توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 412921
آمادگی پخت روزانه100هزاروعده غذایی درمهران
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۲
رئیس کمیته پشتیبانی ستاد اربعین استان ایلام با اشاره به اینکه 18 آشپزخانه مرکزی در شهر مهران در ایام اربعین حسینی جانمایی شده است، گفت: آمادگی برای پخت و توزیع روزانه 100 هزار وعده غذایی میان زائران وجود دارد.

به گزارش ایرنا، حشمت الله عسگری در گفت و گویی اظهار کرد: یکی از مشکلات سال گذشته در ایام اربعین کمبود نان در شهر مهران بود که امسال با هماهنگی انجام گرفته 13 نانوایی سیار مستقر شده است که نسبت به پخت نان مورد نیاز به ویژه در ساعت ظهر اقدام خواهد کرد.

معاون اقتصادی استاندار ایلام یادآور شد: تامین آب و برق دائمی برای 300 موکب نیز از فعالیت های انجام شده به منظور تسهیل در ارائه خدمت به زائران اربعین است، در حد فاصل پایانه اربعین تا نقطه صفر مرزی 10 ایستگاه که در هر ایستگاه حداقل هشت موکب قرار دارند پیش بینی شده که بزرگ ترین آنها در میدان اربعین با 120 موکب که به طور مناسب جانمایی و زیرساخت های مورد نیاز همچون آب و برق با لوله کشی مناسب در اختیار موکب داران قرار گرفته است.

عسگری تاکید کرد: در پایانه برکت و اربعین نیز هر کدام 50 موکب برای پذیرایی از زائرانی که با وسایل حمل و نقل عمومی خود را به مرز مهران رسانده اند، پیش بینی شده است تا موکب داران بدون دغدغه نسبت به تامین نیازهای زائران اقدام کنند.

وی اضافه کرد: برنامه ریزی خاصی نیز برای ایام برگشت زائران صورت گرفته تا پشتیبانی لازم برای تامین اقلام اساسی موکب همچون برنج، روغن، کنسرو و مرغ انجام شود و این حمایت حداقل 10 روز پس از پایان اربعین ادامه می یابد.
 
کلمات کلیدی : اربعین + زائران عتبات عالیات + زائران ایرانی + شهر مهران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.