توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505244
واکنش وزارت خارجه به ادعای واهی بحرین علیه ایران
تاریخ انتشار : جمعه ۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۰
سخنگوی وزارت خارجه ایران ضمن رد ادعای جدید وزارت کشور بحرین، تصریح کرد: جمهوری اسلامی هیچگاه مروج خشونت و اقدامات بی‌ثبات کننده در کشورهای همسایه از جمله بحرین نبوده است.

 بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ضمن رد ادعای جدید وزارت کشور بحرین در مورد مداخله و ارتباط نهادهای کشورمان در مشکلات داخلی آن کشور، تمامی این اظهارات را بی اساس و مضحک دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه مروج خشونت و اقدامات بی‌ثبات کننده در کشورهای همسایه از جمله بحرین نبوده است.

قاسمی افزود: همزمان با افشاگری سازمان‌های حقوق بشری پیرامون وجود شکنجه گسترده علیه زندانیان سیاسی در زندان‌های بحرین، بار دیگر دولت بحرین به فرافکنی و ادعاهای ناروا، دروغ و غیر‌قابل اثبات روی آورده است.

سخنگوی وزارت خارجه ایران به حاکمان بحرین توصیه کرد سرکوب، شکنجه و تلاش برای منحرف کردن اعتراضات مسالمت‌جویانه مردم بحرین، همچنین روش‌های شکست خورده امنیتی و استمداد از نیروهای  نظامی و امنیتی بیگانه را به کناری نهاده و اختلافات با قاطبه مردم معترض خود را از طریق گفت‌وگو، تعامل و روش‌های مدنی و آشتی‌جویانه حل و فصل کند.

به گزارش فارس، وزارت کشور بحرین روز پنجشنبه (دیروز) در بیانیه‌ای مدعی شد که بعد از عملیات‌های امنیتی موفق به کشف این باند تروریستی 10 نفر شده است که عناصر آن مظنون به دست داشتن در عملیات‌ تروریستی هستند. بحرین مدعی شد که این باند تروریستی وابسته به ایران است.

منامه مدعی شد که رهبری این باند را فردی 31 ساله به نام «حسین علی احمد داود»، برعهده دارد که این شخص از رهبران سازمان «سرایا الاشتر»، شاخه‌ «جریان الوفاء السلامی» بحرین بوده و تابعیت آن لغو و به ایران فراری شده است.
 
کلمات کلیدی : بحرین+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.