توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 278075
بازی دیپلماتیک علیه ایران با محوریت «ارباب سیار»
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۳
در میان اسنادی که اخیرا ویکی لیکس درباره عربستان منتشر کرده است سندی وجود دارد که بخشی از سناریو و توطئه ها برای افزایش فشارها ضد ایران را نشان می دهد. در این سند که به تاریخ ۲۲ ماه آوریل سال ۲۰۱۲ باز می گردد، به چندین سناریو اشاره شده است.

به گزارش انتخاب سناریو اول به رژیم صهیونیستی سپرده شده است. این رژیم با توجه به افزایش قدرت و نیروی ایران می بایست به رسانه های غربی و عربی کمک کند و خوراک تبلیغاتی آنها را فراهم کند تا آنها از حمله پیشگیرانه این رژیم بر ضد ایران سخن بگویند.

در این سند آمده است هرچند رژیم صهیونیستی می داند که چنین کاری امکان ندارد اما از این حربه برای وارد کردن فشار به اروپا، چین و روسیه بهره می برد تا برای جلوگیری از جنگ، با آمریکا در افزایش تحریم ها ضد ایران همراهی کنند.

سناریوی دیگر به این صورت است که یک هفته قبل از متهم شدن ایران به تلاش برای ترور سفیر سعودی در آمریکا، امیر مقرن بن عبدالعزیز رییس (سابق) دستگاه اطلاعاتی عربستان با جوزف بایدن دیدار داشته و در آن مقرر شده است تا یک بازی دیپلماتیک و رسانه ای را ضد ایران آغاز کنند که محور اصلی آن شخصی به نام «منصور ارباب سیار» بوده که در آمریکا زندگی می کند و از مدتها قبل برای اجرای این سناریو آماده بوده است.

این اقدام که دو طرف توافق کردند در آن نوک پیکان حملات خود را به سوی نیروی قدس سپاه پاسداران بگیرند می توانست فضایی را ضد ایران در جهت تحریم بیشتر آن ایجاد کند.

منصور ارباب‌سیار یک ایرانی-آمریکایی ۵۶ ساله ساکن کورپوس کریستی شهری در ایالت تگزاس ایالات متحده آمریکا ست که در تگزاس عمدتا به کار فروش اتومبیل‌های دست دوم اشتغال داشت. وی طی سناریویی هالیوودی به اتهام همکاری با ایران برای ترور سفیر وقت عربستان سعودی در قالب یک بمبگذاری تروریستی در رستورانی در پایتخت آمریکا در تاریخ ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۱ در آمریکا دستگیر شد.
 
کلمات کلیدی : ارباب سیر+ ویکی لیکس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.