نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442231
وزیربهداشت: دروغ نگفتم وخیانت نکردم
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۵
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مهمترین کار من در این دولت این بود که هرگز به مردم دروغ نگفتم و در بیت المالی که به من واگذار شده بود، خیانت نکردم.

به گزارش ایرنا، سید حسن هاشمی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که مهمترین دستاورد و کاری که در دوران وزارت انجام دادید؛‌چه بود، پاسخ داد: مهمترین کاری که کردم این بود که به مردم دروغ نگفتم و در بیت المالی که مسئولیتش را من محول کرده بودند، خیانت نکردم و این شاید مهمترین کاری بود که من در این دوره انجام دادم.

وی گفت: مسئولیت اصلی من در این دولت، مدیریت سلامت مردم بود و اگر چیزی در این حوزه قرار بوده به مردم بگوییم یا سوالی شده، خلاف نگفتیم.

وزیر بهداشت افزود: من معتقدم همه بدی‌ها در یک گنجه قرار دارد و کلید آن دروغ است و ما در این وزارت بهداشت این کار را نکردیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بارها مهمترین برنامه دولت یازدهم در حوزه سلامت را اجرای طرح تحول سلامت اعلام کرده است. این طرح از اردیبهشت سال 93 شروع شده و تاکنون چهار فاز این طرح در حوزه های مختلف درمان، بهداشت، اصلاح تعرفه های پزشکی و تحول در آموزش پزشکی اجرا شده است.

کاهش فرانشیز پرداختی مردم در بیمارستانها به حدود شش درصد، نوسازی فضای بیمارستانهای دولتی، ایجاد کلینیک های ویژه سرپایی، رایگان شدن زایمان طبیعی، افزایش تعداد پزشک در مناطق محروم، بیمه شدن 10 میلیون فرد بیمه نشده در کشور، ایجاد 25 پایگاه آمبولانس هوایی، پوشش خدمات بهداشتی برای 10 میلیون حاشیه نشین، تکمیل خانه های بهداشت، بکارگیری 35 هزار پرستار، ورود مراقبان سلامت به سیستم بهداشتی کشور، اصلاح تعرفه های پزشکی، افزایش دریافتی پرستاران به بیش از سه میلیون تومان و ... از جمله دستاوردهای این طرح است.
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۰۶:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۴ ۱۳:۲۹
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۱ ۱۲:۳۷
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۰ ۱۵:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۰ ۱۴:۳۰
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۷ ۱۰:۵۵
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۴ ۱۰:۳۷
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۹ ۰۷:۴۰
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۲ ۱۰:۴۲
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۹ ۱۳:۵۸
 
 
کلمات کلیدی : حسن هاشمی+ وزیر بهداشت
 
J
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۶ ۲۰:۳۴:۳۴
اگر کشوری تمام منابع صندوق بازنشستگی یا منابع دیگر را تماما به درمان اختصاص دهد در هیچ کجای دنیا قابل قبول نیست ،عمده تلاش بر بخش پیشگیری و نظارت بر بهداشت اب،غذا،هوا،روان است نه با فقدان نظارت واحدهای بهداشت و درمان مریض برای چرخش چرخ بیمارستان بسازیم و بعد افتخار کنیم به به چقدر بیمارستان و مرکز درمانی داریم که مثل سیاه چاله مریضهای تولیدی از فقدان و ضعف نظارت بخش بهداشت و نظارت بر اب ،هوا،غذا،و روان جامعه را معالجه میکنند و پزشکان و سهامداران بیمارستانها مرفه تر شوند ...همواره پیشگیری مقدم بر درمان است حتی اگر برای بیمارستانها پولسازی نداشته باشد (4151249) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۶ ۲۱:۱۱:۲۷
یک طرفه به قاضی رفتن هنر نیست. عمل آپاندیسیتی که قبل از طرح تحول با 80 هزار تومان انجام می شد حال با یک میلیون و هفتصدهزار تومان انجام می شود. حساب کنید ما به التفاوت را. عمل آپاندیسیت را قبلا مردم با فرانشیز 27 درصد حدود 22 هزارتومان می پرداختند و حال با فرانشیز 6درصد حدود 100هزار تومان می پردازند. حدود یک میلیون و ششصد هزار تومان مابقی را گورخوابها، کودکان کار، کارتن خوابها و... می پردازند. (4151286) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.