نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 404326
جدال لفظی تند دو نامزد در آخرین مناظره:
ترامپ: ایران از ما زرنگ بود/ باید نامه تشکر به امریکا بنویسند/ نوع واکنشم درباره نتیجه انتخابات/ کلینتون: وقتی مجری بودی، ما بن لادن را کشتیم
بخش خبری الف، 29 مهر 95
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۲۶
 آخرین مناظره هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا، بامداد پنجشنبه به وقت تهران در حالی برگزار شد که آنهادر یک جدال کامل لفظی ضمن طرح اتهامات قبلی علیه یکدیگر در زمینه های سیاسی، اقتصادی و اخلاقی، هریک سعی کردند تا در آخرین دفاعیات ،خود را از این اتهامات مبری سازند.

 این مناظره که سومین مناظره میان هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ نامزدهای دمکرات و جمهوری خواه آمریکا بود، در ساعت 4:30 دقیقه بامداد پنجشنبه به وقت تهران در دانشگاه نوادا لاس وگاس واقع در ایالت نوادا آغاز و در ساعت 6 بامداد پایان یافت . هدایت این مناظره را کریس والاس(Chris Wallace) مجری شبکه خبری فاکس نیوز برعهده داشت.

 سومین مناظره دو نامزد نیز بدون دست دادن آغاز شد
هردو نامزد بدون دست دادن به یکدیگر در جایگاه سخنرانی خود قرار گرفتند.آخرین مناظره به میزبانی شبکه تلویزیونی فاکس نیوز برگزار شد. در دومین مناظره نیز هر دو نامزد بدون دست دادن با یکدیگر برنامه را آغاز کردند. تا سه هفته دیگر (8 نوامبر- 18 آبان ماه ) یکی از این دو نامزد قرار است رئیس جمهوری آمریکا شود.

در این مناظره علاوه بر خانواده هر دو نامزد، خبرنگاران ، تعدادی از شهروندان آمریکایی نیز حضور داشتند. هر از گاه پاسخ های هر یک از نامزدها به سوالات کریس والاس مجری برنامه، با تایید حاضران همراه می شد.

 جدال لفظی تند کلینتون و ترامپ در مناظره سوم
مناظره سوم کلینتون وترامپ به صحنه درگیری لفظی شدید آنها در موضوع مهاجرت و 'مداخله ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا' تبدیل شد.
در این مناظره که از برخی شبکه های خبری از جمله سی ان ان بطور مستقیم پخش می شود، دو نامزد انتخابات آمریکا حملات تند لفظی علیه یکدیگر در موضوعات مختلف از جمله مسائل زنان ،مهاجرت ، امنیت مرزها و سیاست خارجی داشتند.

 کلینتون: روسیه عروسک خیمه شب بازی می خواهد/ترامپ: تو (کلینتون) عروسک خیمه شب بازی هستی
در بحث مهاجرت زمانی که صحبت از اسناد افشا شده ویکی لیکس مطرح شد، کلینتون گفت روسیه در حال جاسوسی از آمریکا و اعمال نفوذ در انتخابات است و ترامپ از این مساله حمایت کرده و آن را تشویق کرده است. وی افزود: روسیه خواستار یک رئیس جمهوری در آمریکاست که عروسک خیمه شب بازی روسیه باشد.

ترامپ گفت: من پوتین را نمی شناسم و او دوست من نیست اما پوتین در سوریه و در مسائل دیگر روی دست او (کلینتون) بلند شده است. روسیه خاورمیانه را گرفته و پوتین هیچ احترامی برای او (کلینتون) و برای اوباما قائل نیست.

ترامپ با تکرار مواضع خود گفت: ما باید در توافقنامه های دفاعی دوباره مذاکره کنیم؛ ما نباید هزینه های دفاعی عربستان، ژاپن و آلمان را بپردازیم.

از متمم دوم قانون اساسی حمایت می کنم
هیلاری کلینتون در مورد متمم قانون اساسی آمریکا که درباره حمل سلاح است، گفت: سالانه 33 هزار نفر به دلیل حمل سلاح در این کشور کشته می شوند؛ هرچند من از متمم دوم قانون اساسی حمایت می کنم اما باید سابقه افراد در باره داشتن سلاح، بازبینی و اصلاحاتی صورت گیرد که در مغایرت با متمم دوم قانون اساسی نباشد.

کلینتون ادامه داد: کاری که ترامپ می کند از هم پاشیدن خانواده هاست؛ من قصد ندارم والدین را از کودکانشان جدا کنند؛ ما هم اکنون 11 میلیون فرد بدون مدرک و چهار میلیون کودک بدون مدرک در آمریکا داریم؛ کاری که ترامپ می خواهد انجام دهد نیاز به شمار زیادی نیروهای پلیس است که خانه به خانه یک جمعیت 15 میلیون نفری بدون مدرک اقامت را شناسایی و آنها را سوار بر اتوبوس از کشور خارج کند. وی ادامه داد: در مورد دیوار کشی با مرز مکزیک که دولت مکزیک گفته پول آنرا نخواهد داد، باید بگویم که آمریکا و مکزیک هر دو کشورهای مهاجرتی و کشورهای قانونمندی هستند؛ نیاز به اصلاحات در تأمین امنیت مرزها داریم.

 اعتماد به ترامپ درباره کدهای هسته ای وجود ندارد
هیلاری کلینتون درمورد بمب های اتمی گفت ترامپ فردی است که می گوید چرا بمب های اتمی استفاده ندارد و چه اشکالی دارد که کشورهایی همچون ژاپن و عربستان بمب اتمی نداشته باشند. زمانی که رئیس جمهوری فرمان را صادر می کند این فرمان باید اجرا شود و دادن فرمان پرتاب بمب اتمی تا اجرای آن از سوی افراد مسئول تنها 4 دقیقه زمان می برد و افراد زیادی بوده اند که گفته اند به ترامپ اعتمادی نیست و نباید کدهای هسته ای به وی داده شود انگشتان وی نباید بر روی این کدها قرار گیرد.

 ترامپ : اتهامات آزار زنان کار ستاد انتخابات کلینتون است/ هیچ کس بیش از من برای زنان احترام قائل نیست
ترامپ در پاسخ به اتهام مطرح شده علیه او مبنی بر آزار زنان گفت: من کار اشتباهی نکرده ام و اینها داستانهای ساختگی ستاد انتخاباتی کلینتون است.

 وی در مورد صلاحیت برای ریاست جمهوری ، با رد اتهام های اخلاقی مطرح شده توسط 9 زن مبنی بر آزار بدنی توسط ترامپ گفت: این داستانها سر هم بندی شده است من این افراد را نمی شناسم اما احساس من این است که کار ستاد انتخاباتی او (کلینتون) است؛ من از همسرم عذرخواهی می کنم من کار اشتباهی نکردم .

وی افزود: 1500 دلار داده اند تا در تجمع انتخاباتی من آشوب پیدا کنند. این کار جرم است پول داده اند که بیایند و دعوا راه بیاندازند. ترامپ تاکید کرد: جرم واقعی کار کلینتون است که 33 هزار ایمیل را نابود کرد او صدها بار به مردم و کنگره و اف بی آی دروغ گفته است. او باید در زندان باشد. شما باید درباره این مساله صحبت کنید نه درباره دروغ هایی که برخی برای مشهور شدن مطرح می کنند.

ترامپ در این بخش از مناظره کلینتون را مورد سوال قرار داد و گفت: چرا پول های دریافتی از عربستان و قطر و کشورهای دیگر را پس نمی دهی؟ از حقوق زنان صحبت می کنی و از عربستان پول می گیری که رفتار وحشتناکی با زنان دارد.

کلینتون : ترامپ از نظر اقتصادی آمریکا را وارد رکود خواهد کرد
کلینتون در پاسخ به این سوال که از نظر اقتصادی دیدگاههایش چیست،گفت: در زمینه اقتصاد به زیرساخت ها، انرژی پاک ، تجارت های کوچک توجه خواهد کرد و افزود مردم نباید دستمزدهایی دریافت کنند که آنها را در فقر نگاه دارد و زنان نیز باید حقوقی برابر دریافت کنند.
وی در عین حال طرح اقتصادی ترامپ را مورد سوال قرار داد و گفت طرحی که ترامپ در این زمینه دارد بزرگترین قطع مالیاتی است که از شرکت ها و افراد ثروتمند انجام می شود. در واقع براساس طرح اقتصادی من و به گفته تحلیلگران 10 میلیون فرصت شغلی در آمریکا ایجاد می شود اما طرح ترامپ منجر به حذف سه میلیون 500 هزار فرصت شغلی می شود و آمریکا را به رکود می کشاند.

 ترامپ: در جریان انتخابات آمریکا تقلب شده چون کلینتون نباید اجازه نامزدی می گرفت
ترامپ در پاسخ به ارائه دلیل برای ادعای تقلب در انتخابات آمریکا که پیشتر بارها آن را مطرح کرده بود ،گفت: از این لحاظ در انتخابات آمریکا تقلب شده زیرا کلینتون به علت جرم های مهمی که مرتکب شده نمی بایست اجازه نامزدی در انتخابات می گرفت. ترامپ در پاسخ به این سوال که آیا نتیجه انتخابات را قبول خواهد کرد، گفت: من نتایج را در زمان خودش بررسی می کنم. اما شاهد مسائل بدی بوده ام ؛ رسانه ها غیرصادق بوده اند و اذهان مردم را مسموم کرده اند.

ترامپ افزود: کلینتون نباید اجازه نامزدی می یافت؛ او جرم های مهمی مرتکب شده است و از این لحاظ گفتم تقلب شده چون کلینتون به علت موضوع ایمیل ها و بسیاری موضوعات دیگر نمی بایست اجازه نامزدی در انتخابات را پیدا می کرد.

ترامپ در پاسخ به اتهام های کلینتون به او مبنی بر پرداخت نکردن مالیات ، خطاب به نامزد دمکرات ها گفت: دوستان و حامیان مالی تو در وال استریت هم مالیات ندادند و تو در سنا باید قانون را اصلاح می کردی اما نکردی.

کلینتون : برحساب های بنیاد کلینتون نظارت وجود دارد
دربخشی دیگر از این مناظره 'وضعیت دارایی ها و دخل وتصرف در حساب های بنیاد کلینتون 'مورد سوال قرار گرفت. سوالی که با اتهام ترامپ به هیلاری کلینتون در مورد دریافت کمک های اهدایی از سوی عربستان سعودی همراه شد. کلینتون در پاسخ به این سوال گفت: بر حساب های این بنیاد نظارت وجود دارد، اما در مورد دارایی ها و بنیاد ترامپ نمی توان اطمینانی به او داشت، زیرا وی تنها نامزد ریاست جمهوری آمریکا است که نه تنها برگه مالیاتی خود را ارائه نکرده بلکه تاکنون حتی یک پنی مالیات نیز به دولت فدرال پرداخت نکرده است.

کلینتون: نظامیان آمریکایی را به عراق نمی فرستم
در بخش سیاست خارجی از دونامزد ریاست جمهوری این سوال مطرح شد که اگر نیروهای عراقی بتوانند داعش را از موصل و دیگر مناطق عراق خارج کنند آیا برای بازنگشتن داعش به عراق ، به این کشور نیرو اعزام خواهید کرد؟

هیلاری کلینتون در پاسخ ضمن ابراز مسرت از اینکه تلاش هایی از سوی نیروهای عراقی با کمک دیگر گروه های ائتلاف مانند پیشمرگه های کرد و مشاوره نیروهای آمریکایی برای بازپس گیری موصل درجریان است به صراحت اعلام کرد: من از اعزام سربازان آمریکایی به عراق بعنوان نیروهای اشغالگر حمایت نمی کنم. به این دلیل که فکر نمی کنم این امر به نفع آمریکا و کار عاقلانه ای باشد.

 در سوریه باید منطقه پرواز ممنوع و منطقه امن در هوا و زمین ایجاد شود
وی در عین حال در مورد سوریه گفت : به دنبال به ایجاد منطقه ممنوع پرواز و ایجاد منطقه ای امن برای غیرنظامیان در این کشور هستم و اهرم فشاری برای روسیه و دولت سوریه باید داشته باشیم تا درنهایت مذاکرات جدی برای پایان بخشیدن به این درگیری صورت گیرد.

وی تاکید کرد :منطقه پرواز ممنوع در هوا و منطقه امن در زمین، خیلی سریع ایجاد نمی شود و این اقدام نیازمند مذاکرات جدی و طولانی است. مجری برنامه در سوال دیگری از کلینتون این موضوع را مطرح کرد که آیا اگر آنچه شما منطقه ممنوع پرواز (در سوریه) را تحمیل کردید و طرف روسی آنرا نقض کرد، به عنوان رئیس جمهوری آمریکا دستور سرنگون کردن جنگنده های روسی را می دهید؟ که وی پاسخ داد: نخست آنکه منطقه ممنوع پرواز جان انسان ها را نجات می دهد و به درگیری پایان می دهد.

البته این طرح یک روزه انجام نمی شود و نیاز به مذاکرات زیادی دارد و باید با دولت روسیه گفت و گو کنیم که منظور از ایجاد منطقه امن بر روی زمین با توجه به آنکه میلیون ها سوری از کشور گریخته اند و میلیون ها نفر دیگر نیز درداخل این کشور آواره و سرگردان هستند، به نفع مردم بوده و آنگاه می توان به سراغ داعش رفت.

ترامپ: ایران برنده بزرگ در عراق خواهد بود
نامزد حزب جمهوریخواه در مناظره سوم با کلینتون با رد دیدگاههای سیاست خارجی کلینتون در منطقه مدعی شد: ایران برنده بزرگ در عراق خواهد بود و این نتیجه تصمیمات اشتباه کلینتون و دولت اوباما است. البته هر دو نامزد ریاست جمهوری آمریکا در بخش پاسخگویی به رویکرد سیاست خارجی رئیس جمهوری آینده درباره مسائل عراق و سوریه ،یکدیگر را به پیروی از سیاست اشتباه متهم کردند.

ترامپ در پاسخ به سوالی درباره عملیات آزادسازی موصل و اینکه آیا پس از آزادی موصل نیروهای آمریکا را برای پر کردن خلاء وارد عراق می کنید؟ گفت: ما موصل را داشتیم اما وقتی نیروها را از عراق خارج کردند این شهر را از دست دادیم و اکنون دوباره برای گرفتن موصل می جنگیم. حدود سه ماه پیش اعلام کردند که می خواهند رهبران داعش را بزنند و موصل را هدف حمله قرار دهند ، پس اصل غافل گیری چه شد ؛ همه (رهبران داعش) از آنجا رفتند .

ترامپ با متهم کردن کلینتون به مشارکت در خروج نیروهای آمریکایی از عراق، ادعا کرد: ما درنهایت موصل را خواهیم گرفت اما نبرد موصل بسیار سخت تر و خطرناک تر از چیزی است که تصور می کنند و درنهایت پس از آزادی موصل ایران نامه تشکر برای ما خواهد فرستاد، همانند توافق هسته ای که بسیار به نفع آنها بود، پس از آزادی موصل نیز از ما تشکر خواهند کرد.

وی با تکرار این ادعا که ' توافق هسته ای احمقانه ترین توافق همه دوران بود که سلاح هسته ای در اختیار ایران خواهد گذاشت گفت: ایران در اینجا نیز یک نامه تشکر دیگر برای ما خواهد فرستاد. سالها پیش گفتم که ایران می خواهد عراق را بگیرد و ما این کار را برای آنها بسیار آسان کردیم . ایران برنده بزرگ در عراق خواهد بود.

فجایع حلب ناشی از تصمیمات اشتباه کلینتون است
ترامپ درباره وضعیت شهر حلب سوریه نیز گفت: وضعیت حلب یک کابوس و فاجعه انسانی است اما فجایع حلب ناشی از تصمیمات اشتباه کلینتون است.

ترامپ گفت: اسد بسیار قاطع تر و هوشمندتر از کلینتون و اوباما عمل کرد و اکنون با روسیه و ایران نیز متحد شده است و این درحالی است که ما ایران را با دادن 150 میلیارد دلار و 1.7 میلیارد دلار پول نقد بسیار قدرتمند کردیم. وی افزود: ما از شورشیان حمایت می کنیم اما نمی دانیم شورشیان چه کسانی هستند و اگر اسد را سرنگون می کردیم ممکن بود وضعیتی بدتر ایجاد شود.

ترامپ گفت: البته اکنون دیگر سرنگونی اسد هم ممکن نیست،زیرا اسد روس ها و ایرانی ها را دارد و در نتیجه این سیاست اکنون تنها مشکل آوارگان را ایجاد کرده است؛ اگر کلینتون هیچ کاری نمی کرد اکنون وضع بسیار بهتر بود.

وی افزود: اکنون دهها هزار آواره سوری را وارد آمریکا کرده اند که در بسیاری موارد قطعا متحد داعش هستند و یک اسب تروا هستند و خواهید دید که در سالهای آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد.
 
کلمات کلیدی : ترامپ، هیلاری کلینتون، مناظره سوم
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۰۷:۳۸:۵۷
ای کاش زمانی بشود که ایران هیزم تنور انتخابات سایر کشورها نباشد ..چون دایما در راس خبرها بودن نه تنها هیچ افتخاری برای کشور نیست که مانع پیشرف کشور میشود (3980189) (alef-13)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۰۸:۴۰:۵۰
نتیجه این انتخابات هر چه که باشد نهایتا خروجی سیاست خارجی آن در مورد کشورمان همچنان خصمانه خواهد بود و نباید زیاد به آن بپردازیم . اما آنچه که در این میان مبرهن است اینکه راه حل عمده مشکلات موجود در داخل کشور راه حل خارجی ندارد . نظام اقتصادی ما پر است از فساد و رانت و ویژه خواری و ... که همچون سرطانی بر پیکره اقتصاد چنبره زده است و کسانی هم که باید ریشه این موارد را بسوزانند خود جزوی از آن مجموعه هستند . بنظرم کلینتون و یا ترامپ راه حل ما مشکلات اقتصادی ما نیستند . قبل از آنی که آمریکا بتواند برای ما مشکل آفرین باشد خود ما کار خودمان را خواهیم ساخت . (3980226) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۰۸:۴۵:۳۲
تمدن امریکا جنایت کار وسلطه گر
اگر به 250 سال تمدن امریکا بصورت اجمالی وگذری نظری بیاندازیم می توانیم از موارد زیر یاد کنیم
1- برده داری وکشتار برده ها
2- جنگ های داخلی برای حفظ برداری وکشتار تعداد زیادی انسان بخاطر یک باور غلط غیر انسانی
3- ایجاد تشکیلات جنایت کار مانند مافیا های گوناگون
4- ساختن اسلحه های کشتار جمعی مانند بمب های اتمی وهیدروژنی و نوترونی و0000 و سلاح های شیمیائی ومیکروبی و000000
5- استفاده از بمب اتمی در ژاپن
6- دخالت در امور تمام کشور های دنیا بمنظور سلطه بر مال وجان ملت ها مانند انواع کودتاها در کشور های گوناگون واشتفه کردن کشور ها مانند سوریه وعراق و00000
7- قتل عام مردم در ویتنام و فلسطین وعراق ولیبی و00000
8- جاسوسی از هم پیمانان خود در هر نقطه دنیا
9- ازمایش انواع اسلحه های میکروبی در کشور های افریقائی
10- اقدام به هر جنایت غیر انسانی و افتخار به ان مانند زدن هواپیمای مسافری ایران
11- تنها مخالف با از بین بردن سلاح های کشتار جمعی در بین همه ابر قدرت های دارند این گونه سلاح ها
12- چون برای پیشرفت و ادامه زندگی ظالمانه این کشور جز سلطه وتاراج منابع دنیا هز برداشت مواد خام تا جاسوسی های صنعتی وعلمی و جذب ویا کشتن دانشمندان کشور های دیگر از راه درست و انسانی نمی تواند پیشرفت کند . لذا در تبلیغات انتخاباتی هیچ کس از برنامه کاری خود سخنی نمی گوید .چون از ان شرم دارند . بنابراین فقط به رسوا کردن همدیگر از نظر زندگی معمولی خود پافشاری می کنند . بعلت داشتن قدرت رسانه عظیم هم ملت خود را نیز با حقه بازی فریب می دهند . بطوری که کسی نمی پرسد دست زدن یا نزدن این نماینده به بدن هر زنی چه تاثیری در زندگی مردم خواهد داشت
حال دو مطلب خننده دار وبلکه بسیار اسفناک وجود دارد
اول این که کشوری با خصوصیات فوق ادعای حقوق بشر دارد و می خواهد دنیا را رهبری کند
دوم متاسفانه در تمام عالم افراد خود خواه و دنیا پرست شیفتگان این تمدن غلط وکثیف هستند و حاضرند کشور وملت خود را برای مال دنیا به این باور غلط بفروشند و به عواقب ان هم اصلا فکر نمی کنند . مانند شیفتگان امریکا در حلب وسنجار وموصل وویتنام و00000 و حتی ایران مانند هویدا ونصیری و00000 (3980235) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۰۸:۵۶:۰۸
چرا ترامپ اینقدر از توافق هسته با ایران ابراز نگرانی میکنه؟ (3980246) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۰۹:۰۶:۳۸
خدا وکیلی ترامپ راست میگه.
هم برای امریکا بهتره و هم ایران. چون صف متحد غرب در برابر ایران را می شکند و فشار تحریمهای اروپا کمتر میشه چون اروپاییها با ترامپ خوب نیستند. ولی کلا از این کلینتون بدم می اد. یه جورایی شبیه زنهاییه که برای قدرت همه حرفی میزنند و همه کاری میکنند و سعی در توجیه دارند.
به اندازه نصف آنگلا مرکل هم نیست. (3980259) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۰۹:۵۰:۵۲
ترامپ بدرد اداره بیمارستان روانی میخورد . (3980291) (alef-13)
 
Sweden
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۰۹:۵۱:۵۶
الان مجددا نکته جالب تضاد حیرت آور نظر سنجی های اینترنتی با نظر سنجی
های امثال سی ان ان و لوس آنجلس تایمز است. در حالی که همه نظر سنجی های
اینترنتی با اختلاف بالا ترامپ را پیروز میدان معرفی می کنند رسانه ها بر
اساس آنچه نظر سنجی علمی می دانند کلینتون را با اختلاف بسیار بالا برنده
می دانند!
نکته مضحک اینکه در آمریکا اینترنت نفوذ 90 درصدی دارد و نمی بایست
اختلاف نظر سنجی های علمی و اینترنتی اینهمه مغایر باشد.

ضمنا وفادران به انقلاب رفتار ترامپ در رد نتیجه انتخابات را با رفتار فتنه گر 88 مقایسه
نکنند. چرا که انتخابات آمریکا به صورت غیر مستقیم و بشدت آلوده برگزار می شود و
هیچ راهی هم نیست که بشود فهمید واقعاً الکتورال ها بر اساس اکثریت رای داخل صندوقها
رای داده باشند. به نظر می رسد تقلب قطعی است و از مدتها پیش تصمیم برای ریاست
جمهوری کلینتون در محفلهای ماسونی گرفته شده است. بقیه ماجرا هم فیلم است. (3980292) (alef-13)
 
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۰۹:۵۷:۳۹
بیچاره مردم امریکا . هر دوتاشون واقعا چندش آور هستند (3980299) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.