توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 319519
یمن،تشدید درگیریها، بازداشت عبدالله صالح
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۵
همزمان با تشدید درگیریها در یمن ، خبرگزاری سما از صنعا از بازداشت علی عبدالله صالح رئیس جمهور سابق این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، خبرگزاری سما از صنعا اعلام کرد علی عبدالله صالح پس از درگیری شبه نظامیان هوادار وی با طرف های هوادار منصور هادی رئیس جمهور فراری یمن در یکی از مزارع نزدیک صنعا ، بازداشت شده است.از سوی دیگر تحلیلگران سیاسی و نظامی اعلام کرده اند علی عبدالله صالح از آغاز عملیات ائتلاف عربی به فرماندهی عربستان ، در سفارت روسیه در صنعا به سر می برد ، اما هواداراتش اعلام کرده اند که وی در ذمار است. همچنین درگیری های شدیدی در استان مارب یمن میان نیروهای ارتش و کمیته های مردمی با نیروهای منصور هادی در جریان است.

وزارت دفاع یمن اعلام کرد نیروهای ارتش و کمیته های مردمی این کشور یک موشک بالستیک قاهر-۱ را به سوی پایگاه نظامی فیصل در منطقه خمیس مشیط عربستان سعودی شلیک کردند. از سوی دیگر بر اثر حملات جنگنده های ائتلاف(متجاوز ) سعودی به شهر صفرا در استان صعده پنج نفر شهید و شش نفر زخمی شدند. جنگنده های (متجاوز ) سعودی صبح امروز پایگاه نظامی حمدان را در صنعا پایتخت یمن هدف قرار دادند. همچنین جنگنده های سعودی حملاتی به منطقه المفرق در استان مارب داشتند. درگیری های شدید در این استان میان نیروهای ارتش و کمیته های مردمی با نیروهای منصور هادی ادامه دارد.

احمد عبدالرحمن خبرنگار این شبکه در استان مارب یمن در گزارشی در این زمینه افزود: ما در حال حاضر در منطقه مفرق-جوف حضور داریم که آخرین نقطه حضور نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن است. این نقطه به دو جاده اصلی ختم می شود. نقطه نخست به استان الجوف در شرق و جاده دیگر به استان مارب منتهی می شود. درگیری های شدیدی در این منطقه در جریان است. جنگنده های ائتلاف (متجاوز ) سعودی حضور گسترده ای در منطقه میان دو استان مارب و الجوف دارند. با وجود درگیری ها در این منطقه ولی حرکت برای خودروها و کامیون ها به صورت طبیعی در جریان است.

نیروی کمیته مردمی یمن گفت: در حال حاضر درگیری ها در دو منطقه سلط و الحریشه در جریان است و توانستیم بر منطقه مفرق الجوف سیطره یابیم و تلاش می کنیم مزدوران سعودی را به عقب برانیم. نیروی کمیته مردمی یمن گفت: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی در این منطقه حضور دارند و با نیروهای منصور هادی و مزدوران خارجی درگیر هستند.

۵۰هزارمبارز یمنی آماده ورود به شهرهای یمن


پنجاه هزار تن از مبارزان یمنی آماده ورود به شهرهای یمن هستند. به گزارش مونیتورینگ خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اینترنتی الاتحاد پرس نوشت: یکی از فرمانده هان ارتش و کمیته های مردمی یمن که به دلایل امنیتی نخواست نامش فاش شود گفت پنجاه هزار رزمنده از نیروهای ارتش و کمیته های مردمی این کشور آماده هستند به دستور سیدعبدالملک بدرالدین ، دبیرکل جنبش انصار الله یمن با متجاوزان سعودی آمریکایی صهیونیستی ستمگر وارد جنگ شوند.

وی با اشاره به این که فروریختن خط مقدم نظامیان متجاوز و مزدوران آن یکی از مراحل اولیه طرح های راهبردی بوده است و هنوز پنجاه هزار رزمنده به صورت مستقیم وارد جنگ نشده اند، گفت ارتش و کمیته مردمی با استکبار جهانی مبارزه می کنند و آنان به سیاست صبر راهبردی و بردباری مجهز هستند که در اولین سخنان سید عبدالملک بدرالدین پس از آغاز تهاجم به یمن به این سیاست اشاره شد. در همین حال، شگفتی های بزرگی در آینده نزدیک برای متجاوزان از جمله رونمایی از موشکهای بالستیک ساخت داخل و اسلحه ای که تا کنون در این جنگ از آن استفاده نشده است، اتفاق می افتد.

وی همچنین به مردم یمن مژده داده است که سیاست های راهبردی برای تغییر معادله به نفع این مردم اتخاذ می شود و گفت: پایبندی ما به اخلاق و باورهای خود علت خودداری ما از ورود به عمق اراضی یمن است زیرا ما جز با کسانی که با می جنگند، مبارزه نمی کنیم و بر خلاف دشمن ترسو، شهروندان را در خانه خود هدف قرار نمی دهیم.
 
کلمات کلیدی : عربستان، یمن، علی عبدالله صالح
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.