توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 404393
ایران، عراق و سوریه در مناظرۀ آمریکایی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۹
بخش قابل‌توجهی از آخرین مناظره دو رقیب آمریکایی، به گروه تروریستی داعش، عراق، سوریه و ایران اختصاص یافت.

به گزارش العالم، کلینتون درباره بحران‌های خاورمیانه گفت: در صورت پیروزی در انتخابات از ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه حمایت می‌کنم تا به دمشق و مسکو فشار وارد کنم.

وی مدعی شد: «تا زمانی که جنگ داخلی سوریه با حمایت ایران و روسیه ادامه داشته باشد، این کشور محل حضور تروریست‌ها باقی خواهد ماند.»
ترامپ هم در مورد عملیات در عراق گفت: «موصل بالاخره آزاد می‌شود. اما از سه ماه قبل ما گفتیم که می‌خواهیم موصل را آزاد کنیم و بدین ترتیب همه سران داعش فرار کردند. اصل غافلگیری کجا رفته است؟»

ترامپ افزود: «موصل آزاد خواهد شد و آن وقت ایرانی‌ها باید نامه تقدیر و تشکر برای ما بنویسند. چون همانطور که قبلا هم گفته‌ام، عراق را داریم به ایران تقدیم می‌کنیم. آن‌ها مثل توافق احمقانه‌ای که با آن‌ها داشتیم و عملا تسلیحات هسته‌ای را تقدیمشان کردیم، باید بابت موصل هم از ما تشکر کنند. ایران برنده موصل خواهد بود.»

ترامپ در مورد سوریه هم گفت: «اسد از آنچه کلینتون و اوباما تصور می‌کردند، سرسخت‌تر و باهوش‌تر بود و با روسیه و ایرانی متحد شد که از او حمایت کرده و او را تقویت کردند.»

وی افزود: «ما داریم از شورشی‌هایی حمایت می‌کنیم که اصلا نمی‌دانیم چه کسانی هستند. افرادی که به همان اندازه اسد بد هستند و حالا به نیروهایی بدتر از اسد تبدیل شده‌اند. اگر اسد برود، اوضاع بدتر از قبل می شود».

نامزد جمهوری‌خواهان ادامه داد: «اگر کلینتون کاری نکرده بود، اوضاع الان بهتر بود و ده‌ها هزار نفر هم آواره نشده بودند. پناهجوهایی که قطعا خیلی‌هایشان با داعش همسو هستند و حالا به اینجا آمده‌اند. ببینید سال‌های آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد. از شما ممنونیم خانم کلینتون بابت این کارهایی که کرده‌اید!»
 
کلمات کلیدی : ترامپ، هیلاری کلینتون، مناظره سوم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.