توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 303747
ادامه رایزنی های امیر عبداللهیان در لندن
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۴۸
معاون عربی- آفریقایی وزارت خارجه ایران در دیدار با کریستین بلانت، رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان انگلیس، علاوه بر مناسبات دوجانبه، درباره تحولات منطقه نیز گفتگو و تبادل نظر کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حسین امیر عبداللهیان پس از این دیدار در مصاحبه ای گفت: در نشست با رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان انگلیس، علاوه بر موضوع یمن و بحرین، تحولات در لیبی نیز مورد بررسی قرار گرفت و ضرورت همزمانی مبارزه با تررویسم و پیگیری راه حل های سیاسی برای بحران های منطقه ای، گوشزد شد.

به گفته امیر عبداللهیان، در این گفتگوها، وضعیت سوریه در مرکز مذاکرات قرار داشت و دیدگاه هایی که دکتر ظریف، وزیر خارجه در سفر اخیر به سوریه با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه مطرح کردند، بیش تر شرح داده شد.

پیش از این نشست، جلسه ای با شرکت شماری از نمایندگان مجالس عوام و اعیان انگلیس برگزار شد که در آن، معاون عربی- آفریقایی وزارت خارجه کشورمان، دیدگاه های جمهوری اسلامی ایران درباره سوریه، یمن و بحرین تشریح و بر ضرورت ایفای نقش سازنده و مثبت دولت انگلیس، در یمن و بحرین تاکید شد.

امیر عبداللهیان در ادامه مصاحبه گفت درباره تمرکز بر راه حل سیاسی در حل بحران های منطقه ای، با مقامات انگلیسی اتفاق نظر داریم اما درباره سازوکارها و چگونگی برون رفت از بحران ها، به مشورت های بیش تر طرفین نیازمندیم.

معاون وزیر خارجه کشورمان گفت معتقدیم که مردم سوریه باید درباره آینده کشورشان تصمیم بگیرند و مسائل منطقه نیز با حضور فعال همه ملت های منطقه باید حل و فصل شود تا منطقه ای امن به دست آوریم.

معاون عربی- آفریقایی وزارت خارجه ایران تصریح کرد گفتگو و تعامل با کشورهای منطقه، به ویژه کشورهای حوزه خلیج فارس، از اولویت های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، با هدف برون رفت از چالش های موجود در منطقه است.
 
کلمات کلیدی : انگلیس+ایران+امیرعبدالهیان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.