توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 499623
ادعاهای بی اساس وزیرکشور بحرین علیه ایران
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۰
وزیر کشور بحرین در گفت‌وگو با یک روزنامه سعودی، ادعاهای بی‌اساسی علیه ایران و قطر مطرح کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه الشرق الاوسط راشد بن عبدالله آل خلیفه وزیر کشور بحرین مدعی شد: ایران در امور کشورمان مداخله می‌کند که مهم‌ترین این دخالت‌ها نشر افکار افراط گرایانه، قاچاق اسلحه و مواد منفجره و آموزش شهروندان بحرینی برای بکارگیری اسلحه و مواد منفجره است.

وی همچنین مدعی شد: ایران اخیرا تلاش می‌کند تا به منظور حمایت از تروریست‌ها در بحرین تکنولوژی ساخت مواد منفجره را به بحرین انتقال دهد، همچنین عملیات ترویستی در بحرین را افرادی مرتکب شدند که اکنون به ایران فرار کردند و ما برای مقابله با این چالش‌ها نیروهای امنیتی خود را تقویت کردیم.

وزیر کشور بحرین در ادامه با اشاره به این‌که «کشور قطر در امور داخلی بحرین دخالت می‌کند و امنیت ملی آن را تهدید می‌کند»، مدعی شد: قطر با در پیش گرفتن سیاست خودکامه و پناه دادن به عناصر افراطی و تروریست امنیت کشورهای عضو شورای همکاری (خلیج فارس) را تهدید می‌کند.

 این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که جمهوری اسلامی ایران مخالف اول تروریسم در جهان است و باری نابودی آن تلاش فراوانی کرده است و مقامات کشورمان همواره تاکید می‌کنند که جمهوری اسلامی ایران خواهان ایجاد صلح، ثبات و امنیت در منطقه است.

مقامات کشورمان بارها تاکید کردند که حضور ما در برخی کشورهای عربی مستشاری بوده و به خواست خود آن کشورها است.
 
کلمات کلیدی : بحرین+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.