نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460724
وزیر بهداشت: دم انتخاباتی روی اعصاب مردم راه نروید/ ماجرای مراجعه هاشمی به روانپزشک
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۰
وزیر بهداشت گفت: کسانی که سطح توقعات مردم را در آن حدی بالا می‌برند که توان کشور در آن نیست، روی اعصاب مردم اثر می‌گذارند. باید توقعات در حد داشته‌ها و شرایط کشور باشد.

به گزارش فارس، سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در حاشیه همایش روز جهانی سلامت گفت: ما باید اطلاعات مردم را در زمینه افسردگی افزایش دهیم و اجازه دهیم مردم بیشتر راجع به علائم افسردگی بدانند.

وی افزود: تهمت، دروغ، غیبت و اموری که در دین ما جزو گناهان کبیره است همگی افسردگی را به وجود می‌آورند. متأسفانه ما در زمینه کاهش افسردگی تلاش زیادی نکردیم.

وزیر بهداشت گفت: کاهش افسردگی نیاز به یک عزم ملی است، کل ارکان حاکمیت و مردم باید با همکاری یکدیگر در زمینه کاهش افسردگی قدم بردارند این یک حوزه فرهنگی و البته بخشی از آن اقتصادی است. بیکاری، افسردگی را به وجود آورده و آن را تشدید می‌کند.

وی افزود: رسانه‌ها به خصوص رسانه ملی باید زمانی را به حضور اصحاب علم و صحبت با مردم اختصاص دهند تا مردم راجع‌ به این بیماری بیشتر بدانند و در این صورت است که شرایط بهتری خواهیم داشت.

وزیر بهداشت گفت که بعضی‌ها نمی‌دانند که بیمارند و باید خود را مراجعه کنند. به عنوان مسئول سلامت کشور از همه می‌خواهم به این بخش توجه جدی کنند به خصوص از همه به خصوص رسانه ملی، ائمه جمعه و نویسندگان و همه عزیزان می‌خواهم به این بخش توجه ویژه کنند.

وزیر بهداشت در خصوص انتخابات و افسردگی گفت: انتخابات مانند هر مقوله دیگر می‌توانند باعث آسیب به سلامت مردم شود یا بالعکس عمل کند. کسانی که تخریب، تحقیر می‌کنند و وعده‌ها و گزارشات خلاف‌واقع می‌دهند همگی از کسانی هستند که مردم را ناامید می‌کنند.

وی افزود: افرادی که سطح توقع مردم را بالا می‌برند این افراد نیز روی اعصاب مردم اثر می‌گذارند. باید توجه کنیم که توقعات ما در حد داشته‌ها و شرایط کشور باشد و دم انتخابات روی اعصاب مردم راه نروید.

وزیر بهداشت گفت: متأسفانه در انتخابات الگویمان غربی است، در مناظره‌ها نقد رقبا همگی مانند کشورهای غربی عمل می‌کنیم. بنده امیدوار هستم که متوجه شویم که مسیرمان اسلامی نیست و آسیب‌رسان است.

هاشمی در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا شما برای چکاب به روانپزشک مراجعه می‌کنید و این کار را هر چند وقت یک بار انجام می‌دهید؟ گفت: بله، بنده روانشناس و روان‌پزشک دارم و به آنها مراجعه می‌کنم و از مشورت و راهنمایی آنها سود می‌برم. همیشه در زندگی تمامی افراد اتفاقات و مشکلاتی است که نیاز به مراجعه روانپزشک و روان‌شناس وجود دارد. این کار نه تنها بر خلاف گذشته هیچ بدی و قُبهی و ندارد بلکه یک افتخار و کلاس محسوب می‌شود.
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۰۶:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۴ ۱۳:۲۹
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۱ ۱۲:۳۷
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۰ ۱۵:۰۳
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۷ ۱۰:۵۵
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۶ ۱۶:۳۵
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۴ ۱۰:۳۷
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۹ ۰۷:۴۰
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۲ ۱۰:۴۲
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۹ ۱۳:۵۸
 
 
کلمات کلیدی : حسن هاشمی+ وزیر بهداشت + افسردگی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۴:۵۹:۳۲
وزیر پزشکان وبنیانگذار طرح تحول جیب پزشکان ! (4241904) (alef-13)
 
سیدمحمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۵:۲۸:۳۵
امیدوارم همانطور که قول داده بودید شما در دولت بعدی دکتر روحانی حضور نداشته باشید و کارانه های حرام صدها میلیونی پزشکان نورچشمی و توهین و تکبر از این وزارت خانه رخت بربندد. (4242028) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۵:۴۲:۴۶
حالا دم انتخاباتی آیا شما اسلامی عمل کردید با کارانه سیصد میلیونی پزشکان و ده برابر کردن حقوق پزشکان در دوران خود ؟ ایا ورشکست کردن کشور و تاراج منابع به عنوان طرح تحول جیب پزشکان هم اسلامی بود؟ (4242103) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۶:۱۵:۵۸
قبح اینگونه صحیح است (4242214) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.