توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 413746
نخست وزیر ژاپن :به خاطر مخالفت ترامپ توافق آسیا-پاسیفیک دچار مشکل شده
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۰
نخست وزیر ژاپن پیش از دیدار با رییس جمهوری منتخب آمریکا امروز (دوشنبه) اعلام کرد که توافق همکاری تجای آسیا – پاسیفیک موسوم به TPP به مشکل برخورده است.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه چاینا مورنینگ هرالد، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن گفت: به نظرم این توافق به مشکل برخورده است چون دونالد ترامپ، رییس جمهوری منتخب آمریکا با آن مخالف است. اما این بدان معنا نیست که این توافق دیگر کارایی ندارد.

نخست وزیر ژاپن در ادامه گفت: در بحبوحه تغییر دولت در آمریکا زمان آن رسیده تا این توافق را اجرایی کنیم.

مجلس علیای ژاپن به دنبال این مساله است که تا پیش از پایان جلسات در ۳۰ نوامبر سال جاری میلادی این توافق را تایید کند.

میچ مک‌کانل، رهبر جمهوری خواهان در سنای آمریکا رای دادن به این توافق را پیش از سوگند ترامپ در ۲۰ ژانویه سال جاری میلادی رد کرده و یکی از مقام های ارشد کاخ سفید نیز اعلام کرده که باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا دیگر به کنگره برای تایید این توافق فشار وارد نمی‌کند.

یکی از مشاوران ارشد دولت توکیو که برای آماده سازی شرایط برای دیدار میان آبه و ترامپ به آمریکا رفته گفت: من می خواهم به دولت جدید آمریکا درباره تمایل آبه در اجرایی شدن این توافق مطالبی را بگویم.

درهمین حال، سخنگوی ارشد دولت توکیو گفته است که ژاپن موضع خود را در قبال این توافق تغییر نمی‌دهد.
 
کلمات کلیدی : نخست وزیر ژاپن+همکاری تجاری آسیا – پاسیفیک +دونالد ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.