پیروز آخرین مناظره ترامپ و کلینتون بر اساس نظرسنجی ها

بخش خبری الف، 29 مهر 95

29 مهر 1395 ساعت 8:08


سومین مناظره دونامزد دمکرات و جمهوریخواه بامداد امروز پنجشنبه برابر با 29 مهرماه در دانشگاه نوادا لاس وگاس برگزارشد. آخرین مناظره دو نامزد ریاست جمهوری بدون دست دادن آغاز و خاتمه یافت. سه هفته دیگر تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که قرا راست هشتم ماه نوامبر برابر یا 18 آبان ماه برگزار شود، زمان باقی است.

سی ان ان که یک ساعت پس از خاتمه سومین و آخرین مناظره دونامزد ریاست جمهوری 2016 آمریکا منتشر شد، هیلاری کلینتون را با 52درصد آرا برنده این مناظره اعلام کرد. بنابر نظرسنجی سی ان ان، دونالد ترامپ دراین نظرسنجی 39 درصد آرا را به دست آورد.

به گزارش ایرنا، این نظرسنجی که بطور مشترک ازسوی شبکه تلویزیونی سی ان ان و موسسه نظرسنجی ORC یک ساعت پس از این مناظره انتشار یافت، در پاسخ به این پرسش که کدام یک از دونامزد برای ریاست جمهوری آمریکا آمادگی بهتری دارد، هیلاری کلینتون با 59 درصد در برابر 35 درصد ترامپ، گزینه برتر دراین نظرسنجی است.

این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که ترامپ با 60درصد آرا نامزدی بوده که بیشترین حمله را به رقیب خود داشته است، این درحالی است که دراین مورد هیلاری کلینتون تنها 23 درصد را به خود اختصاص داده است. همچنین درپرسشی دراین باره که آیا حملات ترامپ به رقیب دمکرات خود درست بوده است 55درصد پاسخ مثبت داده و 43درصد نیز پاسخ منفی دادند.

همین پرسش درمورد هیلاری کلینتون نیز مبنی براینکه آیا حملات وی علیه رقیب جمهوریخواهش دراین مناظره درست بوده، مطرح شد که ، 63درصد آنرا درست دانسته و 34 درصد نیز این موضوع را نادرست دانسته اند. هیلاری کلینتون در دو مناظره قبلی سی ان ان هم برنده این رقابت ها اعلام شده بود.

تارنمای خبری فاکس61 (Fox61) صبح پنجشنبه 20 اکتبر (29 مهرماه ) و ساعتی پس از پایان یافتن سومین و آخرین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالت نوادا،اعلام کرد که نتایج نظرسنجی آنلاین این شبکه نشان می دهد که ترامپ از نظر مخاطبان این شبکه، پیروز سومین مناظره بوده است.

فاکس 61 ، با طرح این پرسش که کدام دونامزد برنده سومین مناظره هستند، پاسخ مخاطبان را به صورت آنلاین دریافت می کند. تا لحظه مخابره این خبر، دونالد ترامپ با آرا 77هزار و 958 رای دهنده و با کسب 60.11 (شصت و یازده صدم) درصد آرا، درمقام اول این نظرسنجی قرارگرفت.

این درحالی است که هیلاری کلینتون با 47 هزار و 726 رای، و با کسب 36.8 (سی و شش و هشت دهم) آرا در مرتبه دوم قرار گرفت. بنابر آخرین نتایج این نظرسنجی چهار هزار و 17 رای دهنده نیز که نزدیک به 4درصد آرا را به خود اختصاص می دهند، هیچ یک را برنده این مناظره ندانسته اند.
نتایج این نظرسنجی تا لحظه مخابره این خبر از مجموع 129 هزار و 701 رای بدست آمده است.

ترامپ درحالی در نظرسنجی آنلاین Fox61 برنده این مناظره است که شبکه تلویزیونی سی ان ان پیشتر در یک نظرسنجی مشترک با موسسه ORC و یکساعت پس از اتمام مناظره دو نامزد ریاست جمهوری ، هیلاری کلینتون را با 52درصد آرا در برابر 39 درصد آرا ترامپ، برنده آخرین مناظره اعلام کرد.

بیشتر شرکت کنندگان در نظرسنجی YouGov هم هیلاری کلینتون را پیروز مناظره سوم می دانند.

پایگاه نظرسنجیYouGov (یوگاو)، پس از این مناظره این پایگاه از ۱۵۰۳ تن از رای دهندگان واجد شرایط که این مناظره را تماشا کرده بودند، نظرسنجی کرد که طبق نتیجه آن هیلاری کلینتون نامزد دموکرات‌ها با کسب ۴۹ درصد آرا در مقابل دونالد ترامپ نامزدی جمهوری خواهان با کسب ۳۹ درصد آرا پیروز مناظره شد در حالی که ۱۲ درصد معتقد بودند هر دو نامزد در این مناظره برابر شدند.

۶۸ درصد از تماشاگران این مناظره از جمله ۵۱ درصد از جمهوری خواهان گفتند: هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ باید متعهد شوند که نتیجه انتخابات را می‌پذیرند. در حالی که ۱۴ درصد مخالف اعلام چنین وعده‌ای بودند و ۱۸ درصد هیچ نظری در این رابطه نداشتند.

۶۹ درصد از ناظران این مناظره گفتند: هیلاری کلینتون دانش سیاسی عالی یا خوبی را از خود نشان داد در حالیکه ۴۰ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی همین نظر را در رابطه با ترامپ دارند.

در همین حال ۶۱ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفتند: ترامپ در نشان دادن عقاید و تمایل خود عالی یا خوب عمل کرده در حالیکه ۵۷ درصد چنین نظری را در رابطه با کلینتون داشتند. در حالی که ۵۹ درصد معتقد بودند کلینتون و تنها ۴۰ درصد معتقد بودند ترامپ این مناظره را به خوبی کنترل کرده است.

نامزدهای این مناظره در اکثر موضاعات رقابت تنگاتنگ داشتند درخصوص کنترل تسلیحاتی ۴۸ درصد با نظر کلینتون و ۴۷ درصد با نظر ترامپ موافق بودند. درخصوص مالیات ۴۹ درصد با کلینتون در حالی که ۴۶ درصد با ترامپ هم عقیده بودند. در همین حال درخصوص روابط آمریکا و روسیه ۴۷ درصد به کلینتون و ۴۶ درصد به ترامپ رای دادند.

درخصوص نامزدهای دادگاه عالی ترامپ ۴۸ درصد آرا و کلینتون ۴۷ درصد آرا را به دست آورد در حالی که درخصوص مهاجرت ۵۰ درصد با ترامپ و ۴۷ درصد با کلینتون موافق بودند.

در زمینه تجارت اختلاف ترامپ و کلینتون کمی بیشتر شد به طوری که ۵۰ درصد با ترامپ و ۴۱ درصد با کلینتون موافق بودند. درخصوص عادلانه بودن انتخابات آمریکا ۵۰ درصد با نظر کلینتون و ۳۹ درصد با نظر ترامپ موافق بودند.


کد مطلب: 404340

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcc00q0x2bqx18.ala2.html?404340

الف
  http://alef.ir