توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482446
ایرباس انگلیس را تهدید کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۴
شرکت ایرباس اعلام کرد در صورتی که درخواستهایش در جریان مذاکرات برگزیت تامین نشود، ساخت هواپیماهای جدید خود را به خارج از این کشور منتقل خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از ساندی تایمز، در صورتی که درخواست‌های غیرقابل مذاکره ایرباس در مورد رفت و آمد آزادانه افراد و تعرفه‌های تجاری، در مذاکرات برگزیت تامین نشود، ممکن است این شرکت هواپیماسازی تولید هواپیماهای جدید خود را به خارج از انگلستان منتقل کند.  

علی‌رغم تضعیف نخست‌وزیر انگلستان، ترسا می، به علت از دست دادن اکثریتش در انتخابات، انگلستان در آستانه آغاز مذاکرات با سایر اعضای اتحادیه اروپایی در مورد شرایط خروج این کشور آن‌هم در مهلتی ۹روزه است.

فابریس برگیر، مدیر اجرایی ارشد ایرباس می‌گوید: این قرارداد باید به کارکنان ما از سراسر جهان اجازه دهد به راحتی وارد انگلستان شوند و تضمین کند قطعات ما از تعرفه های تجاری معاف می‌باشند و اطمینان دهد برخی استانداردهای معین قانونی حفظ می‌شوند.

  «برگیر» ادامه می‌دهد: در غیر این صورت انگلستان با ریسک از دست دادن تولیدات ایرباس در آینده مواجه می‌شود. برای تولیدات جدید برپا کردن یک کارخانه جدید در جای دیگری از دنیا آسان است. ما پیشنهادات زیادی برای این کار داریم. او تصریح کرد: درصورتی که شرایط کار در سازمانی یکپارچه فراهم شود، ما دوست داریم که به کار خود در انگلستان ادامه دهیم.

پس از این که «ترزا می» به واسطه انتخابات تضعیف شد، ممکن است مجبور شود اولویت‌های برگزیت خود را دوباره ارزیابی کند. او پیشتر اعلام کرده بود خواستار خروج از اتحادیه اروپا و بازار انحصاری آن است. او همچنین گفته بود بدون قرارداد بودن،  از داشتن قرارداد بد بهتر است؛ که تلویحا به این معناست که او ممکن است اعمال تعرفه بر واردات و صادرات را هم بپذیرد.

مدیر اجرایی ارشد ایرباس، تام اندرز، گفته بود برگزیت «سخت» که در آن تعرفه‌های تجاری بین انگلستان و اتحادیه اروپا وضع شود می‌تواند به شکل بالقوه‌ای بر رقابتی بودن فعالیت‌های شرکت در انگلستان تاثیر بگذارد.

بر طبق اعلام وب‌سایت شرکت ایرباس، این شرکت در دو کارخانه خود در انگلستان بیش از ۱۰هزار نفر نیروی شاغل دارد.
 
کلمات کلیدی : ایرباس، انگلیس، برگزیت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.