نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460743
افزایش ۲برابری افسردگی در ۲۶ سال گذشته/ امروز مردم در مسیر نا امیدی هستند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۳
وزیر بهداشت با بیان اینکه متأسفانه در ۲۶ سال گذشته افسردگی در کشورمان ۲ برابر شده است گفت: مردم قربانی تصمیمات نادرست برخی مجموعه‌های سیاست‌گذار هستند و امروزه متأسفانه آنچه می‌بینیم در مسیر ناامیدی است و ملتی که امیدوار نباشد نیازی به تلاش و حرکت نمی‌بیند.

به گزارش فارس، سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در همایش روز جهانی سلامت گفت: امروزه همه می‌دانیم که سلامت تنها بحث جسم را شامل نمی‌شود و سلامت روان نیز یکی از اهداف مهم در همه کشورهاست. 

وی افزود: متأسفانه علاوه بر عوامل ژنتیکی، عوامل بسیار دیگری همچون بیکاری، از دست دادن عزیزان، تصادفات، سوء مصرف مواد منجر به افزایش اختلالات روانی می‌شود و روی افسردگی اثرگذار هستند.

وزیر بهداشت گفت: نوجوانان و جوانان گاه به دلیل شکست‌های متعدد در زندگی دچار افسردگی می‌شوند و جامعه ما اکنون مملو از این مشکلات است اما متاسفانه گاهی سیاستمداران چشم را بر مسائل می‌بندند و تنها مشکلات را اضافه می‌کنند. زنان در سنین باروری و ماه‌های اول باروری همچنین افراد بالای 60 سال از گروه‌های آسیب‌پذیر و در معرض افسردگی هستند.

وزیر بهداشت افزود: نباید سیاه‌نمایی کنیم، ما در کشور مشکلاتمان در زمینه افسردگی و اختلالات روانی کم نیست اما از طرفی هم این مشکلات زیاد و غیر قابل اصلاح نیستند.

وزیر بهداشت گفت: اختلالاتی که در روابط شخصی بوجود می‌آید همچنین بی‌رغبتی به کار و زندگی، گوشه‌گیری و پرخاشگری همگی در شیوع اختلالات افسردگی اثرگذار هستند. در کشور ما زنان نسبت به مردان بیشتر مبتلا به افسردگی می‌شوند و هم‌اکنون این اختلالات 50 درصد رشد داشته یعنی می‌توان گفت در ایران افسردگی در طول 26 سال گذشته 2 برابر شده است.

وزیر بهداشت گفت: در منطقه وضعیت ما از لحاظ افسردگی شدید نسبت به دیگر کشورها نامناسب‌تر است. براساس نتایج یک مطالعه شهرهای تهران، فارس، اصفهان و چهارمحال و بختیاری به ترتیب بیشترین درصد افسردگی عمیق را دارند.

هاشمی گفت: خودکشی یکی از مسائل مرتبط با افسردگی است و طبق یک آمار از سال 1990 تا به امروز خودکشی شیب کمتری را داشته است.

وزیر بهداشت گفت: بسیاری از بیماران افسرده از مشکل خود مطلع نیستند. متاسفانه صدا و سیما که قرار است یک دانشگاه باشد کمتر در خدمت این مسائل است و بیشتر در خدمت مسائل سیاسی است.

وزیر بهداشت گفت: یکی دیگر از موضوعات مرتبط با افسردگی، شهرنشینی است. مهاجرت گسترده مردم از روستا به شهر و تغییر سبک زندگی مهمترین آسیب‌های روحی و روانی را ایجاد می‌کند و حاشیه‌نشینان به مراتب وضع بدتری دارند.

هاشمی گفت: بدرفتاری در صحنه اجتماعی و سیاسی نیز باعث تشدید مشکلات افسردگی و روانی می‌شود و یکی از رفتارهایی که در چند وقت گذشته بسیار شاهد بودیم تخریب جامعه پزشکی بود. بسیاری از تریبون‌های رسمی در جهت ایجاد نفرت بینن مردم و جامعه پزشکی تلاش کردند و همه اینها در حالی بود که گمان می‌کردند در حال خدمت‌رسانی هستند.

هاشمی گفت: به جامعه القاء می‌شود که برای رسیدن به رفاه باید فاصله زیادی طی کرد اشتباهی که امروزه در مجموع رسانه‌های کشور تبلیغ می‌شود. هم‌اکنون مردم برای داشتن روانپزشک و روان‌شناس دچار تردید هستند که رسانه نتوانسته نگاه درست را ایجاد کند.

وی گفت: مردم قربانی تصمیمات نادرست بعضی از مجموعه‌های سیاست‌گذاری هستند و امروزه متاسفانه آنچه که می‌بینیم در مسیر ناامیدی است و ملتی که امیدوار نباشد نیازی به تلاش و حرکت نمی‌بیند. متأسفانه نکات کاستی را چند برابر تبلیغ می‌کنیم و جامعه را به 2 بخش خیر و شر تقسیم می‌کنیم.
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۰۶:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۴ ۱۳:۲۹
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۱ ۱۲:۳۷
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۰ ۱۴:۳۰
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۷ ۱۰:۵۵
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۶ ۱۶:۳۵
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۴ ۱۰:۳۷
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۹ ۰۷:۴۰
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۲ ۱۰:۴۲
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۹ ۱۳:۵۸
 
 
کلمات کلیدی : حسن هاشمی+ وزیر بهداشت + افسردگی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۵:۳۲:۱۱
بفرما اينم شد زندگي (4242047) (alef-3)
 
سعیدیان
Italy
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۵:۳۲:۲۳
چیزی هایی که مردم را افسرده می کند اینهاست:
آوای اختلاسهای 3 هزار میلیاردی - 700 میلیارد درامد نفتی دود شده - حقوق های 57 میلیونی - وجود مافیاهای سیری ناپذیر نظامی مالی - عدم نظارت - هرکی هرکی و ...
و در یک کلام "فساد و بی عدالتی"
افسوس که میلیونها جوان را پیر کردید و رفت پی کارش ... (4242048) (alef-3)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۵:۳۶:۲۹
وزیر بهداشت گفت: مردم قربانی تصمیمات نادرست برخی مجموعه‌های سیاست‌گذار هستند.

آقای وزیر پر ادعا لطفا رای صادره در دویست و بیست و پنجمین جلسه شورایعالی ارزشیابی مدارک دانش آموختگان خارج از کشور مورخ 27/7/95 که امضا کردید را دوباره نگاه کنید ببینید که شما هم یکی از مسولینی هستید که تصمیم نادرست میگیرند.
در لیست دانشگاه های مورد تایید کشور ترکیه 12 دانشگاه وجود دارند که 9 تای آن ها فنی هستند و رشته های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی ندارند. و دانشگاه EMU قبرس شمالی که آقای دکتر حمید اکبری عضو هیات علمی آن هستند مورد تایید هست ولی دانشگاه آنکارا، جراح پاشا و ده ها دانشگاه معتبر ترکیه که سال قبل تایید بودند از سال 2017 غیر تایید شدند و تنها دلیل آن به شخص آقای دکتر حمید اکبری و منافع ایشان بر می گردد.
آقای وزیر بهداشت دکتر سید حسن هاشمی شما هم یکی از همان سیاست‌گذار هایی هستید که با تصمیمات نادرست خودتون و زیر دستانتون دارید با زندگی دانشجویانی که متقاضی ادامه تحصیل در رشته های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی خارج از کشور هستید بازی می کنید.

از سایت الف تمنا دارم که یک تحقیق درباره لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت و ماجرای پشت پرده آن انجام بدهید و به اطلاع افکار عمومی برسانید. (4242062) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۵:۳۸:۴۴
خب وقتی مردم پول ندارن هزینه های سنگین درمان را بدن افسرده می شوند. (4242078) (alef-3)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۶:۰۰:۰۴
آقای روحانی رو می کوبند ولی من به شخصه به عنوان یه کاگر راضیم.درسته حقوقم کمه ولی خدارو شکر خودرو و مسکن تورم نداشه و امید دارم تا یکی دو سال دیگه خانه بخرم البته اگه روند همین باشه.ولی اگه تورم پیش بیاد و به اصطلاح بازار مسکن رونق بگیره باز ارزش پولم پایین میاد و خانه بدو و من دنبالش بدو. (4242171) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۸:۴۹:۳۳
تو کارگری و این حرفها رو میزنی؟! (4242640) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۶:۰۵:۴۶
ایشون هم یاد گرفتن آمار بدن
بابا تو رو خدا بگو چکار کردین و چکار باید بکنین.
جلوی ناامیدی مردم و جوانان رو بگیرین
نه اینکه بیان شعار و آمار بدین (4242188) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۷:۰۱:۳۹
بقول مرحوم دکتر نفیسی پزشگ عالیقدر مسیولین تابفکر ابادی وپویاییجوانان نباشند افسردگی گسترش .نبود کار .مسکن .خجالت زدگی پدران ومادران ازفرزندان که ماحصل زندگیایرانی شده .وکسی گوشش بدهکار نیست (4242347) (alef-3)
 
Malaysia
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۷:۱۱:۲۸
آیا این نشان از فشارهای اقتصادی و اجتماعی بر مردم ندارد؟! (4242375) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۷:۴۶:۵۶
اين آمار به دلائل زير صحيح نيست
اول اينكه همه ملت شاد و سرخوش هستند و دولت و حكومت و شرع به انها اجازه شادي و رقص و أواز به دور از جنسيت داده و ميدهد (البته چهار سال يكبار) موقع انتخابات
دوم اينكه تمام پول اين ملت بجاي اينكه صرف يمن و سوريه شود به ملت و خصوصا جوانان اختصاص يافته
سوم اينكه كار براي همه هست و بيكار نداريم و همه سركار گذاشته شده اند
چهارم اينكه به لطف مسئولين هواي پاك بدون دود و خاك داريم كه باعث شادي شده
پنجم اينكه اگر ظاهر ما به إفسرده ها شباهت دارد و دائما در لكريم به خاطر مردم پيچاره امريكا و اروپا هست كه زير ظلم و ستم حكومتهاي خود هستند وگرنه ما كجا و افسردگي
ششم اينكه هر روز يك خبر خوش مي شنويم از جمله تورم تك رقمي شد فرجام به برجام رسيد و بزودي همه در چشن اين دو غنچه نو شكفته به رقص و پايكوبي مي پردازيم
هفتم ما إفسرده نيستم اين دشمن است كه إفسرده ست (4242461) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۸:۵۰:۳۲
لایک داری (4242642) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.