نظر منتشر شده
۱۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 404340
پیروز آخرین مناظره ترامپ و کلینتون بر اساس نظرسنجی ها
بخش خبری الف، 29 مهر 95
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۸
سومین مناظره دونامزد دمکرات و جمهوریخواه بامداد امروز پنجشنبه برابر با 29 مهرماه در دانشگاه نوادا لاس وگاس برگزارشد. آخرین مناظره دو نامزد ریاست جمهوری بدون دست دادن آغاز و خاتمه یافت. سه هفته دیگر تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که قرا راست هشتم ماه نوامبر برابر یا 18 آبان ماه برگزار شود، زمان باقی است.

سی ان ان که یک ساعت پس از خاتمه سومین و آخرین مناظره دونامزد ریاست جمهوری 2016 آمریکا منتشر شد، هیلاری کلینتون را با 52درصد آرا برنده این مناظره اعلام کرد. بنابر نظرسنجی سی ان ان، دونالد ترامپ دراین نظرسنجی 39 درصد آرا را به دست آورد.

به گزارش ایرنا، این نظرسنجی که بطور مشترک ازسوی شبکه تلویزیونی سی ان ان و موسسه نظرسنجی ORC یک ساعت پس از این مناظره انتشار یافت، در پاسخ به این پرسش که کدام یک از دونامزد برای ریاست جمهوری آمریکا آمادگی بهتری دارد، هیلاری کلینتون با 59 درصد در برابر 35 درصد ترامپ، گزینه برتر دراین نظرسنجی است.

این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که ترامپ با 60درصد آرا نامزدی بوده که بیشترین حمله را به رقیب خود داشته است، این درحالی است که دراین مورد هیلاری کلینتون تنها 23 درصد را به خود اختصاص داده است. همچنین درپرسشی دراین باره که آیا حملات ترامپ به رقیب دمکرات خود درست بوده است 55درصد پاسخ مثبت داده و 43درصد نیز پاسخ منفی دادند.

همین پرسش درمورد هیلاری کلینتون نیز مبنی براینکه آیا حملات وی علیه رقیب جمهوریخواهش دراین مناظره درست بوده، مطرح شد که ، 63درصد آنرا درست دانسته و 34 درصد نیز این موضوع را نادرست دانسته اند. هیلاری کلینتون در دو مناظره قبلی سی ان ان هم برنده این رقابت ها اعلام شده بود.

تارنمای خبری فاکس61 (Fox61) صبح پنجشنبه 20 اکتبر (29 مهرماه ) و ساعتی پس از پایان یافتن سومین و آخرین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالت نوادا،اعلام کرد که نتایج نظرسنجی آنلاین این شبکه نشان می دهد که ترامپ از نظر مخاطبان این شبکه، پیروز سومین مناظره بوده است.

فاکس 61 ، با طرح این پرسش که کدام دونامزد برنده سومین مناظره هستند، پاسخ مخاطبان را به صورت آنلاین دریافت می کند. تا لحظه مخابره این خبر، دونالد ترامپ با آرا 77هزار و 958 رای دهنده و با کسب 60.11 (شصت و یازده صدم) درصد آرا، درمقام اول این نظرسنجی قرارگرفت.

این درحالی است که هیلاری کلینتون با 47 هزار و 726 رای، و با کسب 36.8 (سی و شش و هشت دهم) آرا در مرتبه دوم قرار گرفت. بنابر آخرین نتایج این نظرسنجی چهار هزار و 17 رای دهنده نیز که نزدیک به 4درصد آرا را به خود اختصاص می دهند، هیچ یک را برنده این مناظره ندانسته اند.
نتایج این نظرسنجی تا لحظه مخابره این خبر از مجموع 129 هزار و 701 رای بدست آمده است.

ترامپ درحالی در نظرسنجی آنلاین Fox61 برنده این مناظره است که شبکه تلویزیونی سی ان ان پیشتر در یک نظرسنجی مشترک با موسسه ORC و یکساعت پس از اتمام مناظره دو نامزد ریاست جمهوری ، هیلاری کلینتون را با 52درصد آرا در برابر 39 درصد آرا ترامپ، برنده آخرین مناظره اعلام کرد.

بیشتر شرکت کنندگان در نظرسنجی YouGov هم هیلاری کلینتون را پیروز مناظره سوم می دانند.

پایگاه نظرسنجیYouGov (یوگاو)، پس از این مناظره این پایگاه از ۱۵۰۳ تن از رای دهندگان واجد شرایط که این مناظره را تماشا کرده بودند، نظرسنجی کرد که طبق نتیجه آن هیلاری کلینتون نامزد دموکرات‌ها با کسب ۴۹ درصد آرا در مقابل دونالد ترامپ نامزدی جمهوری خواهان با کسب ۳۹ درصد آرا پیروز مناظره شد در حالی که ۱۲ درصد معتقد بودند هر دو نامزد در این مناظره برابر شدند.

۶۸ درصد از تماشاگران این مناظره از جمله ۵۱ درصد از جمهوری خواهان گفتند: هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ باید متعهد شوند که نتیجه انتخابات را می‌پذیرند. در حالی که ۱۴ درصد مخالف اعلام چنین وعده‌ای بودند و ۱۸ درصد هیچ نظری در این رابطه نداشتند.

۶۹ درصد از ناظران این مناظره گفتند: هیلاری کلینتون دانش سیاسی عالی یا خوبی را از خود نشان داد در حالیکه ۴۰ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی همین نظر را در رابطه با ترامپ دارند.

در همین حال ۶۱ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفتند: ترامپ در نشان دادن عقاید و تمایل خود عالی یا خوب عمل کرده در حالیکه ۵۷ درصد چنین نظری را در رابطه با کلینتون داشتند. در حالی که ۵۹ درصد معتقد بودند کلینتون و تنها ۴۰ درصد معتقد بودند ترامپ این مناظره را به خوبی کنترل کرده است.

نامزدهای این مناظره در اکثر موضاعات رقابت تنگاتنگ داشتند درخصوص کنترل تسلیحاتی ۴۸ درصد با نظر کلینتون و ۴۷ درصد با نظر ترامپ موافق بودند. درخصوص مالیات ۴۹ درصد با کلینتون در حالی که ۴۶ درصد با ترامپ هم عقیده بودند. در همین حال درخصوص روابط آمریکا و روسیه ۴۷ درصد به کلینتون و ۴۶ درصد به ترامپ رای دادند.

درخصوص نامزدهای دادگاه عالی ترامپ ۴۸ درصد آرا و کلینتون ۴۷ درصد آرا را به دست آورد در حالی که درخصوص مهاجرت ۵۰ درصد با ترامپ و ۴۷ درصد با کلینتون موافق بودند.

در زمینه تجارت اختلاف ترامپ و کلینتون کمی بیشتر شد به طوری که ۵۰ درصد با ترامپ و ۴۱ درصد با کلینتون موافق بودند. درخصوص عادلانه بودن انتخابات آمریکا ۵۰ درصد با نظر کلینتون و ۳۹ درصد با نظر ترامپ موافق بودند.

 
کلمات کلیدی : ترامپ، هیلاری کلینتون، مناظره سوم
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۰۹:۰۰:۵۱
cnn , BBC ,ABC , Cnbc و بسیاری از روزنامه های آمریکا و اروپا خیلی روی کلینتون تبلیغ میکنند و در بسیاری موارد این پشتیبانی زیرپوستی است.
مثلا در نتیجه مناظره ها؛ بلافاصله پیروز را مشخص میکنند!!!
در مناظره دوم که گفتند 57% کلینتون را برنده می دانستند، در واقع فقط 37 نفر در نظرسنجی آنلاین شرکت کرده بودند!! خب طبعا اکثر اونها هم جوانان تبلت به دست و گوشی به گردنه!! دموکراته .بزرگسالان به ترامپ رای می دهند اکثرا‍‍ً.

یک دست هدایتگری خوب داره مردم را بازی میده و هدف انتخاب اولین رییس جمهور زن تاریخ آمریکاست. رقیب مشنگی گذاشتند روبروش و در عین حال منصفانه هم بازی نمی کنند. اون طرف سایت ویکیلیکس را در امریکا فیلتر کردند و از اون طرف آسانژ را در سفارت اکوادور ممنوع الارتباط کردند و اکثر روزنامه ها و شبکه ها هم تبلیغ کلینتونه!!
جالبه که من را یاد برگزیت می اندازه!! تا شب انتخابات بی بی سی معتقد بود که 54% به ماندن رای می دهند!!! بعد که 52% به رفتن رای دادند!!
قضیه ترامپ هم مشکوکه...
کلا 16 سال هست که قواره انتخابات آمریکا اومده پایین!!
هرچند در ایران خودمون هم پیت نفت سر سفره تا حد زیادی تعیین کننده است! (3980255) (alef-13)
 
لبال
United States
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۱۲:۰۹:۵۷
من در آمریکا هستم. سایت ویکی لیکس اینجا فیلتر نیست.

شرکت 37 نفر در نظرسنجی سی ان ان نیز درست نمی باشد. (3980444) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۱۳:۲۶:۳۴
چرا آقا یا خانم ، دقیقاً شمار شرکت کنندگان در نیم ساعت اولیه پس از مناظره دوم کمتر از پنجاه نفر بود ولی چون به درصد تبدیل شده بود و سی ان ان گزارش داد خیلی عدد وحشتناکی شد و حتی مجری معروف سی ان ان هم گفت که باید حداقل 6 ساعت بگذره و بعد ارزیابی بشه.
تقریبا اهل مطالعه و سیاست متفق هستند که برای اینکه اولین بار یک زن رییس جمهور آمریکا بشه، نامزد مشکلداری در حزب مقابل قرار گرفته تا به هدف مشترک دو حزب برسند.
ضمناً منظور از فیلتر کردن ویکیلیکس ، خود سایت نیست بلکه بارگذاری صفحات جدید روی سایت هست که اختلال ایجاد شده است. (3980533) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۱۲:۱۵:۲۶
موافقم دنبال این هستن کلینتون از صندوق دربیاد( با بررسی کاراشون در این 3 مناظره و مطالعه سایتهاشون به این نتیجه رسدم) به همین منوال هم اون سندرز رو که ادم بزرگواری بود رو شکست دادن و نذاشتن بالا بیاد (3980454) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۱۳:۵۸:۳۸
بعید می دونم توی نظر سنجی چنین شبکه های خبری مهمی تنها 37 نفر شرکت کرده باشند. (3980577) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۱۴:۰۳:۰۶
نامزد احزاب از طریق مبارزات درون حزبی مشخص می شوند. یعنی همه مردم جمهوری خواه با هم دست به یکی کردند که به ترامپ رأی بدهند که رقیب کلینتون ضعیف باشه؟؟؟؟؟؟ و بعد هم تازه یک دموکرات بشه رییس جمهور؟؟؟؟؟
ضمن این که یه شبکه خبری معروف نمی یاد با یه نظر سنجی 37 نفره آبروی خودش رو ببره. اونجا اگر هم دستکاری باشه در این حد نیست. (3980584) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۰۹:۲۵:۲۹
چه فرقی می کنه؟ سگ زرد برادر شغاله (3980276) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۱۰:۱۰:۲۹
هر دو جانی
اما کلینتون توانایی اجماع سازی بین قدرتهای جهانی داره (3980311) (alef-13)
 
Sweden
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۱۰:۱۹:۴۹
الان مجددا نکته جالب تضاد حیرت آور نظر سنجی های اینترنتی با نظر سنجی
های امثال سی ان ان و لوس آنجلس تایمز است. در حالی که همه نظر سنجی های
اینترنتی با اختلاف بالا ترامپ را پیروز میدان معرفی می کنند رسانه ها بر
اساس آنچه نظر سنجی علمی می دانند کلینتون را با اختلاف بسیار بالا برنده
می دانند!
نکته مضحک اینکه در آمریکا اینترنت نفوذ 90 درصدی دارد و نمی بایست
اختلاف نظر سنجی های علمی و اینترنتی اینهمه مغایر باشد.

ضمنا وفادران به انقلاب رفتار ترامپ در رد نتیجه انتخابات را با رفتار فتنه گر 88 مقایسه
نکنند. چرا که انتخابات آمریکا به صورت غیر مستقیم و بشدت آلوده برگزار می شود و
هیچ راهی هم نیست که بشود فهمید واقعاً الکتورال ها بر اساس اکثریت رای داخل صندوقها
رای داده باشند. به نظر می رسد تقلب قطعی است و از مدتها پیش تصمیم برای ریاست
جمهوری کلینتون در محفلهای ماسونی گرفته شده است. بقیه ماجرا هم فیلم است. (3980319) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۱۱:۲۳:۵۶
هرچند هیچ کدام فرقی ندارند، اما ترامپ رییس جمهور خواهد شد. (3980387) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۱۳:۵۹:۳۸
معلومه اصلا اخبار نمی بینی (3980579) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۱۱:۵۵:۵۷
لحن گفتاری ترامپ قلدر منشانه و بقولی چاله میدونی بود. (3980429) (alef-3)
 
Malaysia
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۱۲:۱۴:۳۷
کلینتون فقط یک جا کم آورد: وقتی ترامپ بهش گفت که عربستان سعودی روی چه حسابی به بنیاد خیریه شما این همه کمک مالی کرده و شما به جایش به آنها قرار است چی بدهید. (3980453) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۱۲:۵۷:۱۸
جالبه! نقد کردن نامزد ها قابل درک هست ولی نقد رفتار مردم آن هم از طرف دوستانی که کاملا واضح است حتی یک هفته هم در آمریکا و میان مردم زندگی نکرده اند مرا یاد دوستی می اندازد که می گفت شاید اگر همه خود را یک بوعلی سینا نمی پنداشتید، باز هم می توانستید بوعلی داشته باشید! (3980490) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.