نظر منتشر شده
۱۷۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456685
سومین هواپیمای ایرباس خریداری شده به زمین نشست/ تحویل ۱۲ ایرباس تا پایان ۲۰۱۸/هواپیمای جدید خرداد به اروپا می رود
بخش اقتصادی الف، 5 فروردین 96
تاریخ انتشار : شنبه ۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۴
سومین هواپیمای ایرباس خریداری شده جمهوری اسلامی ایران در پسابرجام که از نوع 330 سری 200 است، ساعت 17:40 امروز (شنبه) با شماره پرواز همای 700 به فرودگاه مهرآباد تهران وارد شد.

به گزارش ایرنا، دیروز این هواپیما با حضور «فرهاد پرورش» مدیرعامل ایران ایر، در تولوز فرانسه به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تحویل شد.

این هواپیما در حالی در فرودگاه مهرآباد بر زمین نشست که آسمان تهران بارانی و مه آلود است.

به مناسبت ورود این هواپیما با ماشین های مخصوص، در باند فرود آب پاشیده شد.سپس ایرباس را به آشیانه انقلاب شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هدایت کردند.

نخستین هواپیمای ایرباس مدل اِی321 (A321) بیست و سوم دی ماه 1395 به تهران وارد شد. دومین فروند با مدل 330 سری 200 نیز بیست و یکم اسفندماه گذشته در فرودگاه مهرآباد بر زمین نشست.

در آیین ورود دومین فروند از هواپیماهای ایرباس، مدیرعامل ایران ایر گفت: از امروز روند تحویل سومین فروند هواپیمای ایرباس آغاز شده است و اگر همه چیز خوب پیش برود بیست و نهم یا سی ام اسفند ماه شاهد ورود سومین فروند هواپیمای ایرباس به کشور خواهیم بود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین المللی نیز در این آیین گفت: پرداخت 330 میلیون دلار تسهیلات از صندوق توسعه ملی به ایران ایر در زمان دولت پیشین تصویب شد تا ایران ایر بتواند 6 فروند هواپیمای نو خریداری کند.

«اصغر فخریه کاشان» افزود: طبق قرارداد امضا شده با ایرباس 15 درصد منابع مالی باید توسط ایران ایر تامین شود که بخشی از آن از محل این تسهیلات و بخشی دیگر نیز توسط شرکت های لیزینگ تامین می شود.


مدیر عامل سازمان هواپیمایی با بیان اینکه ایرباسی که امروز وارد کشور شد از خرداد ماه در برنامه پروازی اروپا قرار می گیرد، گفت: تا پایان ۲۰۱۸ قرار است ۱۲فروند ایرباس تحویل ایران داده شود.به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد پرورش در پی فرود سومین هواپیمای ایرباس پسابرجامی به فرودگاه مهر آباد تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  در راستای قرارداد هایی که با شرکت های سازنده هواپیمای دنیا از جمله ایر باس منعقد کرده ایم طبق برنامه تنظیم شده مقرر بود چند فروند هواپیما در سال ۹۵ تحویل جمهوی اسلامی ایران شود.

وی افزود: یک فروند هواپیمای بدنه باریک از نوع ایرباس ۳۲۱ و دو فروند بدنه بزرگ (پهن پیکر) از نوع A۳۳۰-۲۰۰ قرار بود، تحویل جمهوری اسلامی ایران شود که طبق برنامه تنظیم شده این دومین هواپیمای پهن پیکری است که ما تحویل می گیریم.

مدیر عامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: طبق برنامه ای که داریم و قبلا نیز اطلاع رسانی شده قرار است تا پایان ۲۰۱۷ میلادی تعداد ۴ فرورند ایرباس ۳۲۰ دیگر به ناوگان هواپیمایی جمهوری اسلامی اضافه شود ضمن اینکه در سال ۲۰۱۸ نیز قرار است تعداد ۵ فروند ایرباس ۳۲۱ تحویل ما شود.

پرورش با بیان اینکه البته ممکن است تغییرات مختصری در برنامه ریزی های انجام شده ایجاد شود، افزود: به عنوان مثل هواپیمایی که امروز وارد کشور شد قرار بود چند روز قبل از عید به ایران منتقل شود اما در کارهای اجرایی آن مقداری تاخیر پیش آمد.

وی ادامه داد : طبق قولی که داده بودیم تلاش کردیم هواپیماهایی که وارد شده بتوانند در برنامه های پروازی نوروزی به مردم خدمت رسانی کنند در همین راستا هواپیمای اولی که وارد کشور شد و از نوع ایرباس ۳۲۱ بود از زمانی که در برنامه پروازها قرار گرفته تا روز گذشته طبق آمار نزدیک به ۶۵۰ ساعت در حدود ۲ ماه و ۵ روز گذشته پرواز و بین ۴۸ تا ۵۰ هزار مسافر را جابجا کرده است.

پرورش گفت برای ایرباس جدید که امروز وارد کشور شد نیز در دوره پروازهای نوروزی از ۲۵ اسفند تا ۱۷ فروردین حدود ۱۵۰ پرواز پیش بینی شده بود که ما امیدوارهستیم تا پایان برنامه نوروزی این پیش بینی محقق شود.

مدیر عامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه اولین هواپیمای پهن پیکر که قبل از نوروز وارد کشور شد نیز در برنامه پروازی نوروزی قرار گفته بود، ادامه داد: در طول برنامه نوروز حدود ۹۰ پرواز برای این هواپیما پیش بینی شده بود که به این ترتیب نزدیک به ۲۰ هزار مسافر با این هواپیما جابجا خواهند شد.

پرورش خبر داد: ایرباس جدید که امروز وارد کشور شد پس از طی تعدادی پرواز داخلی به فرودگاه امام خمینی(ره) منتقل می شود و از خرداد ماه در برنامه پروازی اروپا و خاور دور قرار می گیرد.

شرکت ایران ایر قرارداد خرید صد فروند هواپیمای ایرباس را به ارزش 10 میلیارد دلار امضا کرده است که باید در یک دوره 10 ساله همه هواپیماهای خریداری شده جدید خود را از ایرباس تحویل بگیرد.

این قرارداد شامل 46 فروند هواپیما321 می شود که می تواند روزانه 14 یا 15 ساعت در مسیرهای طولانی پرواز کند و در مجموع بیش از هشت هزار و 300 صندلی را به ظرفیت هما می افزاید.

سومین فروند از هواپیماهای ایرباس با 238 صندلی شامل 32 صندلی بیزینس کلاس و 206 صندلی اکونومی کلاس وارد ناوگان هوایی ایران ایر شده است.

با لغو تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران و امضای قرارداد خرید 200 فروند هواپیمای جدید برای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران نوسازی ناوگان هوایی ایران وارد عرصه جدیدی شد تا با ورود ناوگان هوایی نو هموطنان با اطمینان خاطری بیشتری سفرهای هوایی خود را انجام دهند.

شرکت هواپیمای جمهوری اسلامی ایران قرارداد خرید یکصد فروند هواپیما را با شرکت فرانسوی ایرباس و 80 فروند را با شرکت هواپیماسازی آمریکایی بوئینگ امضا کرده است.

قرارداد خرید 20 فروند هواپیمای 70 نفره نیز با شرکت فرانسوی-ایتالیایی «ای.تی.آر» (ATR)- از شرکت های زیرمجموعه ایرباس- بزودی نهایی می شود.

در سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال»، جایگاه صنعت هوانوردی ایران در منطقه با امضای قرارداد خرید بیش از 200 فروند هواپیمای مسافری دوربرد، میان برد و کوتاه برد دارای بیش از50 هزار صندلی جدید ارتقا می یابد و با ورود تدریجی این هواپیماها فرصت اشتغالزایی مستقیم برای بیش از 20 هزار نفر از متخصصان ایرانی فراهم می شود.

اوایل مهرماه پارسال اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (اوفک-OFAC) برای شرکت های هواپیماسازی ایرباس و بویینگ مجوز فروش هواپیما به ایران را صادر کرد.

با صدور این مجوز، مذاکرات بین نمایندگان شرکت های بوئینگ و ایرباس با مدیران هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) به مراحل نهایی رسید و قرارداد 10 میلیارد دلاری بین ایران ایر و شرکت ایرباس برای خرید یکصد فروند هواپیما امضا شد.

بر اساس این قرارداد، ایران ایر 46 فروند هواپیما 321 از ایرباس می خرد که در مجموع بیش از هشت هزار و 300 صندلی را به ظرفیت هما اضافه می کند.

ایران ایر همچنین 38 فروند ایرباس از نوع 330 تحویل می گیرد که 253 صندلی دارد و در مجموع شمار صندلی های این سری از هواپیماها برای این شرکت بیش از 11 هزار و 400 صندلی می شود.

قرار است ایران ایر 16 فروند هواپیمای ایرباس 350 متشکل از پنج هزار و 600 صندلی را نیز برای پروازهای دوربرد خود تحویل بگیرد.

صنعت هوایی کشور در سال های گذشتهبه واسطه تحریم، بازسازی و نوسازی نشده بود و متخصصان صنعت هوایی ایران در سال های گذشته در شرایط بسیار سخت به دلیل نبود دسترسی آسان به قطعات هواپیماها با تلاش های شبانه روزی خود صنعت هوانوردی ایران را سرپا نگه داشته بودند.

براساس قراردادی که ایران ایر با بوئینگ منعقد کرده قرار است نخستین فروند از این هواپیماها در 2018 به ایران ایر تحویل شود و شرکت ای تی آر نیز قرار است از 20 فروند هواپیمای 72 نفره 3 فروند آن را در آینده نزدیک تحویل ایران ایر دهد.

در این قراردادها افزون بر خرید هواپیما، موضوع های دیگری چون آموزش خلبانان و تعمیر و نگهداری، حمایت از توسعه خدمات ناوبری هوایی (ای.تی.ام-ATM)، عملیات فرودگاهی و هواپیمایی، انتقال فناوری و هماهنگی مقررات رگولاتوری برای ایران ایر منظور شده است.

خرید همه این هواپیماها به صورت اجاره به شرط تملیک است و ایران ایر 85 درصد منابع مالی آن را از فایناس خارجی و 15 درصد آن را از منابع داخلی خود تامین خواهد کرد.

با صدور مجوز اداره خزانه داری امریکا به شرکت های بویینگ و ایرباس برای فروش هواپیما به ایران، مذاکرات بین نمایندگان بویینگ و ایرباس با مدیران هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) به مراحل نهایی رسید تا اینکه در سفر بیست و یکم آذرماه امسال معاون مدیرعامل بویینگ به تهران، پس از 41 سال قرارداد خرید 80 فروند بویینگ به ارزش بیش از 10 میلیارد دلار امضا شد.

بر پایه این قرارداد، ایران ایر از این شرکت 80 فروند هواپیما در سه کلاس متفاوت خرید که 50 فروند آن مدل 737 با 130 صندلی است؛ بنابراین در مجموع ظرفیت صندلی های صنعت هوایی ایران، با تحویل این هواپیماها به بیش از 6 هزار و 500 صندلی می رسد.

همچنین 15 فروند بویینگ 777 ای.ار- 300 با 350 صندلی و 15 فروند هواپیمای پهن پیکر 777 با بیش از 390 صندلی خریداری شده است تا مجموع صندلی های این هواپیماها در ایران ایر بیش از 11 هزار و 100 صندلی افزایش یابد.
 
کلمات کلیدی : ایرباس+نوسازی ناوگان هوایی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۸:۱۵:۲۴
به امید روزی که مدرنترین ناوگان هواپیمایی در منطقه را داشته باشیم. ایرانیان لایق بهترین ها هستند. (4217436) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۹:۰۰:۲۹
خرید هواپیما ضرورت دارد یا تهیه تجهیزات امدادی و آتش‌نشانی؟ برای خرید یک هواپیمای مرجوعی این همه تبلیغات کردند ولی در تهیه تجهیزات به‌روز دنیا برای آتش‌نشان‌ها احساس وظیفه نکرده بودند. (4217474) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۲:۰۹:۲۰
هرچیزی سرجای خودش. بعدش هم عمده پول این هواپیما بصورت قسطی پرداخت میشه و از پول بلیت و حمل بار. عوضش کلی میتونه برای کشور درآمدزایی داشته باشه و جلوی خروج ارز گرفته بشه و گردشگری گسترش پیداکنه و غیره. (4217636) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۲:۴۵:۵۲
خیلی هم خوب!

فقط چرا بجای پول ۲۰ تا هواپیما، پول ۱۰۰ تا ایرباس رو دادن؟!

مگه سالی ۱۰ تا بیشتر تحویل میدن؟ (4217692) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۸ ۰۱:۴۸:۰۰
همیشه این طوری اظهار نظر میکنید برادر پول همین 3 تا هم پرداخت نشده چطوری میگی که پول 100 تا رو جلو جلو دادن (4220477) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۱:۵۵:۱۷
کارگری که اخراج شده نان ندارد
کسبه ای که در روز دشت نمیکنند
کارمندی که یک دهم مدیرش حقوق نمیگیرد
و فا رغ التحصیلان بیکار
وخانواده قربانیان سوخته شده قطار
همه حذف شدگان از یارانه 45تومنی


همگی از خرید های میلیاردی دولت روحانی از ایرباس جهت رفاه حال مدیران نجومی تشکر مینمایند!!! (4217872) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۴:۲۲:۵۳
اگر خدای ناکرده. ، زبانم لال ، گوشهایم کر ، چشمهایم کور ، داستان ایرباس ها آنگونه که شما فرمودید ختم به خیر نشود تکلیف اینهمه بزرگ نمایی و تبلیغات و ......... چه خواهد شد . (4218347) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۲:۱۸:۳۲
چرا در مورد اينهمه هزينه اي كه براي انرژي هسته اي شد چنين حساسيتي نداشتي؟ (4217652) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۷:۱۱:۵۳
انرژی هسته ای ۸۰۰ هزار بیمار بیمار سرطانی را از مرگ نجات داد
ولی ۳ فروند ایرباس ، رفاه ۸۰۰ هزار ، اشراف و آقازاده و رانت خوار و زیر ۱۰۰۰ میلیاردی و مدیر و پزشک نجومی بگیر را تامین می کند ، نه نیاز ۷۹ میلیون ایرانی را. (4217941) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۸:۴۱:۴۴
البته تحريم هاي هسته اي عده زيادي از هموطنانمون با بيماري هاي خاص رو يا از بين برد يا به خاطر قيمت هاي عجيب به خاك سياه نشاند (من مثل شما نمي تونم از آستينم آمار در بيارم و تعداد اعلام كنم!) (4218677) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۲:۲۰:۵۷
برید از شهرداری ها در باره تجهیزات آتشنشانی سوال کنید (4217658) (alef-11)
 
ارش هدایتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۱۴:۲۹:۱۶
مگه پول تجهیزات آتش نشانی دادن باهاش هواپیما خریدن ، تجهیزات آتش نشانی شهرداری باید بخره هواپیما دولت . شما بچت پول بخواد میگی برو از همسایه بگیر ؟ (4219807) (alef-13)
 
الف ر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۲:۳۸:۵۵
خريد هواپيما خيلي ضروري است ميگين عمر هواپيما ما 38 سال است ولي كشوري مثل امارات كه تاقبل انفلاب فرودگاه نداشته 13 سال است تشريف ببريد فرودگاه 95 در صد مسافرين بويژه عسلويه مهندسين و كارگران جوان هستند (4217683) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۳:۳۷:۳۷
هواپیما و داشتن هواپیما یک الزام 100 درصد است و هواپیماهای ما هم کهنه بودند این بحث هم به نظر من کاملا بی مورده و بحث هم نداره (4217742) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۸:۱۸:۰۷
راه آهن و جاده و اتوبان لازم نیست .......من حساب می کنم در سال گذشته فقط یکبار سفر با هواپیما رفتم ولی هر روز سفر زمینی می روم شما را نمی دانم (4217975) (alef-13)
 
حبیب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۱۱:۰۵:۴۲
مشکل از اونجا آب میخوره که ما نه مدل توسعه داریم نه استراتژی توسعه و نه چشم انداز اون. شوروی سالها قبل برای حمل و نقل خود مدل توسعه و استراتژی اون رو طراحی کرد و با توجه به گستردگی کشورش و اینکه جاده های طولانی هزینه بر و خطرناک است، بنا را بر حمل و نقل هوایی گذاشت و استفاده از هواپیماهای کوچکی که در جاده خاکی هم بتوانند نشست و برخاست کنند. حالا ما چون مدل توسعه نداشتیم می خواهیم هم حمل و نقل هوایی داشته باشیم، هم جاده، هم کشتی، هم ریلی و ... و البته هیچ کدام هم نداریم. باید اول تکلیفمون رو روشن کنیم که با توجه به شرایط اقلیمی و وسعت کشور و تمامی جوانب دیگر چه مدل توسعه ای مناسب ماست. اگر آنرا تعیین کردیم و همه عقلا هم به یک اجماع در این رابطه رسیدند دیگر همه مردم با آن همراهی می کنند و این دعواهای مردم توی سایت ها و روزنامه ها هم می خوابد و تبدیل به دعواهای انتخاباتی و ... نمیشه و وقتی هم استراتژی شد دولت های بعدی هم ملزم به ادامه اون هستند و کشور پیشرفت می کنه. درغیر اینصورت سعی تمام دولت ها پراکنده می شه و مصداق آیه " ان سعیکم لشتی" میشه و کشور پیشرفت نمیکنه. (4219522) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۳:۵۱:۳۴
من خط سیاسی با دولت همخوانی نداره ولی نوسازی ناوگان هوایی کاملا ضروری است. سیاست دولت در این زمینه کاملا درست است.
بنده وضعیت ناوگان هوایی را خیلی پیگیری می کنم وضعیت هواپیماها واقعا خطرناک است. (4217753) (alef-11)
 
آریابان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۱:۵۵:۵۳
در اختیار داشتن چنین هواپیمائی و حتی شمار بسیار بیشتری از اونها حق مسلم ماست برای رسیدن به اون جایگاه ارزنده ای که حق مسلم یک پیشکسوت و یک ریش سفید استخوان-خورد کرده و یک بنیانگذار صنعت هوائی در این منطقه از جهان بوده است ؛
در اون زمانهای پیشتر یعنی بسیار سالها پیش از آنکه این شیخ نشین های خرد و ریز به نامهای بحرین و قطر و دوبی و شارجه و یا مثلا کل شیخ-نشین "امارات" و فرودگاه هاشون متولد بشه !!!! ، فرودگاه مهرآباد ما، تنها فرودگاه مدرن و یگانه ، در کل منطقه بود و حتی در ایکائو، سازمان بین‌المللی هوانوردی کشوری و ۱۸۵ عضوی امروز ، وقتی درسال 1944 در شیکاگو پا گرفت ایران یکی از 54 بنیان-گذاران !!!! بود ، یعنی در همون سالهائی که تمامی پهنۀ آسمان نیلگون خلیج همیشه فارس فقط و فقط در زیر تسخیر و سیطرۀ آهنین بال های قدرتمند و دور پرواز "هما" جای داشت و سایر پرواز های خطوط بین المللی دنیای آنروز آرزو داشتند که بتوانند شرایط دیکته شدۀ توسط صنعت هوائی ایران را برای کسب اجازۀ !!!! استفاده از کریدور پروازی در فضای ایران و فرود در فرودگاه مهرآباد تهران را دریافت کنند ؛ (4218211) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۰:۴۱:۴۸
من یک سوال از شما هموطنان دارم: این همه ادمی که در سوانح هوایی در داخل کشته شدند از قشر مرفه بود یا همه ادمهایی بودند که برا کار و گرفتاری هایی که داشتند سفر کردند؟ الان همه دنیا داره سوار هواپیما میشه اون هواپیمایی که در مالزی سقوط کرد از قشر مرفه بود؟ اگر استدلال اینه که باید همه هتلهای 5 ستاره و 4 ستاره و..تعطیل بشوند چون اونها که دیگه 100 درصد قشر مرفه هستند بعد شما اصلا چرا ناراحت هستی که قشر مرفه داره هزینه میکنه؟ اگر این قشر مرفه با جرم کردن و دزدی صاحب پوول شده که چرا ازشون شکایت نمیکنید؟ اگر هم قراره که کلا قشر مرفه نداشته باشیم و همه قشر کارگر باشن که دیگه میشه سیستم کمونییستی که دوست عزیز
حرفای عجیب نزنید خواهشا
خرید کالا و خدما حق هر کسی است که پولش رو میده وانگهی این هواپیماها که قسطی خریداری شده و قراره از پول بلیط خود اینها خریداری بشه پس مشکل چیه؟ این همه ادم میرن زیارت با این هواپیماها اونها هم مشکل دارند؟ بیماری که سوار هواپیما میشه هم مشکل داره؟ خود بنده نمیتونم با اتوبوس برم باید با هواپیما برم قشر مرفه هم نیستم الان من باید چکار کنم به نظرت؟ شما تضمین میکنی از این به بعد هواپیماها سقوط نمیکنن؟
خواهشا باعث تحیر و تعجب ما توی این عید نشید (4217804) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۰:۵۷:۳۷
شما بهانه جویید واگر این دولت هر چیز بخرد چیز دیگر را اولویت می دانید !!! مطمئم اگر تجهیزات آتش نشانی می خریدند می گفتید چرا وسیله ای که خود قادر به ساخت آن هستیم را می خرید چرا هواپیما نمی خرید که ناوگان فرسوده پر خطرمان را بازسازی کنیم !! حکایت شما حکایت آن ضرب المثلی است که می گوید : چرا آب تو هاون نکوفتی وزیر سبیلمو نروفتی ! (4217824) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۱:۰۹:۰۴
تحریمهای تسلیحاتی برداشته بشه اونم به چشم
UH-60
UH-1Y
چون کاربرد نظامی هم دارن نمیدن اگر بشه بگیریم خیلی عالی میشه (4217837) (alef-13)
 
بانام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۹:۲۱:۱۷
پولهای خرید تجهیزات اتش نشانی صرف اثبات صداقت امریکایی شد شما فراموش کرده اید (4218061) (alef-13)
 
رضا
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۹:۳۹:۳۱
یک هواپیمای نوبایک حساب سرانگشتی ظرف کمترازسه سال کارکردن هزینه پرداختی برای خریدش رابرمی گرداند ووارد مرحله سوددهی می شودبه این ترتیب این اقدام دولت ازنظراقتصادی ومنافع ملی شایسته تحسین است ازدولت مچکریم.ای کاش منتقدان باگیردادن به هرچیزی اعتبارخودرازیر سوال نبرند.البته من بسیاری ازانتقادات منتقدان دولت رادرست می دانم اما این یکی رانه .خداوکیلی همین شب عیدی هم ازسفر بخاطرنداشتن پول بلیط منصرف شدم اما نوسازی ناوگان هوایی رابه عنوان یک مطلع به نفع کشورمی دانم .دراین مورد دستشان درد نکند (4218082) (alef-13)
 
حسين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۹:۵۰:۵۸
اول بايد مديريت شهري اصلاح بشه.شما كلي تجهيزات هم داشته باشي وقتي با يك زلزله همه راهها بسته بشه و خطوط انتقال گاز شهري منفجر بشه چقدر ميتونيد امداد رساني كنيد.
فكر كنم اشتباه اصلي سيستم گاز رساني شهري باشه.بايد نيروگاههاي گازي بيرون شهر ها ايجاد بشه و تامين انرژي گرمايي و سرمايي شهرهاي بزرگ،انرژي برق با ولتاژ110باشه.
البته امكانات آتش نشاني و امداد و نجات هم سر جاي خودش.
نوسازي ناوگان هوايي ،ريلي و حتي جاده هاي ترانزيت هم از ضروريات است.براي توسعه به همه امكانات با هم نياز داريم . (4218098) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۰۹:۵۳:۳۴
دوست عزیز از جمله مسافرین همین هواپیماهای به اصطلاح اشرافی کسانی هستند که می روند حج یا کربلا یا مشهد یا اصلا استادی است که باید روزهای خاصی به یک دانشگاه در یک استان دور برود و تدریس کند یا پزشکی که برای نجات جان بیماری باید سریع به شهری دیگر برسد نکند انتظار دارید مثل قدیم حجاج را با شتر بفرستند مکه؟ ثانیا تجهیز اتش نشانی وظیفه شهرداری است چرا از شهردار انقلابی تهران نمی پرسید به جای افتخار به برداشتن نه روزه اوار پلاسکو به وقتش جلو فعالیت ان را نگرفتید یا تجهیزات لازم برای اتشنشانی نخریدی پول ان چند هزار نیروی مازاد مترو را می دادید تجهیزات مناسب می خریدید؟ ثالثا اگر یکی از همین هواپیماهای عهد بوق الان سقوط کند باز هم همین شعارهای دهن پرکن را می دهید؟ (4219458) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۱۰:۰۷:۱۱
برادرانی که بابت خرید این هواپیما ناراحتند چرا فکر نمی کنند که سالی 4 میلیارددلار بابت خرید بلیط از شرکت های خارجی بخصوص امارات وقطر که حامی تکفیری ها هستند از کشور خارج می شود یعنی با پول سه سال خرید بلیط می شد هواپیماها را نوسازی کرد وازاین پول را به جای حامیان تکفیری ها به شرکتهای داخلی پرداخت کرد وکلی کارافرینی نمود مگر اینکه کسانی که مخالف خرید هواپیما هستند در حقیقت از کاهش درامد شرکتهای خارجی ناراحت باشند (4219471) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۱۴:۴۵:۴۸
در زمانی که دوستان شما هواپیما دسته دوم یا از رده خارج میخرید چرا حرف نمیزدید (4219846) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۹:۰۲:۱۰
از جشن ارسال ماهواره به هوا تنزل کردیم به جشن خرید هواپیمای مرجوعی و باد کرده روی دست فرانسوی‌ها!! جشن خودکفایی و مبهوت کردن دنیا کجا و جشن وابستگی کجا؟! (4217476) (alef-11)
 
جواد
Canada
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۲:۰۴:۰۵
میشه بگین چه نتیجه ای از ارسال ماهواره بدست اومد؟ (4217629) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۸:۲۵:۰۱
اگه کمی عینک سیاسی کاری را کنار بکشید غرور ملی تان در لحظه اعلام خبر موفقیت ارسال ماهواره هنوز هم شما را به وجد خواهد آورد نمی دانم ما را چه شده که اینهمه از ارزشهای خود فاصله گرفته ایم اصلا گور پدر دولت قبل.... ولی چرا افتخارات خود را فراموش می کنیم هنوز پس از 50-60 سال از پرواز اولین سفینه کشورهای خارجی جشن می گیرند ولی ما دانشمندان خود را مسخره می کنیم (4217981) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۵:۵۹:۴۲
دستیابی به آلیاژهای استراتژی که کاربری دوگانه در صنعت و امور نظامی دارد (4218422) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۰:۴۳:۳۵
ماهواره مون میمون به فضا می برد در نتیجه حساسیتی روش نبود
این هواپیماها قراره انسان جابجا کنن و هیچ تلرانسی برای اشتباه و آزمون و خطا وجود ندارد (4217805) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۱:۰۰:۴۳
شما فرق ماهواره وهواپیما را نمی دانی؟!! بنده خدا تکنولوژی هواپیما خیلی پیچیده تر وهزینه بر تر از ماهواره است در ضمن شما با ماهواره نمی توانی مسافرت کنی ! این دو دو مقوله کاملا مجزا هستند ! (4217825) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۱:۳۲:۵۸
این مرجوعی که مدام تکرار میکنی یعنی چی؟
حرف بی معنی تر و مسخره تر بلد نیستی بگی؟ (4217856) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۶:۵۷:۴۵
خب اشكال نداره، شما و خانواده سوار هواپيماي ايران ١٤٠ بشيد وقتي خواستيد برويد مسافرت. (4217933) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۹:۰۲:۴۵
دولتمردانی که برای ورود یک هواپیمای خارجی به کشور جشن انتخاباتی و دستوری راه انداخته‌اند پاسخ بدهند خداوکیلی چند درصد جمعیت 80 میلیون نفری ایران با هواپیما مسافرت می‌کنند. اگر راست می‌گویند فکری برای کم کردن آمار کشته‌های جاده‌ای که سالیانه 22 هزار نفر است بکنند. (4217477) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۳:۳۱:۲۶
شما اجازه بدین واسه اونم فکری میکنن. ضمن اینکه نوسازی صنعت هوایی مثل نوسازی هر صنعت دیگه برای کشور سود آوره. ببینم مثلا چند درصد مردم ایران اورانیوم غنی شده استفاده میکردن؟؟؟ (4217735) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۱:۰۶:۴۲
تعداد قابل ملاحظه ای از مردم وتقریبا از قشر متوسط به بالا ودر موارد ضروری از هواپیما استفاده می کنند .این روزها مسافرت هوایی یک امر کاملا عادی و تقریبا همگانیست حالا این که در کشور ما به سبب چندین سال عقب ماندگی از ناوگانهای مدرن ومجهز بعضی فکر کرده اند این وسیله منحصر به ثروتمندان است باید از خود بپرسند چرا کار را به جایی گشاندند که این تصور در کشوری ایجاد شود که یک روز مدنترین وبهترین ناوگان هوایی منطقه را داشت ! از طرفی دولت برای ناوگان زمینی وریلی هم برنامه دارد ! (4217831) (alef-13)
 
مازندرانی
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۸:۳۰:۰۲
بنده دوماه قبل با خودرو شخصی به بندرعباس رفتم البته باخانواده:
هزینه سوخت خودرو فقط رفت به بندر :423000 تومان
هزینه سوخت برگشت از مسیر بندر شیراز اصفهان :467000 تومان
هزینه روغن موتور :85000 تومان
هزینه یک شب ماندن در یزد هنگام رفتن :176500 تومان
هزینه یک شب ماندن در اصفهان 234000 تومان
حالا هزینه های استهلاک خودرو خستگی وخوراک منظور نشده.حال اگر با هواپیما میرفتم هزینه رفت وبرگشت من میشد 587600 تومن
نتیجه اینکه اگر درست فکر کنیم ومنطقی عمل کنیم هزینه با هواپیما بسیار کمتره .دوست گرامی هر کی با هواپیما رفت وآمد میکنه پولدار نیست (4217988) (alef-13)
 
Latvia
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۹:۰۳:۵۷
برخیها فکر میکنن که هواپیما یک چیز لوکسه در حالیکه توی دنیای امروز، مسافرت هوایی یک چیز ضروریه مثل اینکه مسافرت با ماشین الان برای ما یک چیز لوکس نیست در حالیکه در یک زمان خودرو لوکس حساب میشد.
بعدش هم صنعت هوایی هم برای گسترش توریسم چه داخلی و چه خارجی مهمه که میتونه توی بهبود وضع مناطق کم درآمدتر خیلی موثر باشه. همینطور گسترش سرمایه گذاری، رفت و آمد کارشناسان و سرمایه دارن میتونه برای همه مفید باشه. مهمتر بحث اینه که هرسال میتونه میلیاردها دلار صرفه جویی ارزی داشته باشه به جای اینکه پول مردم بره توی جبیب ایرلاینهای خارجی. حتی به بحث امنیت کشور هم میتونه کمک کنه. یا مثلا در حوادث طبیعی میتونه برای انتقال کمک و رساندن بیماران به مراکز درمانی مهم باشه. (4217481) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۸:۳۶:۳۸
بله خرید هواپیما ضروری است و کالای لوکس نیست ولی الویت اول ما نیست ما که هنوز با وسایل نقلیه دهه پنجاه سفر می کنیم و قطارها و راه آهن ما مربوط به جنگ جهانی دوم است بهتر بود اول اینها را بروز می کردیم بعدا اگر بودجه ای بود برای خرید هواپیما و آنهم از نوع سبک و نه پهن پیکر که بدرد مردم ما بخورد می افتادیم هواپیمایی که در کل ایران فقط قادر است در یک فرودگاه بر زمین بنشیند آیا لوکس نیست .......لطفا لوکس را برای من تعریف کنید متشکرم (4217998) (alef-13)
 
اکبر
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۱۴:۳۷:۵۲
برادرمن اگر دولت هواپیما نمی خریدوقطار وریل توسعه میداد شما سانحه سقوط هواپیما های ناوگان هوایی پیش میکشیدی و....... (4219826) (alef-13)
 
ارش هدایتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۱۴:۳۹:۳۵
مگر قرار است بودجه ای نماند ؟
از کجا میدانی نمونده ؟
چند نفر هستن میرذن ماشین قسطی میخرن باهاش مسافر کشی میکنی قسطش هم میدن باهاش خرج خونه هم میدن پس با استدلال شما اشتباه میکنن برن دوچرخه بخرن با زن و بچه از میدان آزادی تا تهران پارس 6 ساعت پا بزنن اینطوری بهتره نه (4219830) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۱۴:۵۳:۲۰
عزیزماقای احمدی نژاد بوجه دادبه ایران ایر هواپیما بخرند چرا ان موقع انتقاد نکردید (4219862) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۱۴:۵۷:۳۱
بیشتر صحبت ها جناحی میباشد اگر دلتان میسوزد موقعی که چند برابر پول میدادند وهواپیما دسته دوم میخریدند حرف میزدید (4219870) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۶:۰۱:۰۵
هواپیما دردی از ما دوانمیکنه (4218423) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۹:۰۶:۲۹
علی برکت الله (4217486) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۹:۰۸:۲۰
همینکه از روی ناچاری(یه موقه پول نداریم میگیم پول نیست کاریش نمیشه کرد، یه موقع پول هست اما نمیفروشن اون موقع است که آدم ناراحت میشه) نمیریم سوخو سوپر جت و هواپیماهای چینی Comac C919 بخریم باید خدا رو شکر کنیم
بالاخره این هواپیماهای فرسوده 40 سال بود که پرواز میکردن، باید میرفتن موزه که الان موقع اشه
انشالله بعدش خطوط ریلی با ترنهای اروپای نه چینی به درنخور (4217488) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۹:۰۸:۳۴
من کارگر ساده کجا و کی میتونم بلیط این هواپیما رو بخرم و با زن و بچه ام برم مشهد ؟!!
این هواپیما ها رو صرفا مدیران نجومی دولت باید سوار شن (4217489) (alef-11)
 
Seychelles
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۲:۱۰:۴۳
همینکه گردشگری و صنایع و رفت و آمد متخصصان و سرمایه گذاران و اساتید گسترش پیدا کنه سودش به شما هم میرسه. (4217639) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۶:۰۳:۲۶
اقتصاد دنیا روبه درهای بسته آورده و مطمین باشید هیچ سرمایه گذاری ایران نمیاد (4218426) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۲:۱۱:۲۴
بسم الله الرحمن الرحیم
عزیزم صحبتهای شما باعث تعجب بنده شد می فرمایید چیکار کنیم کلا فرودگاه ها رو تعطیل کنیم چون جنابعالی توان مالی خرید بلیط هواپیما نداری؟ مدیرای نجومی هم فرضا 300 نفر هستند این همه پروازی که انجام میشه از زن و بچه و سالخورده و دانشجو زائران و...اینها چه کسانی هستند؟ این استدلالهای شما واقعا باعث تحیر میشه: خلاصه استدلال شما اینه که چون من پول ندارم بخرم پس نباید وجود داشته باشه!!! حالا بنده خودم جانباز هستم و با هواپیما سفر میروم الان با فرمایش شما باید کلا هواپیما کنار گذاشته بشه؟ بعد بنده با این وضعیت جسمی که دارم و هزاران ادم مثل بنده چگونه باید بروند دکتر و یا بروند به فرض عربستان برای زیارت؟
یه صحبتی بفرمایید که بگنجه اگر با دولت مشکل دارید لااقل بهانه هایی بیارید که خریدار داشته باشه
از الف خواهشمندم کامنت ما جانبازان را هم منتشر نماید (4217640) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۰:۳۱:۵۷
ای کاش این هواپیما را برای جانبازان خریده بودند، من هم یک جانبازم، ولی ، مدیران نجومی آقا زاده ها صاحبان سرمایه های هزار میلیاردی، و طبقه اشراف که ۱٪ درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند یعنی حدود ۸۰۰ هزار نفر ، این هواپیماها برای اینهاست، فعلا اینها استفاده می کنند و کهنه شدند ، برای اینها نو، می خرند، وکهنه ها را میدهند که بقیه ملت و من و شمای جانباز سوار شویم، مشکل اصلی حاکمیت اشراف و رفاه برای اشراف و در فقر نگه داشتن ۹۹٪ درصد ملت است، یک نگاهی به، خیابان بیاندازید و خودروهای لوکس ۱۰۰ میلیون به بالا که ببینید آنها همان ۱٪ درصد اشراف اند که ایرباس نو برای آنها خریده اند و تا اینها هستند مردم سهمی از هواپیمای مدرن نخواهند داشت،
راه حل این است که حقوق کارگر را بالا ببرند که بتواند سالی یک بار با هواپیمای ایرباس نو با اعضای خانواده برای زیارت به مشهد برود از میلیونها کارگر هم اکنون چند نفر می توانند؟؟!! (4217796) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۱۵:۰۲:۴۷
بنده هم جانبازم ولی هواپیما رو که برا جانبازها نمیخرن که دوست عزیز هواپیما رو جانباز هم میتونه استفاده کنه برادر هیچ کجای دنیا برا ادمهای دچار مشکل جسمی هواپیمای اختصاصی نمیخرن
هواپیما هم نبود بنده برای ترددهام دچار مشکل میشدم با همین هواپیما هم حج مشرف شدم (4219875) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۸:۴۹:۵۶
شما جانباز عزیز نباید انتظار داشته باشید عزت و شرف مملکت صرف خرید کالایی که مشابه آن( با کمی امکانات کمتر) موجود هست شود مگر شما برای چه جنگیدید و جانباز شدید .....مگر غیر از این بود که می خواستید جلوی تجاوز دشمن به آب و خاک همین بنده خدایی که پول مسافرت ندارد کنید شما که از جان خود گذشتید راضی نشوید غیرت و عزت او مصروف خرید کالا شود و او در تهیه نان شب خود بماند (4218015) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۰۱:۵۸:۵۳
مشابه داخلي ان؟!؟!؟...با كمي إمكانات كمتر!!!!!!...ميشه محصول داخلي با نصف إمكانات ايرباس معرفي كني؟ (4219223) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۱۵:۰۶:۳۱
دوست عزیز مشابه این هواپیماها رو در داخل نداریم یک ایران 140 بود که بعد از تلفاتی که به بار اورد و حوادثی که داشت الان اجازه پرواز نداره و ظرفیتش هم بسیار پایینه و نا امن هست 4 تا حادثه فقط در ایران داشت (4219882) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۳:۳۲:۱۳
شما کارگرر ساده ای ما هم . . . (4217736) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۰:۳۱:۴۰
پول بلیط هواپیما حدود 150 تومنه که یه مقدار از پول اسکانیا که 60 تومنه بیشتره و جالبه که دوستان میفرمایند ما مثلا 90 تومن رو نداریم بدهیم سوار هواپیما بشویم ولی دائما در اینترنت مشغول چرخید و کامنت گذاشت و پرداخت هزینه اینترنت هستند (4217794) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۸:۳۹:۲۹
مدیران نجومی برای سفرهای اروپایی شان .....چون این هواپیماها در فرودگاههای داخلی قادر به پرواز نیستند (4218004) (alef-13)
 
سیاوش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۸:۴۰:۲۹
کارگر ساده با 800 حقوق ADSL نداره عزیزم. الان هم اداره ها تعطیلن و شما معلومه یا از خونه کامنت میزاری و یا با گوشی هوشمندت تو سفر هستی این موقع سال. در هر صورت جنابعالی کارگر ساده نیستی و چون داری دروغ میگی کامنت شما ارزش جواب دادن نداره. این رو هم نوشتم ( اگه الف منتشر کنه) که بقیه بدونن کامنت گذارها از چه جنسی هستن. (4218006) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۹:۵۷:۱۹
من برادرم يك كارمنده كه هفته اي دوبار مجبوره براي انجام ماموريت داخل كشور با هواپيما سفر كنه.
ميگه هردفعه سوار هواپيما ميشم انتظار ندارم زنده روي زمين برگردم.هر بار يك اتفاقي مي افته.
آخه چرا فكر ميكنيد هواپيما فقط براي استفاده افراد پولداره؟ (4218102) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۴:۵۸:۴۴
بلیط هواپیما های چارتر به مشهد گاهی اوقات از قطار ارزون تر هست این بهونه امثال شما هم کودکانه است (4218371) (alef-13)
 
ارش هدایتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۱۴:۴۳:۴۱
شما کارگر ساده مثل من 25 سال درس میخوندی ، تخصص پیدا میکردی که کارگر ساده نمونی اون موقع هواپیما سوار میشدی .
اصلا مگه قراره همه سوار هواپیما بشن .
اون زمانی که من 25 سال درس خوندن شما چیکار میکردی ؟ تا لنگ ظهر خواب بودی یا پی عشق و حال و ...

اگر قراره اون دکتری که 25 سال از عمرش گذاشته درس خونده با شما کارگر ساده جفت تون برید هواپیما بلیط فرست کلاس بگیری باید فاتحه جهان هستی کلا خوند . (4219837) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۹:۰۹:۲۰
فقط برای استفاده مردم نیست ، ایر لاین ها ایجاد اشتغال می کنند و ارز آواری بالای دارند (4217491) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۶:۰۵:۲۹
اگر در صنعت سرمایه گزاری میشد بیشتر تولید اشتغال میکرد الان فقط برای چند شهر پر جمعیت اشتغال زایی میکنه (4218428) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۹:۱۷:۰۹
همه میگن ایرانیان لایق بهترین ها هستند اما دلیلش را نمیگن!!!!!!!! (4217505) (alef-11)
 
فرزاد
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۹:۴۴:۴۷
خرید هواپیما زمانی به نفع کشور هست که سرمایه گذاری خوبی روی فرودگاه های بین المللی کشور بشه . باید از کریدور هوایی که از آسمان کشورمون عبور میکنه استفاده کنیم ! چرا باید مسافران ایرانی و خارجی برای سفرهاشون از ترکیه و امارات و قطر استفاده کنند ؟ اگه روی فرودگاه هامون سرمایه گذاری نکنیم خرید هواپیما برابر است ریختن پول توی چاه ! (4217527) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۶:۴۶:۴۷
خوب آسیاب به نوبت. وقتی صنعت هوایی ضعیف باشه مسلما سرمایه گذاری تو فرودگاه اولش بی معنیه. کل این تقریبا 200 تا هواپیما قراره تو 10 سال آینده وارد ناوگان هوایی بشه. بنابراین کم کم از فرودگاههای با اولویت مثل فرودگاه امام خمینی تهران کار شروع مشه (که شده) و به سایر فرودگاهها میرسه (4218498) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۰:۳۱:۳۶
به امید روزی که خداوند ،سایه رانت خورها ، نجومی خورها، اشرافی های بد اخلاق و متکبر ، و سرداران شعار و وعده توخالی و سخنرانی و ارائه آمار بی عمل و بتون ریزان ‌و انبارداران سانترفیوژ و دفن کنندگان دست آوردهای بزرگ ملت ایران ، و کوچک کنندگان سفره های کارگر و کارمند و پهن کننده سفره قارونی برای وزرای هزار میلیاردی را از سر ملت بردارد. (4217550) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۹:۵۸:۵۳
همه اش شعار دادي ها (4218105) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۰:۴۵:۰۸
البته این آرزو رو به نظرم باید در مورد خودروها بکنیم که سالی ۱۶هزار تلفات ندیم (4217563) (alef-11)
 
مشعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۰:۲۸:۱۵
مبارکه...
سومی رو هم گرفتیم.

تلاش 4 ساله دولت شد 3 تا هواپیما... و البته تعدادی ذخیره نظام و نجومی بگیر...
خدا بده برکت ... واقعا دستاورد بزرگی بود. (4217790) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۱:۴۷:۳۱
امروز 5فروردین160نفر کشته و دریغ از یک کیلومتر راه که دولت روحانی درست کرده باشه
جشن وپایکوبی برای ایرباس و حمل ونقل ایمن برای ذخائر!!! (4217865) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۲۲:۵۱:۱۱
اف بر آدمهای بی انصاف (4220314) (alef-11)
 
میلاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۹:۰۸:۳۹
فقط تئاتر قبل از انتخاباته. (4218042) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۰:۴۱:۱۰
بندگان خدا، نمیدانید چی را دادید و چی را گرفتید !!!!!!!!!! جای تاسف دارد. واقعا چند درصد مردم توانایی مسافرت با هواپیما را دارند ؟؟؟؟؟؟؟ (4218132) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۸:۱۹:۰۲
الان خوشحال باشیم یا ناراحت!!!!! (4217438) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۸:۴۶:۵۲
چون سفر به مکه هم امسال قطعی شده داشتن هواپیماهای مناسب برای انتقال حجاج لازمه هواپیماهای کنونی فرسوده هستند وحج عمره و تمتع هم سالانه هزاران پرواز دارند که به نظرم مفیده (4217456) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۸:۴۵:۱۲
از ایران سالی دو میلیون نفر میریزن ترکیه. بعد اومدید از حج مثال آوردید که کلا شصت و پنج هزار نفر امسال می فرستند که اون هم فقط حج تمتع. مثال از تایلند و ترکیه بیار چرا ربطش می دید به حج !!!! (4218010) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۸:۳۶:۰۶
خح فقط تمتع نیست عمره هم هست و ضمنا سفرهای زیارتی خیلی هاشون به قصد مشهد یا عراق یا سوریه است و بخش زیادی از مسافرها زائران هستند ترکیه رفتن هم که جرم نیست هزینه رفتنش هم زیاد نیست خیلی ها زمینی میروند ترکیه (4218665) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۸:۳۹:۰۵
جالبه که خود شریعتمداری سوار هواپیما میشه بعد میگن قشر مرفه داره از اینها استفاده میکنه (4218668) (alef-13)
 
اکبر
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۱۴:۴۳:۵۹
معلومه که اطلاعات نداری قرار شده هشتاد وپنج هزار حاجی اعزام بشه (4219838) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۸:۵۳:۲۶
ذخایر نظام باید خوشحال باشن و مدیران نجومی پروازی و ذخایر نظام
اونایی که براس سفرشون هواپیما رو انتخاب میکنن نه من و توی گشنگی مرده (4217464) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۹:۱۷:۵۶
با ایرباس و بی اریباس هیچکدوم از این دولتها درست و حسابی مملکتداری بلد نبودند (4217506) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۰:۳۴:۱۷
اگر این ۳ هواپیما را تقسیم کنندبه هر خانواده ایران یک میلی گرمش هم نمی رسد، برای سوار شدن هم نجومی ها و آقازاده ها از قبل رزرو گرده اند. (4217554) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۰:۴۷:۳۹
شما ناراحت باش ما که خوشحالیم (4217566) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۰:۵۲:۱۳
ناراحت باش
مثل بقيه كاسباي تحريم (4217572) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۲:۳۰:۳۲
بد اخلاقی بیشتراز این که هم وطن خود را این طور خطاب کنیم.....به کجا می رویم....کسی جرات اعتراض ندارد که مارک کاسب تحریم می خورد مگر حرف ناحق آنها چیست که نباید بر زبان جاری شود و اگر شد با بدترین عبارات مواجه شوند...اینکه در معامله خیر خواهانه هشدار داده شود که بهوش باشید و.... اینطور جواب دارد (4218247) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۸:۱۹:۲۱
علی برکت الله (4217440) (alef-3)
 
حمید رضا زاکانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۹:۱۶:۱۸
دولت ؛ یه کار به درد بخور هم برای اقشار ضعیف بکنه
ایرباس ؛ شکم من کارمندِ دولت تدبیر و امید و اعتدال و کلید رو سیر نمیکنه .
ایرباس به درد 79 میلیون نفر ایرانی نمیخوره .
فقط به درد مدیرای نجومی دولت میخوره (4217504) (alef-11)
 
Seychelles
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۲:۱۴:۱۶
اتفاقا این ایرباسها برای گسترش اقتصاد و گردشگری و جلوگیری خروج ارز و غیره لازمه و سودش حداقل بصورت غیرمستقیم توی جیب شما هم میره. (4217644) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۶:۰۸:۳۳
طبق برجام امریکا اجازه داره هر کدام از ایرباسهارو هر جای دنیا باشه توقیف کنه (4218429) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۶:۴۹:۲۸
اینو دقیقا از چه منبعی داری میگی؟ تا حالا نشنیده بودم!!! (4218501) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۲:۲۴:۳۸
اگر صنعت توریست راه بیفتد شما هم به نون نوا میرسی
انقدر کوتاه فکری و سیاه نمایی واقعا که من نمیدونم امیدوارم که که این نوع کامت ها از کم توجهی باشه نه از روی هوس های دنیوی (4217664) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۹:۲۲:۲۱
كدوم صنعت توريسم بنده خدا. هتل داريم ؟ راه داريم ؟ امنيت داريم ؟ آزادي داريم !!!!!!؟
اگه ما صنعت توريسم داشتيم پس چرا اينهمه گردشگر خودمون به تركيه و دبي و ارمنستان داريم.
گردشگري داخلي ما افتضاحه. افتضاح. بد تر از افتضا حتي.
طرف دو بار رفته شمال يه بار هم مشهد. فكر ميكنه ايران فقط همينه. پا ميشه ارز مي بره تركيه كه گردشگريش رو كامل كنه. ما حتي توريسم داخلي خودمون رو بلد نيستيم مديريت كنيم. گردشگر خارجي بياد ايران؟؟؟؟!!!!!! اين همه سال مدعي توسعه گردشگري بوديم چي شد نتيجه اش. چند تا آدم پير سالخورده اروپايي اومدن چارتا جا رو ببينن برن. گردشگر بايد با خودش پول بياره. شادابي بياره. تنوع طلب باشه و ...
اين دوستاني كه سريع موضع روشنفكري ميگيرن يادشون باشه با دسته كورها طرف نيستن.
هر وقت رفتي موناكو رو ديدي ، آمستردام رو ديدي، مونيخ رو ديدي، حتي همين دبي رو درست حسابي ديدي به عبارتي گرشكري رو درست فهميدي بحثش رو پيش بكش. اصلا مگه ما براي توريسم برنامه اي داريم؟ مگه بلديم از توريسم درآمد كسب كنيم
صنعت توريسم يك اصطلاح دهن پركني هست كه انداختن توي دهن ملت ساده لو.
كلاه سرت گذاشتن عمو. اين هواپيماها نهايتا يه كمي اوضاع حمل و نقل هوايي رو بهتر كنه كه البته خيلي هم خوبه.
لطفاً اينقدر جو گير نشين. لطفاً. (4218063) (alef-13)
 
رر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۰۴:۱۹:۱۷
همین که میگی موناکو و امستردام معلومه که از گردشگری فقط هتل لوکس و نوشیدنی رو فهمیدی بعد کباده هم میکشی (4219288) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۱:۱۵:۵۴
شما اگر شکمت سیر نیست یه دلیلش همین افکار شماست ! (4217844) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۹:۴۳:۵۶
واقعا به فکرمابدبختایی ؟یاازبدبختی مابرای کوبیدن هرکاردرستی استفاده میکنی ؟انشالله پاسخت به سوال اولم مثبت باشه نه سوال دوم (4218092) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۰:۰۴:۱۶
كارمند عزيز اونموقع كه تورم 40درصدي داشتيم شكمت چجوري سير ميشد؟همون موقع كه پرايد كيلويي چند بود؟شب خوابيديم صبح بيدار شديم پرايد 7ميليوني شد 20ميليون.يادت نرفته كه قبلش رييس جمهور محبوبت گفت آخه پرايد كيلويي چند؟زل زده بود تو دوربين ،شما رو كه نه البته، بقيه مردم رو چی فرض كرده بود.يادته آقاي كارمند ضعيف وگرسنه؟
دست برداريد بابا اينقدر اداي آدم هاي بدبخت رو در نياريد.خودت بيشتر مسافرت ها هواييه حتما دوتا ماشين هم داري؟ (4218108) (alef-13)
 
Alireza
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۹:۳۶:۴۴
کاری کردید که در 40 سال گذشته نتونسته بودن ! دمتون گرم. (4217520) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۸:۵۵:۲۶
تفکر جهان سومی را گسترش ندهیم این چه افتخاری است بنظرم اگر همان آفتابه دهه شصت را تولید و صادر می کردیم بهتر از خرید هواپیمای لوکس فرانسوی بود چه برسد به اینکه افتخار هم بکنیم (4218022) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۹:۳۴:۳۳
راست ميگين شما. طي چهل سال گذشته انقدر باج نداده بوديم واسه چار تا هواپيما.
صنعت كشاورزي مكانيزه، صنايح اكتشاف و معادن ، صنايع بالادستي نفت، نساجي ، پل سازي و بقيه همه در شرايط متعالي هستن الان ؛ فقط هواپيماهامون كم بود كه الان داره تكميل ميشه !!!
هر چي پول داريم بريم طياره مرجوعي از فرانسه بخريم.
چون دولت كارشناسي درستي از وضعيت كشاورزي نداره، از راهسازي نداره، از مديريت آب و تجهيزات مديريت منابع آب نداره، از صنايع معدني نداره. دولت فقط ميدونه هواپيما خريدن دو تا حسن داره:
١- هواپيما چيز خوبيه
٢- هواپيما خيلي چيز خوبيه.
اين دولت نشون داد خيلي چيپ و كوتاه مدت فكر ميكنه. (4218079) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۸ ۰۱:۱۶:۱۰
شما خانواده خودت مدیریت بکن نمیخواد در مورد کشور 80 میلیونی نظر بدی (4220455) (alef-11)
 
م ب
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۰ ۱۲:۰۲:۴۵
قصد نداشتم جوابي به اين كامنت سطح پايين و نسنجيده بدم اما به نظرم حقيقت نبايد پنهان بمونه لذا دوست عزيز؛ من نه تنها خانواده خودم، بلكه دارم ١٨ تا كارمند رو با خونواده هاشون مديريت ميكنم. دارم كار ميكنم و ماليات و بيمه ميدم. كارآفريني كردم و بهره ٢٥ سال تجربه و تلاشم رو در اختيار مردم و خانواده ام گذاشتم.
البته كه هميشه آدماي گزافه گو و دگم انديش به هر انتقادي با هجو و مغلطه جواب ميدن. اما من انتقادي كردم سازنده از همون مديريتي كه زندگي حداقل ٧ تا خانوار رو ساخته.
شما يه نگاه به خودت بكن. كم آوردي. مطمئنم حالا از كامنتت پشيموني. (4223290) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۸:۲۲:۰۲
الان هست که دلواپسین محترم شروع کنند به حمله علیه دولت که اینها رو چرا داخل نمیسازیم یا این هواپیماها واسه آقازاده هاست و .... (4217443) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۹:۰۳:۱۱
برجام حاصلی نداشت حالا هم که باید دولت به خصوص تیم مذاکره‌کننده پاسخگوی انتظارات مردم باشند تاب شنیدن نقدها را ندارند! درک این موضوع که نقد می‌تواند راه را برای ادامه مسیر هموار کند می‌تواند کلید موفقیت باشد نه این که با پشت کردن به اصل واقعیت برجام درصدد تبرئه و بزک کردن آن با یک فروند هواپیما باشید. مردم دستاورد برجام را زمانی احساس می‌کنند که تأثیر آن را در جیب خانواده و نبودن دغدغه افزایش قیمت‌های ناگهانی داشته باشند. (4217479) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۱:۱۹:۲۴
عزیز شما اگر از حامیان دولت یازدهم باشی که قطعا نیستی می دانی یکی از خواسته ها توجه به حقوق شهروندی بود که ایجاد ابزار مناسب برای حفظ جان آنها در همین حیطه می گنجد وخواست دیگرشان هم اگر بنویسم الف منتشر نمی کند ! (4217846) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۱:۲۱:۰۳
تا حالا 3 فروند وانشا الله ادامه دارد ! (4217848) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۶:۵۰:۴۵
نقد منصفانه نه این کامنتهایی که ملت اینجا میذارن (4218503) (alef-13)
 
جواد
Canada
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۹:۱۴:۵۶
قیمت برنج دمسیاه رو یادتون رفت به این لیست اضافه کنید! (4217501) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۹:۱۴:۵۸
اینکه این هواپیماها برا اقازاده ها است رو قبول ندارم ما سالانه بیش از 200 پرواز حج تمتع داریم و تعداد پروازهای حج عمره که دیگه باید بیش از اینها باشه در مسیر عراق و سوریه پروازهای زیارتی داریم در مسیر مشهد هم داریم علاوه بر اینها بیماران و دانشجویان و افراد سالخورده رو هم داریم لذا از دید من همه مردم استفاده میکنند و اینطور نیست که مربوط به قشر مرفه باشد ضمن اینکه قشر مرفه هم که سوار بشه هم که مفتی سوار نمیشه هزینه اش رو پرداخت میکنه لذا این صحبتها اصلا قابل پذیرش نیست ما امسال 80 هزار حاجی داریم فقط در تمتع و اگر عمره هم راه بیفته که تعداد بسیار بیشتره هواپیما رو همه ملت استفاده میکنن چند دهه است تحریم هستیم و هواپیماها فرسوده هستند

از الف میخام منتشر کنه نظر بنده فاقد توهینه و به تعمیق بحث هم کمک میکنه (4217502) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۸:۵۸:۳۸
صبر کن ببین آخر سال چند پرواز خواهند داشت مثل وعده های برجام (4218024) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۸:۲۲:۱۳
تشكر از دولت ايران دوست (4217444) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۸:۵۲:۰۰
تشکر از دولتِ مدیر نجومی دوست
که شب و روز به فکر رفاه اوناست (4217462) (alef-11)
 
مهدی مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۸:۵۲:۳۹
زنده با روحانی زنده باد ظریف (4217463) (alef-11)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۸:۵۸:۰۳
کجاست آن زمانی که برای خرید یک قطعه کوچک باید صدها واسطه پیدا می کردیم آن هم با چندین برابر قیمت . درود بر دولت تدبیر و امید (4217468) (alef-11)
 
Belgium
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۹:۰۲:۰۹
کلا فقط داعش و طالبان هستن که با دنیای مدرن و تگنولوژی روز و رفاه مردم مشکل دارن (4217475) (alef-11)
 
جواد
Canada
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۲:۰۷:۰۱
مطمئنی فقط همین دو تا هستند؟ (4217635) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۹:۰۱:۱۵
نخیر جانم اگر فیلمهای انها را ببینید بهترین ماشین لوکس ژاپنی را دارند....در حادثه 11 سپتامبر هم دیدیم که همه شان سوار هواپیما شدند..... (4218032) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۹:۰۳:۱۴
کسی ایرادی نداره که بگیره؟؟! کسی از برگشتی! بودنش و رنگ سفیدش و چه میدونم، هر چیز دیگری ایرادی نمیخواد بگیره؟! (4217480) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۹:۱۲:۲۹
آقایان دلواپس هواپیما سوارنشوند. (4217495) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۳:۲۳:۲۶
کجای کاری آقا نمی دونی که بلیط های فرس کلاس هم رزرو کردند (4217724) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۶:۲۵:۲۳
آقاي آمريكا رفته، فرس كلاس يعني چي دقيقا؟ ميخواي انگليس بگي لااقل بگو فرست كلس! (4218457) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۱:۳۹:۲۱
دلواپس ها هواپيماي اختصاصي دارند. همراه امثال بابك زنجاني به سفر ميروند (4217858) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۹:۱۷:۵۹
امیدوارم دلواپس ها به حرفشون پای بند باشند و سوار این هواپیماهای نو نشن باهمون توپولوف ها این ور و اون ور برن (4217507) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۱:۴۲:۲۵
نه بابا ما شهر ما فرودگاه نداره که هواپیما بیاد شما راحت باش با پول بیت المال سفر خارجی برو و بر زخم دل ما هم نمک بپاش تا ببینیم دل سیر می شوید (4218193) (alef-13)
 
سهند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۹:۳۱:۴۴
درود بر روحاني و تيمش ....دولت تدبير و اميد درود بر شما كه با دنيا تعامل ميكني . (4217514) (alef-11)
 
France
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۹:۴۰:۰۶
الان همان آقایانی که بیشترین استفاده راازاين هواپیماها می کنند از روی بغض دوباره حملات خودراآغاز ميکنند (4217523) (alef-11)
 
Denmark
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۹:۵۰:۵۴
زمان انتخابات ها یکی دوتایی از اینا میفرستن (4217531) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۹:۰۸:۳۷
واقعا شما تصویر میکنید کل کشورهای سازنده ایرباس برای دولت روحانی در حال تبلیغ انتخابات هستند ؟؟ حداقل اگر هم همه اینها تبلیغ باشد ، برای مردم استفاده دارد و از توزیع سیب زمینی و قول یارانه 450 هزارتومانی ، بهتر است (4218041) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۰:۱۸:۱۲
مبارک کسایی باشه که سوارش میشن. ما که نهایت زورمون اتوبوس VIP هست. (4217543) (alef-11)
 
Denmark
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۲:۰۲:۴۳
ما همون اسکانیا ساده (4217627) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۶:۲۶:۲۱
اونم از سرتون زياده! واسه آدم زياده خواهي كه كارو تلاش نميكنه شتر و اسب كافيه! (4218459) (alef-13)
 
Denmark
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۰:۵۷:۳۶
4 سال دولت و 10 هواپیما (4217578) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۰:۳۶:۱۱
دوست من ۴ سال نیست نزدیک ۳۷ سال هست که به ما هواپیما نمیدادند.همین که با هر هواپیما احتمال سقوط هموطنانمان پایین میاد خیلی هم شاکریم.تو مسیرهای داخلی نرخ بلیط طوری هست که بیش از نیمی از مردم توان استفاده از هواپیما رو دارند.پس لطفا سیاه نمایی نکنیم. (4217799) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۱:۲۳:۲۹
بعض 8 سال دولت وهیچیه ! (4217849) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۶:۲۷:۱۳
تو چهل سال يه دو نه هم نخريديم! تو چهار سال ده تا يعني همه چي! (4218461) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۱:۰۲:۲۶
خدا رو شکر، ما تنها کشور توسعه یافته‌ای هستیم که ثابت کردیم برای توسعه می‌توان راه جاده و راه‌آهن را دور زد و با هواپیمای مسافربری توسعه یافته شد. (4217581) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۱:۰۳:۵۵
ان شاءالله مبارک است. ان شاءالله همه مسافران هوایی و خدمه پروازی تمامی پروازهای کشورمان همواره سفرهای ایمن و همراه با سلامتی داشته باشند. و روزی برسد که اکثریت ناوگان هوایی ایران دارای هواپیماهای ساخت ایران عزیز باشد. (4217584) (alef-11)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۱:۰۶:۳۶
یعنی هیچ وقت یادم نمیره که اون اولا که می گفتند همه مشکلات با برجام حل می شه یه عده از ما خیال کردیم که تا چند وقت دیگه می تونیم به برکت برجام خونه بخریم و...
اما الان در مقابل او همه امتیاز که دادیم و تحریم ها که لغو نشده اما بجاش چند تا هواپیمایی که اسپانیا قراردادش رو لغو کرده دارن به ما می دن.

یعنی باور کنم، آخرش این بود؟

پس به ما چی می رسه؟ (4217585) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۱:۲۴:۴۱
مگه برجام برا خرید خونه جنابعالی بود !؟ (4217850) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۴:۲۱:۲۲
خب شما اشتباه خیال کردی! کسی نگفت با برجام میشه خونه خرید! (4217907) (alef-13)
 
Denmark
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۱:۳۳:۱۹
ناوگان زمینی رو درست کن قطار و..... که بیشترین مسافرتها انجام میگیره،، نه ایرباس رو از ورشکستگی نجات بده و 500 هزار شغل براشون ایجاد کن (4217603) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۲:۲۸:۵۲
قطار هم درست میکنن
جالبه که این همه مدت این دوستان قطار دوست ساکت بودند وحرف از قطار نمیدونم در حالی تهیه قطار مشکلات تهیه هواپیما رو نداشت (4217671) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۰:۲۸:۲۰
100 تا هواپیما 500 هزار شغل ایجاد میکنه؟ عجب صنعتیه این هواپیما سازی هر هواپیما ساختن 5000 تا شغل ایجاد میکنه!!!
دوستان قبول باید دولتو بزنید ولی لا اقل به کمی فکر کنید بعد بگید همینجوری نپرونید واسه خودتون بده. این همه زحمت میکشید دولتو خراب کنید نتیجه عکس میده (4217791) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۱:۰۷:۵۴
مگر ایرلاین ها کم اشتغال ایجاد می کنند عموجان ؟ خطوط هوایی یک ایرلاین اروپایی فقط 118 هزار کارمند داره !!! (4217834) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۴:۲۳:۲۳
من نمیدونم کی این ذهنیت رو توی شما ایجاد کرده که ایرباس و بویینگ و پژو داشتن ورشکست میشدن! خنده داره بخدا! چیزی که داشت ورشکست میشد قبل برجام مملکت ما بود! ایران! (4217908) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۱:۵۷:۳۴
یک موضوع فراموش نشود که تحریم و‌ناوگان فرسوده منجر به رونق شرکتهای هوابیمایی خارجی از جمله قطری و ترک شده است و سالیانه بیش از بنج‌میلیادد دلار که بیشتر ان سهم شرکتهای ایرانی میتواند باشد را بعنوان ردامد از بازار ایران سهم انها میشود تازه مشکلات ایرانیان برای برواز با شرکتهای غیر ایرانی جای خود دارد (4217620) (alef-11)
 
فرح
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۳:۴۵:۵۹
واقعا سفر با ایرلاین های خارجی سخت است اول اینکه تو پرواز و پس از پیاده شدن کسی مه زبان بلد نیست دچار مشکل خواهد شد و ئذر پرواز هم سرو مشروب ازار دهنده است (4218326) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۲:۲۴:۴۹
دوستان عزیزی که طبق معمول معترض هستید:
1- اون دوستانی که میفرمایند که این هواپیمها به درد ما نمیخوره باعث تعجب بنده میشوند چون هر روز هزاران ایرانی از این هواپیما ها استفاده میکنند
2- کسانی که میفرمایند برای قشر مرفه است خب اگر ارزونه که چرا شما سوار نمیشوید؟ اگر گرونه که قضر مرفه هم داره هزینه زیادش رو پرداخت میکنه دلیل اعتراض شما پس چیه؟

قضر مرفه کسی است که کار کرده و پولدار شده مرفه بودن هم جرم نیست و اصل هم بر برائت است شما هم کار کنید و تلاش کنید تا پولدار بشوید و بتوانید سوار بشوید وانگهی سالانه این همه زائر سوار هواپیما میشوند اینها از چه قشری هستند؟ بلیط اسکانیا الان 60 ت.منه بلیط هواپیما 150 تومنه این همه داد و بیداد نداره یه مقدار پول بیشتری بده و با هواپیما برو (4217665) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۷:۲۸:۰۷
کسایی که برای پولشون زحمت کشیدن نوش جونشون. پول حلال بدست آورده حقشه ازش بهره ببره.

اما آیا بیشتر قشر مرفه کشور ما با زور بازوشون به اینجا رسیدن؟؟؟ یا رانت و زد و بند و ..... (4217948) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۹:۰۸:۴۲
نفست از جای گرم میاد ...قربانت شوم اگر درد کسی را مرهم نمی گذاری نمک بر آن نپاش ....انشائ الله به درد فقر و نداری مبتلا نشوی و گر نه برای کاهش هزینه چه مکافاتی که نمی کشی (4218043) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۰:۲۵:۰۹
موضوع اولویت هستش بااین منابع محدودی که داریم مجیدجان (4218122) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۲:۳۴:۲۰
"" آیین ورود "" دیگه چیه ؟؟؟ (4217676) (alef-13)
 
Singapore
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۳:۴۲:۴۲
اگه خدایی نکرده یکی از این هواپیماهای فرسوده ی 30، 40 ساله سقوط می کرد همین کسانی که دارن میگن هواپیمای نو به چه درد ما میخوره میگفتن چرا دولت فکری به حال فرسودگی هواپیماها و تأمین هواپیمای نو نمی کنه. به عبارت دیگه همیشه یه ایرادی برای گرفتن هست. دست دکتر ظریف و تیمش درد نکنه که لغو تحریم هواپیماها رو گنجوند تو توافق هسته ای با اینکه تحریمش مربوط به هسته ای نبود. (4217746) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۰:۴۳:۴۶
کسانی که معتقد به این هستد که خرید هواپیما اون هم با پول خود مسافر مشکل داره باید تضمین کند که هواپیماهای فرسوده کنونی سقوط نمیکنن ایا دوستان حاضرن تضمین بدهند؟ بعد این هواپیماها که با پول خود این قشر به قول شما مرفه داره خریداری میشه پس مشکل شما چیه؟ (4217806) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۴:۲۵:۲۷
احسنت! بعدش هم میگفتن برجام رو امضا کردیم، چرا نرفتیم هواپیما بخریم! پس این برجام به چه درد میخوره. (4217909) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۱:۴۵:۰۵
کدوم تحریم لغو شد لطفا نام ببرید (4218197) (alef-18)
 
میثم
France
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۲:۳۸:۲۰
کشتیرانی. بیمه. فروش نفت. خرید هواپیما. سوییفت. خودروسازی و ...
حالا شما اگه نخوای ببینی من ۱۰۰۰ تا هم نام ببرم شما بهونه میاری. (4218256) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۰:۱۹:۴۲
روحانی بی توجه به سنگ اندازیهای د لواپسان قدرت وثروت با قدرت راهت را ادامه بده ملت پشتیبان هر مسیول دلسوز است (4217781) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۰:۴۶:۴۹
خوبه
ولی ایا خدمات پس از فروشمم ..........
یه ال نود دادن به ایران هزارتا سرش داستان درست کردن (4217812) (alef-13)
 
مهدی
Australia
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۴:۰۴:۰۲
جالبه برام که هیچکس نمیدونه و صحبتی نمیکنه از اینکه هواپیمایی ماهان چند ساله که ایرباسهای مدرنتر از این رو در اختیار داره و استفاده میکنه. A340-600. تحریمهای ماهان سنگین تر و ادامه دار تر از ایران ایر هست.
باید چرخهای صنعت هسته ای رو میدادیم بالا و بتن میکردیم؟ شما ها هم که دارید دستاورد سازی میکنید برای برجام. (4217902) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۰۲:۰۷:۵۷
دوست عزیز شما که از صنعت هواپیمای دنیا اطلاع ندارید ذهن ملت را مشوش نفرمایید.
هواپیمای 340 سالهاست توقف تولید شده و جزو طرح های شکست خورده هواپیماییست. دلیل اینکه شرکت ماهان موفق شد این هواپیما را بخرد هم این است که شرکتها به دنبال خارج کردن این هواپیما از ناوگان خود هستند.
قبل از نگارش متن یک سرچ ساده در اینترنت بزنید. (4219228) (alef-11)
 
از روستای سار کاشان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۷:۰۷:۴۰
این دولت علی رغم تخریبهای ۲۴ ساعتی صدا و سیما و .... انصافا کشور را خوب مدیریت کرد و کارهای بزرگی نمود و نگذاشت اوضاع اقتصادی به مانند ونزوئلا برسه. کشور را روی ریل فروپاشی اقتصادی و بین المللی گذاشته بودند که دولت توانست اوضاع را کنترل کنه
نوسازی حمل و نقل هوایی منافع کثیری دارد اگر کمی اهل فکر و منطق باشیم!
ان شاءالله کشور از سیاستهای عاقلانه امثال زنده یاد آیت الله هاشمی رفسنجانی پیروی کند . (4217938) (alef-13)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۹:۰۴:۳۸
اگه نتيجه برجام فقط همين خريد هواپيماها باشه كافيه... باور كنين... حالا فروش نفت و سرمايه گذاريهاي خارجي و هزار تا چيز ديگه كه با برجام حل شده بمونه...بيشتر نخواين...دنيا بهمون نمي ده ...وقتي سفارت آتيش مي زنين يا موشك مي فرستين هوا كه روش نوشته يه كشور عضو سازمان ملل بايد نابود بشه ...خب توقع زيادي هم نداشته باشين... روحاني كار خودشو كرده...متاسفانه اونايي كه مخالف برجام و توسعه كشور هستن هم كارشونو كردن...متاسفانه بهتر از روحاني (4218037) (alef-13)
 
پویا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۹:۳۰:۴۰
چرا بعضی فکر میکنند هواپیما وسیله لوکس، بعضی از مواقع هواپیما از اتوبوس هم ارزونتره! همین الان برید چک کنید قیمت پرواز تهران به کیش برای12 و 13 و 14 فروردین کمتر از 50 هزار تومان هست! (4218073) (alef-13)
 
قرتاسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۰۹:۴۵:۱۵
اهالی روزنامه کیهان بخصوص شریعتمداری اصلا حق سوار شدن داخل این هواپیما را ندارند. (4218095) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۰:۲۷:۱۱
فرانسه به شرط خریدهواپیما برجام راامضاکردحالاشماباهم درباره ضرورت یاعدم ضرورتش تاصبح بحث کنین (4218123) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۲۰:۵۰:۰۱
ظاهرا شروط فرانسه برای امضای برجام خیلی بیشتر از خرید چند فروند هواپیمای ایرباس و قراردادهای اعجاب انگیز با کمپانی های پژو و رنو و توتال و ( مابقی فعلا محرمانه ) است . (4218846) (alef-11)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۱۰:۰۸:۲۰
شما بفرمائید این خوب بود یا بد. خب فرانسه برجام را امضا کرد برای بقول شما فروش هواپیما و ما هم شدیدا به هواپیما نیاز داشتیم و میخواستیم تحریم سی و چند ساله برداشته شود. (4219472) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۱۳:۰۶:۲۶
عجب مرمی داریم هوا پیمای اجاره به شرط تملیک یعنی بدون پرداخت پول اولیه هم دوست ندارن داشته باشن فقط زمانی که سوار هواپیماهای 40 سال پیش میشن تق میزنن که چرا دولت با کشورهای دیگه تعامل نداره تا ما هم بتونیم از هواپیماهای نو استفاده کنیم.حتما باید مردم ایران رو هواپیماهای عربی و اروپایی جابجا کنند و سودشم اونا ببرن وبرای مردم اونا شغل ایجاد بشه و توی هواپیماشونم مثل حیوون باهامون برخورد کنن وارز از کشور خارج بشه ؟نمیدونستی بدون ایران پنجمین ایر لاین دنیا بوده افت داره بابا جون (4219692) (alef-13)
 
حبیب
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۲۱:۱۷:۵۷
اگه دلواپسان اجازه بدن زیرساختهای فرودگاهی بدست المانها درحال ساخت است وای چرا هواپیما خریدن وای چرا قطار خریدن وای چرا تکنولوزی جدید خریدن الان که الحمد الله ارامش سیاسی وجود اره و ایران را بجمع جهانیان پذیرفتن باید انچه که نیاز است و در کشور امکان ساخت وجود ندارد,را تهیه نمود وگرنه دوباره تحریمها تمدید,بشه و انزوای ایران صورت بگیره باید چهل سال دیگه در انزوا باشیم (4220238) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.