نشست به ریاست «صالح الصماد» رئیس شورای عالی سیاسی یمن و با حضور «صادق امین» نایب رئیس خزب کنگره و «عارف الزوکا» دبیرکل این حزب و نیز «محمد عبدالسلام» سخنگوی رسمی انصارالله، «عبدالملک الحوثی» وزیر رسانه‌ای در دولت صنعا و نیز شمار دیگری از مسئولان و فرماندهان طرفین برگزار شد.

گروه‌های سیاسی یمن در این نشست بر «برطرف کردن دلایل تنشی، که اخیرا در صنعا شکل گرفت، بازگشت اوضاع به روند طبیعی، و همچنین خواستار تحقیقات امنیتی بی طرفانه در باره حوادث پنجشنبه گذشته و جلوگیری از قضاوت زودهنگام درباره نتایج ناشی از این تحقیقات شدند.»

شرکت‌کنندگان در این نشست همچنین بر ضرورت ادامه یافتن دیدارهای رهبران گروه‌های سیاسی یمنی «برای یافتن راه‌حل‌ها و پیشنهادهای رسانه‌ای و سیاسی، یکپارچه کردن تلاش‌های برای مقابله با تجاوزات دشمن، یکپارچه‌سازی جبهه داخلی و جلوگیری از ایجاد اختلاف در بین گروه‌ها» تاکید کردند.
 
کلمات کلیدی : یمن، علی عبدالله صالح، انصارالله
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.