نظر منتشر شده
۶۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 464046
پیش بینی رسانه های خارجی از نتیجه انتخابات/ روایتی دیگر از کاندیداتوری جهانگیری/ قالیباف از انقلاب اقتصادی گفت/ تکذیب حمایت جبهه پایداری از رئیسی/ کواکبیان: ای کاش برای داوطلبان شرط گواهی سلامت روانشناسی می‌گذاشتند!
بخش سیاسی الف، 30 فروردین 96
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۶
 ثبت‌نام‌ داوطلبان از روز 22 فروردین آغاز شده و تا 26 فروردین به‌مدت 5 روز ادامه یافت. با پایان یافتن زمان ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری، کار شورای نگهبان رسماً آغاز شد و از 27 تا 31 فروردین، این شورا بی‌وقفه کار بررسی صلاحیت‌های کاندیداهای ریاست‌جمهوری را ادامه می‌دهد که این زمان 5روزه تا 5 روز دیگر هم طبق قانون قابل تمدید است، اما نهایتاً وزارت کشور در روز 6 تا 7 اردیبهشت، موظف است اسامی نهایی نامزدهای احراز صلاحیت شده ریاست‌جمهوری 96 را اعلام رسمی کند.

در ادامه به مهمترین اخبار انتخاباتی امروز مرتبط با فعالیت مقامات، شخصیت ها، احزاب و جریان های گوناگون سیاسی اشاره شده است.

پیش بینی رسانه های خارجی از نتیجه انتخابات
وب سایت آمریکایی دیلی کالر در گزارشی درباره انتخابات ایران نوشت: در نظرسنجی های انجام شده، بیش از 40 درصد از پاسخ دهندگان اعلام کرده اند حسن روحانی در انتخابات آینده شکست می خورد و 14 درصد با قاطعیت از شکست وی خبر داده اند. شمار افرادی که بر این باورند کاندیدای اصولگرایان پیروز میدان خواهند بود روز به روز در حال افزایش هستند. دیلی کالر افزود: هرچند در مورد روحانی نظرات مثبت زیادی وجود دارد اما اکثریت بر این باورند وی در بهبود اوضاع اقتصادی ایران شکست خورده است.

نیوز ابزرور هم نوشت: انتخابات ریاست جمهوری پیش روی ایران بار دیگر حسن روحانی رییس جمهور این کشور را در معرض رای مردم قرار خواهد. روحانی رییس جمهور اعتدال گرای ایران که توافق هسته ای با جهان را رقم زده است به دنبال انتخاب شدن برای یک دوره چهار ساله دیگر است. نیوز ابزرور عنوان کرد: روحانی همچنان در نظر سنجی ها از محبوبیت بالاتری برخوردار بوده است. همه روسای جمهور در ایران دو دوره ای بوده اند. البته این بدان معنا نیست که مسیر روحانی ساده است.

همچنین، نیوزویک نوشت: ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری ایران به پایان رسید و در این انتخابات اصولگرایان مقابل روحانی صف آرایی کرده اند. اصولگرایان ایران هنوز نتوانسته اند پشت یک کاندیدای واحد علیه روحانی متحد شوند. مواضع رییسی و شخصیت او هنوز برای کسی روشن نیست، اما با ورود او به انتخابات این مواضع بیش از پیش روشن خواهد شد. رییسی در بیانیه انتخاباتی خود سعی کرده خود را از جنس مردم معرفی کند و بر فساد ها و مشکلات اقتصادی تمرکز داشته باشد.

 بین جهانگیری و روحانی تفاوتی وجود ندارد
دبیر شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: تصمیم درست این بود که شخصی یا اشخاصی را در کنار روحانی داشته باشیم.

ژاله فرامریان دبیر شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان درباره ثبت‌نام جهانگیری در انتخابات ریاست‌جمهوری، گفت: حضور جهانگیری یک رفتار منطقی از جانب این جریان فکری بود. علیرغم اینکه نامزد ما روحانی است و قطعاً از برنامه‌های وی دفاع می‌کنیم، ولی به هر دلیلی ممکن است فضای انتخابات در جلسات مناظره به سمتی برود که فضای کافی به نفع روحانی نباشد و برای اینکه حق وی رعایت شود، تصمیم درست این بود که شخصی یا اشخاصی را در کنار وی داشته باشیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است روحانی به نفع جهانگیری کنار برود؟ گفت: رویکرد ما برنامه‌ای است و بین جهانگیری و روحانی تفاوتی وجود ندارد.

دولت‌ها ضعف‌های مدیریتی شان را توجیه می کنند
محمدباقر قالیباف نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: حل مسائل اقتصادی و معیشتی هم مهمترین دغدغه و مطالبه مردم در حال حاضر است و هم مهمترین برنامه من برای دولت آینده؛ اگر خاطرتان باشد در بیانیه هم تاکید کردم که بدنبال یک انقلاب اقتصادی در راستای تحقق برابری اجتماعی هستم.

قالیباف در ادامه گفت: دولتهای ما چون نمی‌توانند دو تا کار را با هم انجام دهند و همیشه یک جای کارشان می لنگد، چنین نظریه‌هایی را اختراع می‌کنند تا ضعفهای مدیریتی شان را توجیه کنند.

قالیباف درباره دلیل تعداد زیاد نامزدهای ثبت نامی گفت: این پدیده خیلی هم دور از انتظار نبود. وقتی مردم می‌بینند که این دولت تازه بعد از 4 سال به فکر حل مشکلات اقتصادی افتاده است و حالا هم که به فکر افتاده است، با مدیریت بخشنامه‌ای و نامه‌نگاری رسانه‌ای و تبلیغاتی می‌خواهد مشکلات مردم را حل کند، با خودشان می‌گویند اگر رییس‌جمهور بودن به همین سادگی است، پس همه ما می‌توانیم رییس جمهور شویم! مردم می‌گویند اگر رییس جمهوری یعنی همین سخنرانی کردن و وعده دادن پس چرا ما رییس جمهور نشویم؟(لینک)

 مردم هیچگاه فریب چند برابرشدن یارانه‌ها را نمی‌خورند
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ای کاش برای داوطلبان ریاست‌جمهوری علاوه بر گواهی تست سلامت جسمی، گواهی سلامت روانشناسی هم شرط می‌گذاشتند.

مصطفی کواکبیان در نطق میان دستور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ای کاش برای داوطلبان ریاست‌جمهوری علاوه بر گواهی تست سلامت جسمی، گواهی سلامت روانشناسی هم شرط می‌گذاشتند، گفت: چرا که با این شرط مشخص می‌شود چرا آقایان دچار توهم شده‌اند.
 عضو کمیسیون امنیت‌ملی مجلس افزود: مردم متدین و علاقمند به ولایت فقیه هیچ‌گاه فریب چند برابر شدن یارانه‌ها را نمی‌خورند، این جریان سیاسی یک جریان سیاسی مرده است که حتی یک حزب سیاسی معمولی هم دیگر حاضر نیست نام‌ آنها را بر زبان بیاورد.

کاندیدای پوششی نمی‌شوم
استاندار برکنار شده خوزستان در دولت روحانی و داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت:‌ در شان من نیست که برای کسی کاندیدای پوششی باشم. عبدالحسن مقتدایی داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری در پاسخ به این سوال که آیا به نفع فرد یا گروه خاصی در انتخابات ریاست‌جمهوری کنار خواهید کشید؟ گفت: باید منتظر بمانیم و ببینیم شورای نگهبان چه تصمیمی می‌گیرد و اگر  از این خوان عبور کردیم، حتما تصمیم خواهم گرفت.

جبهه پایداری حمایت از ابراهیم رئیسی را تکذیب کرد
امروز درحالی که ساعاتی پیش کانال رسمی تلگرام جبهه پایداری از حمایت از ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری خبر داده بود، دقایقی پیش این خبر از خروجی کانال حذف و تکذیب شد.

حوالی ساعت ۱۲ ظهر امروز کانال رسمی تلگرام جبهه پایداری انقلاب اسلامی اعلام کرد که در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش رو از ابراهیم رئیسی حمایت می‌کند و بیانیه جبهه در این رابطه به زودی منتشر می شود. اما بعداً این خبر از روی خروجی کانال جبهه پایداری حذف شد و به نقل از آقاتهرانی دبیرکل این جبهه آمد: پایداری فعلا از هیچ گزینه‌ای به شکل رسمی اعلام حمایت نکرده و ما در زمان مناسب فرد اصلح را با صدور بیانیه‌ای معرفی خواهیم کرد(لینک).

روحانی نامزد اصلی اصلاح طلبان است
نایب رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، روحانی را نامزد اصلی اصلاح طلبان دانست و گفت: شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان، اسحاق جهانگیری را در تعامل با روحانی معرفی کرده است. محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در بخشی از سخنانش اظهار داشت: از ابتدایی که اصولگرایان جمنا را تشکیل دادند، مشخص بود که جمنا اجماع اصولگرایان نیست.

تابش ادامه داد: از همان ابتدا دو یا سه کاندیدای اصلی از حضور در جمنا امتناع کردند، این بدان دلیل بود که آنان به تفاهم نرسیدند یا اجماع را قبول نداشتند و همچنین دو یا سه نامزد هم بیان کردند که ما اصلا کاندیدا نیستیم.

هاشمی از 5 نفر برای حضور در انتخابات نام‌بردند
محمد هاشمی گفت: آقای هاشمی همیشه در ادوار مختلف، از مولفه های موثر انتخابات بودند. جلساتی هم در همین دفترشان داشتند که معروف به انجمن اسلامی مجمع بود.  وی در ادامه عنوان کرد: ایشان در یک جلسه ای از 5 نفر نام بردند که این افراد به عنوان نامزد در عرصه انتخابات حضور داشته باشند . یکی از این 5 نفر، من بودم. آقای ناطق نوری، دکتر عارف، آقای جهانگیری، آقای دکتر ظریف و من. البته کاندیدای پوششی به این معنا بود که یک نفر بلکه بیشتر از یک نفر در صحنه حضور داشته باشد و اگر حوادثی اتفاق افتاد این جریان اصلاحات و اعتدال بدون نامزد نباشد. حالا اینکه یک، دو یا سه نفر در صحنه در کنار هم باشند، خیلی تاکید نداشتند بلکه می گفتند که بیشتر از یک نفر و 5 اسم را هم اعلام می کردند(لینک).

ثبت‌نام جهانگیری تصمیم اصلاح‌‌طلبان بود حتی اگر روحانی موافق نباشد
عبدالرضا هاشم‌زایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره ثبت‌نام اسحاق جهانگیری برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: اصلاح‌طلبان به این نتیجه رسیدند که 2 یا 3 کاندیدا در انتخابات داشته باشند، چه آقای روحانی موافق باشند چه نباشند. وی ادامه داد: همانطور که اصولگرایان با چند کاندیدا وارد انتخابات می‌شوند قاعدتاً اصلاح‌طلبان هم باید با بیش از یک کاندیدا در انتخابات ورود کنند تا کاندیداها بتوانند پاسخ منتقدان را بدهند و آقای روحانی در مناظره‌ها تنها نباشد (لینک).

شورای نگهبان در مورد داوطلبان هنوز هیچ تصمیمی نگرفته است
نجات الله ابراهیمیان عضو حقوقدان شورای نگهبان با تاکید بر این نکته که شورای نگهبان در مورد داوطلبان هنوز هیچ تصمیمی نگرفته است اظهار کرد: قبلا جلسات مقدماتی داشتیم ولی امروز روزی است که وارد بحث می شویم؛ ما باید در جلسات رسمی تصمیم گیری کنیم.

امروز عباسعلی کدخدایی نیز در کانال تلگرامی خود نوشت: ملاقات های متعدد، حضور در مجلس و دیدار با جمعی از نمایندگان محترم، بررسی برخی از پرونده ها، و نهایتا مصاحبه زنده در شبکه العالم بخشی از کارهای روز گذشته بود.  البته  مجددا خبرهای کذب دیگری در خصوص انتخابات و بررسی صلاحیت ها منتشر شد که هیچ کدام صحت نداشت(لینک)

راه اندازی ستاد مردمی خادم ملت برای حمایت از رئیسی
ستاد مردمی خادم ملت در حمایت از حجت‌الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی اعلام موجودیت کرد. میثم خاکباز رئیس این ستاد با اعلام این خبر، اظهار کرد: با توجه به دعوت‌های مردمی از حجت‌الاسلام رئیسی برای کاندیداتوری در انتخابات، وظیفه خود می‌دانیم که از وی با تمام قدرت حمایت کنیم و با امکانات مردمی برای تغییر وضع موجود، ایشان را یاری کنیم.

ستاد اصولگرایان حامی روحانی هفته آینده تشکیل می‌شود
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از تشکیل ستاد اصولگرایان حامی روحانی در هفته آینده خبر داد. بهروز نعمتی اظهار کرد: طیف‌های مختلفی از اصولگرایان از جمله اصولگرایان معتدل، معتدلین و مستقلین به غیر از جبهه مردمی نیروهای انقلاب از کاندیداتوری آقای روحانی در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم حمایت می‌کنند. وی افزود: ستاد اصولگرایان حامی آقای روحانی که برخی از نمایندگان هم در آن عضویت دارند هفته آینده تشکیل خواهد شد.
۱۳۹۶/۰۲/۰۴ ۰۷:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۳ ۱۹:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۳ ۱۸:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۲ ۱۸:۲۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۱۲:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۱۱:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۱۰:۴۸
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۱۰:۴۷
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۰۹:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۰۷:۴۲
 
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96+ روحانی+ انتخابات ریاست جمهوری+ اصولگرایان+ اصلاح طلبان
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۹:۱۸:۳۲
نتیجه تمام صحبت ها رای ما فقط روحانی (4269407) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۲۱:۱۰:۳۳
مجموعه اینها و حامیانشان عملکرد خوبی برای این کشور به جا نگذاشته اند و تاسف انکه مجال رشد شایسته ها هم سلب شده است
خدایا به حق امام زمان به مردم و کشورمان رحم کن
ای مردم بیایید بجای دنبال این گروه و ان جناح راه افتادن مطالعه و اگاهی خود را افزایش دهیم (4269575) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۶:۳۶:۵۷
شما خوابی یا خودت رو به خواب زدی خیلیها شایسته ها به خاطر تفکر یه سری از آدم ها از ایران رفتند (4270008) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۲۱:۳۲:۱۵
کامل معلومه حمله تیم سایبری روحانی شروع شده غافل ازین که مردم ایران یه عده محدودیشون میان کامنت میذارن و این فقط نظر تیم سایبری روحانیه که رای میاره چهار سال مملکتو علاف خودش کرد سر برجام که فایدش فقط اسمش بود و دست خالیش برای همه معلومه کاری کرد مردم بگن درود بر شرف قبلی انشالله هر چی خیره پیش بیا و بهترین فرپ و لایقترین انتخاب بشه مردم هرچه انتخاب کردن محترمه و مطمعنا حقشون رباست جمهوری همون فرده یا علی (4269604) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۲:۲۶:۴۷
الف جان قرار نبود تو هم از اون خبرگزاری ها باشی ها!

پس اون موسسه دیلی کالر فقط درصد مخالفین روحانی رو گفته؟ جانب داری هم اگه می کنید لا اقل یه ذره حفظ ظاهر هم داشته باشید!!! (4269965) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۱:۳۶:۲۵
احسنت. (4270366) (alef-3)
 
م.م. ج.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۱:۴۲:۲۰
مدتهاست می بینم که در این سایت خوانندگان طوری نظر می دهند انگار روحانی توانایی های خارق العاده و روش های بدیع و منحصر به فردی دارد که به مدد آنها کشور را از سقوط به جهنم نجات داده و به بهشت برین هدایت می کند، و نیز گویی در کشور 80 میلیونی هیچ بنی بشر دیگری چنین مهارت های محیرالعقولی ندارد، و بنابراین انگار غیر از سر کار آوردن او هیچ راه عاقلانه دیگری برای کشور متصور نیست.

اظهار دیدگاه های اینچنینی؛ البته اگر به صورت از پیش طراحی شده و هماهنگ نباشد و فرض کنیم که از طرف خوانندگانی بی ارتباط با هم ثبت می شوند، متاسفانه صرفا نشان از سطحی نگری، خود کم بینی، و به صورت خلاصه «حقارت سیاسی» ایشان دارد.

در اینجا بنا به تبیین نقاط صعف و قوت حکومت داری این شخص خاص ندارم. بلکه عرضم فقط این است که اولین گام در واقع بینی کسب درک درستی از این موضوع است که همواره در هر مجموعه ای می توان نمونه بهتر و بالاتری را نیز یافت. در آموزه های ادبی ما نیز به این موضوع تحت عناوینی چون «دست بالای دست بسیار است» و امثال آن اشاره شده، و در منابع دینی نیز فرازهایی مثل «فوق کل ذی علم علیم» هم به وفور پیدا می شود. (4270375) (alef-13)
 
بیگی29
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۲:۱۹:۵۲
روحانی 35درصد احمدی نژاد 32درصد قالیباف 11 درصد رئیسی 9 درصد بقیه و باطله10 درصد خطای محاسبه 10 درصد. (4270428) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۹:۲۶:۱۹
احتمال "رد صلاحیت" جهانگیری بنا به مصاحبه ای که پس از ثبت نام داشته و نیتش رو "ارائه آمار و ارقام..." اعلام کرده هم وجود داره. (4269426) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۹:۲۷:۰۸
آقاي قاليباف متاسفانه از روش احمدي نژاد در انتقادها استفاده ميكنه كه مردم از اين نوع رفتار متنفر شده اند و دوره اين رفتارها به سرآمده (4269434) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۲۱:۳۸:۱۲
روحاني و اصلاح طلب ها چگونه انتقاد ميکنند ؟؟؟

متوسل به کد خدا ميشن ميگن تحريم رو بيشتر کن ؟؟؟ (4269623) (alef-3)
 
محسن م
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۲۲:۳۹:۳۸
اتفاقا روش روحانی احمدی نژادی وارتره که به هر صغیر و کبیری توهین می کنه (4269719) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۹:۴۲:۴۸
به امید پیروزی فردی که بتواند مشکل رکود و بیکاری جوانان را حل کند. (4269456) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۹:۴۶:۲۴
مردم با خودشان می‌گویند اگر رییس‌جمهور بودن به همین سادگی است، پس همه ما می‌توانیم رییس جمهور شویم! مردم می‌گویند اگر رییس جمهوری یعنی همین سخنرانی کردن و وعده دادن پس چرا ما رییس جمهور نشویم؟ (4269464) (alef-13)
 
سهیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۹:۵۵:۲۴
به نفع کشور نیست که یک شخصیت تندرو و افراطی ریس جمهور شود و مردم ما این را خوب میدانند روحانی متعادلترین گزینه است (4269481) (alef-13)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۲۰:۲۸:۱۰
احتمالا منبع مقاله خارجی با وزرای کار و علوم کابینه احمدی نژاد مشورت کرده است ! (4269520) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۲۱:۴۰:۲۴
منظور اساتيد آمار است؟ (4269630) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۲۰:۲۹:۵۶
فقط احمدی نژاد (4269521) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۲۰:۳۲:۱۳
چقدر خوب میشد کواکبیان میگفت که اگر تست روانشناسی و هوش و ... میگذاشتند ، خود ایشان چه نمره ای میگرفت !! (4269522) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۲۱:۳۶:۵۴
خود ايشان متوهم هستند

فکر ميکنه اصلاح طلب بين مردم طرفدار داره

انشاالله در انتخابات از اين توههم در خواهند آمد (4269619) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۹:۱۷:۲۵
شما که متوهم نیستی یه نگاه به مثبتها بندازی بد نیست (4270165) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۱:۰۰:۱۴
50 میلیون رای پنهان در مقابل 300 رای اینترنتی افراد بیکار و احتمالا بابرنامه هر روزه برای اعلام نظر توی سایت ها! (4270311) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۲۰:۵۱:۴۸
فقط دكتر حسن روحاني انشاالله (4269554) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۲۲:۰۳:۳۹
علی برکت اللّه
آیت اللّه رییسی (4269665) (alef-3)
 
محسن
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۲۲:۴۰:۳۵
فقط هر کسی غیر از روحانی انشاالله! (4269720) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۲:۱۶:۵۹
انشاء الله آمین یا رب العالمین. (4269955) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۲۱:۰۶:۳۱
رییس‌جمهور ما فقط روحانی (4269571) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۷:۴۵:۴۱
رییسی با ۲۵ میلیون رای همان مرحله اول، علی برکت الله !!!! (4270045) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۱:۴۱:۰۷
از تعداد امتیاز کاربران به کامنت تو مشخصه رئیسی چه رایی هم قراره بیاره!!!!! (4270372) (alef-3)
 
جلیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۲:۳۴:۵۳
اکثر خوانندگان این سایت طرفدار اصلاح طلبها هستند شما برو سایت فارس و سایتهای دیگه ببین امتیاز کاربران اونجا چنده روحانی فقط در قشر متوسط به بالای تهران رای داره اکثر روستاییان و قشرهای ضعیف که اینترنت ندارد در کل مخالف روحانی هستند کامنتهای این سایت بیانگر حتی یک درصد جامعه هم نیست البته اگه الف اصلاح طلب منتشر کنه چون بیشتر ترجیح میده کامنتهای طرفدار روحانی رو منتشر کنه (4270464) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۲۱:۱۱:۵۹
روحانی روحانی روحانی. (4269576) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۲:۱۷:۳۰
روحانی ، نه. (4269956) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۲۱:۳۵:۳۵
جريان مرده سياسي ؟؟؟؟

مي بينم احمدي نژاد کابوس اصلاح طلبان بد جور آشوفته شدن از حضور آن مرد

آن مرد تمام نشدني است

طرفداران احمدي نژاد در فضاي مجازي نيستند مي خواهيد ببينيد چقدر آن مرد طرفدار داره از مردم بپرسيد (4269615) (alef-13)
 
Europe
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۲۱:۴۸:۱۵
اقای قالی باف اگر انقلاب اقتصادی به همین سادگی است پس من هم به دنبال انفجار اقتصادی هستم
اقای شهردار اگر ایجاد 5 ملیون شغل به همین سادگی است پس من هم میگم 50 ملیون شغل ایجاد می کنم
اقای سرهنگ اگر درامد کشور به همین سادگی 2/5 برابر می شود پس من درامد کشور را 5 برابر می کنم.
کشور ما به فرد متخصص نیاز دارد نه به انسان خیال پرداز. (4269640) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۶:۴۱:۳۹
شما قسمت خوب ماجرا را نگاه کنید اون هم اونجاست که به این نکته توجه کنید که تیم آقای رو روحانی چه زیر ساختی مطلوبی درست کرده است که آقای قالیباف جرات می کنه همچین حرفی بزند (4270010) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۹:۲۶:۲۱
حتما روحانی هم همون متخصص اقتصادیه و خیال پردازی رو فقط مخالفینش انجام میدن؟ (4271217) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۲۲:۱۰:۳۱
به کسی رای میدم که بتونه حداقل نظم و آرامش تو کشور اجرا کنه. یه مسابقه فوتبال بوده ملت عین....... ریختن تو خیابون و شلوغ کاری. تو خونمون هم آرامش نداریم (4269675) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۲۲:۱۹:۴۱
آقای قالیباف مردم با تندروی و حمله کردن و تخریب میانه خوبی ندارند اگرمی خواهید برای در کوران رقابت بمانید مشی معتدل تری در پیش بگیرید . (4269689) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۷:۴۷:۳۰
فقط رییسی برای برخورد با تند روی نجومیها در خوردن بیت المال (4270048) (alef-3)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۲۲:۴۰:۳۷
رای من روحانی است
نه وعده غیر ممکن آقای قالیباف را باور نمی کنم و افرادی که تجربه مدیریت اجرایی ندارند و عملکرد گذشته آنها را نمی توان طبق آمار و ارقام بررسی کرد مانند آقای رئیسی را مناسب پست ریاست جمهوری نمی دانم ؛ دنیا رو به پیشرفت است فرصتی برای تجربه کردن ناشناخته ها باقی نمی گذارد
آقای احمدی نژاد هم که عملکرد اشتباهش مشخص است ، من از دشمن نمی ترسم ولی از این مدعی دوستی مردم میترسم ، حاضر نیستم هزینه عمل و سخن نسنجیده این آقا را بدهم (4269721) (alef-3)
 
Finland
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۲۲:۴۲:۲۰
قالیباف این دوره فقط اومده تا به صورت گاز انبری فقط تخریب کنه . ولی متاسفانه این روش نتیجه عکس داره . کاش روش خودشو اصلاح کنه. (4269724) (alef-3)
 
M
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۲۲:۴۳:۳۹
آقای روحانی به کنار ...کارنامه ایشون معلومه مردم خودشون میتونن قضاوت بکنن...اما این وسط جناب آقای سردار قالیباف چی میگن و چی میخوان؟؟!!!
خدا نکنه رئیس جمهور کشور یه نظامی باشه!!!
آقای قالی باف بیشتر به درد نیروهای مسلح میخوره تا ریاست جمهوری...!!! (4269726) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۲۲:۴۹:۲۹
کاندیدهای ریاست جمهوری بهتره از توانمندی های فردی و موفقیت هایشان و برنامه حرف بزنند وگرنه انتقاد از دیگران دلیل توانمندی نیست (4269736) (alef-3)
 
فرامرز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۰:۰۷:۵۸
برای یک کشور در مواقع عادی استفاده از نیروهای نظامی برای ریاست جمهوری جلب نیست چرا که افراد نظامی بعلت آموزشهایشان بیشتر به وضعیت امنیتی بها میدهند تا وضعیت اجتماعی چون دیگاهشان نظامی است (4269831) (alef-3)
 
محمدعلي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۰:۴۶:۰۱
اين چه حقوقداني است كه نياز به وكيل دارد براي دفاع از خود؟ (4269875) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۰:۴۸:۰۴
انشالله رییسی (4269882) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۷:۵۳:۵۴
انشاء الله ، سید را تا پاستور بدرقه می کنیم، و از خروج روحانی از پاستور استقبال می کنیم (4270056) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۱:۰۹:۱۴
اسم دولت قالیباف رو بهتره دولت انقلاب اقتصادی بذاریم (4269898) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۳:۵۷:۰۸
لطف کنید لینک خبرها رو بذارید بنده هر چی توی سایت دیلی کالر که شما به عنوان مرجع ذکر کردید چیزی نیافتم ...
اینطوری آدم شک می‌کنه که سعی دارید افکار رو جهت بدید فقط ...

خواهشا منتشر کنید (4269988) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۷:۲۵:۵۷
من آقاي رئيسي رو نمي شناسم. اما اين كه ايشون با شخصي مثل فرهاد رهبر اومد براي نام نويسي، خيلي نااميد كننده بود. (4270028) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۸:۳۶:۳۳
به نظرم تغییر دولت اقدام اشتباهی است و دولت فعلی فرایند خوبی شروع کرده

تغییردولت به ضرر جامعه است و امیدوارم دولت دوم روحانی چابک تر و کارامد تر باشد (4270119) (alef-13)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۸:۳۹:۵۳
نظر من اینه که هر کس که کارش درست باشه و برای رضای خدا کار کنه خداوند خودش میدونه جطوری تو دل مردم بندازه که بهش رای بدن .همین که در دولت روحانی یک ارامش نسبی در بازار حاکم بوده مورد رضایت اکثریت مردم است رای من باز هم روحانی است (4270123) (alef-13)
 
معلم با مدرک دکتری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۰:۰۷:۳۸
سلام
لطفا در این "هاگیر واگیر فعالیت های تبلیغاتی و شعارهای صد من یه غاز " سعی کنید حقوق معلمان را مثل حقوق دانشگاهیان پرداخت نمایید . و کمی به فکر بیش از ده میلیون دانش آموز که از کم کیفیتی دانستگی رنج می برند باشید زیرا بخشی از عدم کیفیت تعلیمی و تربیتی لازم , معلول بی توجهی آقایان سیاسی کار است که نتیجه اش می شود آینده سوزی نسل جدید ی که وارد جامعه خواهند شد و نبایند انتظار شهروندانی مطلوب از نظر فرهنگی داشته باشیم و باید متوجه بشویم که اساس تحول جامعه فرهنگ است و این یک امر زیر بنایی است و تا توسعه ای فرهنگی نباشد بقیه توسعه ها بی فایده است ...حالا هی شعار بدهید و دم از عدالت و رفاه اجتماعی و توسعه اقتصادی و سیاسی و...بزنید ...یک مثال کوچکش این است که به دلیل اینکه سطح تحصیلات مقاطع دکتری در آموزش و پرورش در سالهای اخیر بالا رفته و بیش از نیمی از معلمان دارای مدرک ارشد و دکتری هستند که از دانشگاههای معتبر دولتی فارغ التحصیل شده اند به ویژه در دوره دکتری ( مثلا دو نفر همکلاسی از دانشگاه دولتی , یکی جذب هیات علمی دانشگاهها شده و حقوق چهار برابری می گیرد و دیگر همکلاس او در همان دانشگاه با معدل بالاتر چون از قبل استخدام آموزش و پرورش بوده با حقوق زیر دومیلیون تومان برای امورات زندگی اش در مضیقه است ضمن اینکه دکتری آموزش و پرورش 24 ساعت در هفته تدریس می کند و عضو هیات علمی ساعت موظفش یک سوم آموزش و پرورش است ) بنابراین بنا بر این اگر این دو وزارت خانه ادغام شوند و یا حقوق و دستمزد وزارت آموزش و پرورش برابر با وزارت علوم پرداخت شود کار معقولانه ایست و عین عدالت است (4270231) (alef-13)
 
رضا زندیگان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۰:۲۲:۰۷
سایت وزین الف ... توجه بفرمایید برای یک متن طولانی فقط از دو رسانه خارجی که اولی گمنام و دومی مشهوره ولی فراگیر نیست اسم بردید و باقی متن هیچ ربطی به رسانه های خارجی نداره.... این یعنی تحریک کنجکاوی خواننده با تیتری که ادامه مطلب ارتباطی با تیترش ندارد... براتون متاسفم این کار یعنی زرد شدن این رسانه، یعنی تمسخر خواننده با استفاده از واژه ها.. دیروز هم در خبری مبنی بر بازتاب رژه ارتش در رسانه های عراق همین کار را کرده بودید دوستان دلسوزانه میگم دارید اعتبار و کیفیت حرفه ای سایت را پایین میارید... (4270248) (alef-13)
 
شهروند
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۱:۲۶:۲۶
دولت پر وخسته نمی تواند مشکلا ت این کشور را حل کند . روحانی اسیر چنین دولتی است . باید کنار گذاشته شود (توسط ملت ) (4270345) (alef-3)
 
اكبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۲:۳۱:۲۷
زنده باد بهار زنده باد زندگي

زنده باد ساخت 2 ميليون مسكن مهر ..
زنده باد يارانه ها .
زنده باد ايستادگي در برابر آمريكا و پرتاب بي هراس ماهواره ها به فضا .
زنده باد رفتن به روستاهاي دور ايران و كنار محرومان .

محمود احمدي نژاد عزيز اگر صد سال هم ازت بد بگن ، محرومان دوستت دارن ... (4270455) (alef-13)
 
ما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۴:۴۱:۴۴
قالیباف=شعار (4270637) (alef-13)
 
اکسیر
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۸:۳۸:۱۴
سلام.مصرانه تقاضا دارم لینک مطلب نیویورک تایمز رو که اشاره کردید بزارید.دوستانی هم که انگلیسی میدانن مراجعه کنن.اگه پیدا کردن ممنون میشم.من که ارشیو این روزنامه را تا دوهفته قبل نگاه کردم.چیزی نبود.منتظرم (4271073) (alef-13)
 
ممل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۰:۵۰:۲۱
جناب آقای رئیسی فرد شریفی هستند اما عملکرد ایشان در بازرسی کل کشور وقوه قضائیه باید برسی کرد که چقدر موفق بوده وکارهای شاخص ایشان در قوه قضائیه چیست؟ (4271396) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۲:۵۰:۱۷
می دانیم که حیات ما و هر کشوری تعامل صحیح با دنیاست پس حسن روحانی انشاالله (4271631) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته