توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439068
ترامپ: تقلب در انتخابات ریاست جمهوری تحت بررسی وسیع قرار می‌گیرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۹
رئیس جمهور منتخب آمریکا با اعلام این موضوع که در برخی ایالت‌ها افرادی که مرده بودند نیز رای دادند گفت که تقلب در این انتخابات تحت بررسی وسیع قرار می‌گیرد.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که وی به دنبال بررسی وسیع درباره موضوع تقلب در آرای انتخابات ماه نوامبر است اگر چه اکثر مقامات و کارشناسان انتخابات معتقدند که تقلب در انتخابات در ایالات متحده به ندرت صورت می پذیرد.

ترامپ در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: من خواستار بررسی وسیعی درباره تقلب در رای دهندگان خواهم شد که شامل ثبت نام کنندگان در دو ایالت، کسانی که به صورت غیر قانونی رای داده و حتی کسانی که اصلا زنده نبودند و رای دادند، خواهد بود. بر اساس نتایج، ما روند رای گیری را تقویت خواهیم کرد.

ترامپ از لحاظ تعداد آرای شمارش شده از هیلاری کلینتون آرای کمتری را بدست آورده بود  و یکی از دلایل اصلی تصمیم ترامپ همین موضوع است.

این در حالی است که مقامات ایالتی اعلام کرده‌اند که هیچگونه شواهدی مبنی بر تقلب گسترده در آرای انتخابات 8 نوامبر مشاهده نکرده و این موضوع در تاریخ آمریکا نیز سابقه نداشته است.

پائول رایان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که یکی از نمایندگان ارشد جمهوری‌خواهان در کنگره به شمار می‌آید نیز روز سه شنبه این موضوع را تکرار کرده و اعلام کرد که هیچگونه شواهدی مبنی بر تقلب وجود ندارد که بخواهیم از آن حمایت کنیم.

ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا توانست اکثریت آرای الکترال کالج ایالت‌ها را به خود اختصاص دهد که همین آرا نیز هستند که رئیس جمهور آمریکا را انتخاب می‌کنند اما کلینتون در مجموع آرای شمارش شده، 2.9 میلیون نفر بیش از ترامپ رای داشته است.

آرای مردمی و همچنین برخی اتهامات در این باره که روسیه در انتخاب شدن ترامپ نقش داشته باعث انتقاداتی در این زمینه شده که انتخاب شدن ترامپ مشروع نبوده است.

اعلام این موضوع از سوی ترامپ پس از آن صورت می‌گیرد که "سین اسپایسر" سخنگوی کاخ سفید روز سه‌شنبه در کنفرانس مطبوعاتی تایید کرد که ترامپ همچنان معتقد است که میلیون‌ها رای در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و توسط مهاجران غیر قانونی به صندوق‌ها انداخته شده است. البته اسپایسر هیچگونه شواهدی برای اثبات ادعایش ارائه نکرده است.
 
کلمات کلیدی : ترامپ، هیلاری کلینتون
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.