توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 344157
واکنش ویکی‌لیکس به اسناد افشا شده پاناما
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۳
ویکی لیکس اعلام کرده که اسناد افشا شده پاناما مربوط به رسوایی مالی رهبران جهان که رییس جمهوری روسیه نیز یکی از آنهاست، حمله رسانه‌ای برای بدنام کردن وی بوده است.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه گاردین،‌ ویکی لیکس نوشته است: رسوایی افشا شده از سوی موسسه حقوقی موساک فونسکای پانامایی پروژه‌ای طراحی شده از سوی اداره گزارش فساد و جرایم سازمان یافته است. این افشاگری از سوی آ‌ژانس توسعه بین‌الملل آمریکا در کنار بنیاد جامعه باز جورج سوروس تامین مالی شده است.

ویکی لیکس در ادامه می‌نویسد: این افشاگری به صورت مستقیم با حمایت مالی واشنگتن صورت گرفته است. این حقیقت تمامیت ارضی دولت آمریکا را زیر سوال می‌برد.

براساس گزارش بلومبرگ، واشنگتن به دنبال استفاده از این اسناد فاش شده برای اعمال تحریم‌های ضد روسی است.

دولت واشنگتن به دنبال بررسی میلیون‌ها اسناد منتشر شده است تا اطلاعاتی را درباره افرادی به دست بیاورد که ممکن است به کمپانی‌ها یا اشخاص حقیقی کمک کرده باشند تا تحریم‌های ضد روسی را دور بزنند. این اشخاص حقیقی یا حقوقی احتمالا در فهرست تحریم‌های آمریکا گنجانده می‌شوند.
 
کلمات کلیدی : اسناد پاناما+ویکی لیکس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.