توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 467275
منتظری: ندیدم جایی، مجری مناظره حمایت و یا طرفداری از فردی کرده باشد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۸
دادستان کل کشور درخصوص اولین مناظره و شکایت‌های صورت گرفته توضیحاتی را ارائه کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور و عضو کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری در گفت‌و‌گو با تسنیم، درخصوص اعتراض 4 نفر از کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری به شیوه اداره مناظره و اینکه آقای روحانی 2 دقیقه بیشتر از سایر کاندیداها صحبت کرده آیا دادستان کل و کمیته بررسی تبلیغات در این زمینه بررسی‌هایی داشته است؟ گفت: درباره شکایات فعلا شنیدم، چون بعد از مناظره هنوز به وزارت کشور که دبیرخانه کمیسیون بررسی آنجاست نرفتم. من هم شنیدم سه یا چهار شکایت واصل شده است.

وی افزود: اگر شکایتی واصل شده باشد در جلسه کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری مطرح می‌شود و باید ببینیم موضوع شکایت چه بوده؟ اگر لازم باشد بخشی از فیلم و مناظره را خواهیم دید و برای تشخیص موضوع، اعضا باید به این نتیجه برسند که این عبارت و کلمه جنبه جرمی داشته است؟ چون اگر جرم نباشد شکایت جایز نیست. اساسا شکایت برای این است که حقی از کسی ضایع شده باشد.

اگر شکایتی از سوی کاندیداها نسبت به مناظره اول شده باشد، بخشی از فیلم و مناظره را خواهیم دید و برای تشخیص موضوع، اعضای کمیسیون بررسی تبلیغات باید به این نتیجه برسند که عبارت و کلمه گفته شده، جنبه جرمی داشته است یا خیر، واقعیت این است که همه کاندیداهایی که در صندلی نشسته‌اند، علی‌‌السویه هستند.

دادستان کل کشور ادامه داد:‌ در خصوص وقت مناظره، این را بدانیم که در مناظره 3 ساعته خواه یا ناخواه تغییرات مختصری ممکن است ایجاد شود و این قابل تدارک است و چون همه باید از حق یکسان برخوردار باشند، باید برای حق‌های ضایع شده تدارکی دید. اگر کاندیدی از وقت معین کمتر و یا بیشتر استفاده کرد، قابل تدارک است و می‌شود برای افراد دیگر این وقت را در نظر گرفت، البته این باید آنجا مورد بحث قرار گیرد و ببینیم که نحوه تدارکش به چه صورت بوده است.

منتظری درخصوص برخی انتقادها به مجری این برنامه و شیوه اداره او، نیز اظهار داشت:‌ در زمینه اجرا، من به دقت مناظره را نگاه می‌کردم و ندیدم جایی، مجری حمایت و یا طرفداری از فردی کرده باشد و یا نحوه اجرایش طوری بوده که شائبه حمایت داشته باشد. به هرحال رفتار و خطابه‌ مجری مهم است و اگر تغییری در برخورد با کاندیداها بوده متوجه می‌شویم.

وی اضافه کرد: آنجایی هم که آقای روحانی از وقتش عبور کرد، مجری 2 بار به ایشان تذکر داد و پس از آن هم آقای روحانی سخنش را تمام کرد، اینها موضوعی است که اگر شکایتی شده باشد و یا اعتراضی صورت گیرد، همه اینها باید در کمیسیون بررسی واکاوی شود و ببینیم موضوع شکایت چه بوده و اینکه آیا این شکایت وارد بوده است یا خیر آنجا تصمیم‌گیری خواهد شد و امیدوارم تصمیم، تصمیمِ عادلانه‌ای باشد که همه از عدالت کمیسیون به نحو مساوی برخوردار باشند و نظر ما هم این است همه کاندیداها که در آن صندلی نشسته‌اند، علی‌‌السویه هستند، حالا شخص چه کسی باشد، یا روحانی باشد، یا رئیس‌جمهور و یا هر مسئولی دیگری؛ همه این عزیزان از دید ما علی‌السویه هستند و همه باید به شکل مساوری از امکانات استفاده کنند.
۱۳۹۶/۰۲/۱۲ ۰۷:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۱ ۱۹:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۱ ۱۹:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۱ ۱۹:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۰ ۱۹:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۹:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۹:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۹:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۸:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۷:۲۶
 
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96+ روحانی+ انتخابات ریاست جمهوری+ اصولگرایان+ اصلاح طلبان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.