توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415752
زائران از دريافت و نگهداری هرگونه پاکت از افراد ناشناس خودداری کنند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۸
معاون اجتماعی پلیس استان کرمانشاه، گفت: زائران از دريافت و نگهداری هرگونه بسته و پاکت از افراد غير(اعم از ايرانی يا عراقی) به منظور امانت يا انتقال از ايران به عراق و بالعکس خودداری کنند.

به گزارش میزان، سرهنگ محمدرضا آمویی اظهار داشت: امسال نیز همچون سال های گذشته میلیون ها عاشق و رهرو، خود را به مرقد مطهر سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) رسانده اند تا بار دیگر وحدت مسلمانان را به تصویر بکشند.
 
وی افزود:دشمنان اسلام که از مدت ها قبل برای ناامن جلوه دادن کربلای معلی و ایجاد هیجانات کاذب از هیچ اقدامی فروگذاری نکرده بودند، نتوانستند مانع از این حرکت عظیم و خودجوش شوند و این واقعه یک هشدار بزرگ برای آنان است که بفهمند مردم به عشق امام حسین(ع) این همه سختی را تحمل می کنند چه بسا برای دفاع از حریم اهل بیت (ع) هزار برابر این جمعیت در مقابل آنها خواهند ایستاد.
 
وی در ادامه رعایت موارد امنیتی را در این سفر معنوی لازم و ضروری دانست و اظهار داشت: در طول سفر زائران شخصاً مراقب وسایل خود باشند و از رها کردن آن در محیط های قابل دسترسی افراد بیگانه برای پیشگیری از سرقت، خودداری کنند و در صورت سرقت و یا مفقود شدن اموال و اشیا خود و یا بروز هرگونه مشکل اعم از تصادف، گم شدن همراهان، نزاع، دستگیری و ... مراتب را در اسرع وقت به مدیر کاروان گزارش دهند.
 
معاون اجتماعی پلیس استان کرمانشاه گفت: زائران از دریافت و نگهداری هرگونه بسته و پاکت از افراد غیر(اعم از ایرانی یا عراقی) به منظور امانت و یا انتقال از ایران به عراق و بالعکس خودداری کنند و در صورت مشاهده چنین مواردی مراتب را به اطلاع مدیر کاروان برسانند.
 
سرهنگ آمویی ادامه داد: در صورت بروز هرگونه حادثه ای از قرار گرفتن در محیط حادثه و تهیه عکس و فیلم بپرهیزند و در صورت مشاهده اشیا و یا رفتار مشکوک مراتب را به مسئولان مربوطه گزارش کنند.
 
وی با اشاره به آغاز بازگشت زائران از کربلای معلی و خستگی ناشی از سفر، متذکر شد: رانندگان  فرصت کم را با سرعت زیاد جبران نکنند چراکه خانواده های بسیاری چشم به راه هستند و با رعایت قوانین و مقررات، پلیس را در ارائه خدمات انتظامی یاری دهند.
 
این مقام انتظامی خاطرنشان ساخت: هرچند بسیاری از پرسنل نیروی انتظامی به دلیل عمل به رسالت خطیر خود در برقراری نظم و امنیت، سال ها است که در صف انتظار سفر به سرزمین کربلا قرار گرفته اند اما خدمت به زائران امام حسین(ع) را در رأس مأموریت های اربعین قرار داده اند تا از اجر و ثواب اخروی بی بهره نمانند.

سرهنگ آمویی یادآور شد: شماره تلفن 110 جهت ارتباط با پلیس در جاده ها، در اختیار زائران  است و امیدواریم بدون هیچ گونه حادثه ای در نهایت سلامت به منازل خود بازگردند.
 
کلمات کلیدی : اربعین + زائران عتبات عالیات + زائران ایرانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.