توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 484140
ادعاهای بی‌اساس پارلمان بحرین علیه ایران و قطر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۲
پارلمان بحرین مدعی شد که کشور قطر در امور داخلی بحرین دخالت می‌کند و این کشور به همراه ایران در سال 2011 در ایجاد بی‌ثباتی در بحرین دست داشتند.

به گزارش ایسنا، به نقل از رأی‌الیوم، پارلمان بحرین در بیانیه‌ای مدعی شد که قطر در امور داخلی بحرین دخالت می‌کند و با کمک ایران در سال 2011 تلاش داشت تا بی‌ثباتی و ناامنی در بحرین ایجاد کند و در یک‌پارچگی و وحدت ملی این کشور اختلال ایجاد کند.

در این بیانیه ادعا شده است: هر روز حقایق جدیدی کشف می‌کنیم که نشان می‌دهند اتفاقات اسفباری که از سال 2011 تا به امروز رخ دادند جنبش‌ها و فعالیت‌های مردمی نبود، بلکه توطئه‌ای از طرف ایران و با حمایت قطر بود و یکی از مشاوران امیر قطر با یکی از تروریست‌های بحرین تماس تلفنی داشت و این نشان می‌دهد که قطر از تروریست‌های بحرین حمایت می‌کند.

پارلمان بحرین دراین بیانیه مدعی شد: روشن است که برنامه‌ای قطری ـ ایرانی علیه بحرین وجود دارد و ایران و قطر با بهره‌گیری از نام بهار عربی و به کمک تروریست‌ها تلاش کردند در بحرین کودتا کنند که این کودتا نافرجام ماند.

پارلمان بحرین همچنین مدعی شد: این رفتارها و توطئه‌ها از طرف ایران که به سیاست نفوذی و خصمانه‌اش معروف است، عجیب نیست. اما دیدن این رفتارهای خصمانه از سوی قطر و احترام نگذاشتن به همسایگان و همچنین نقض مصوبه‌های شورای همکاری خلیج فارس عجیب است.

در پایان این بیانیه آمده است: مشاهده این رفتارها از کشور دوستی که با بحرین مشترکات زیادی از جمله تاریخ و وحدت هدف در شورای همکاری خلیج فارس دارد، عجیب است.

به گزارش ایسنا، در پی انتشار اخباری منسوب به امیر قطر از رسانه‌های عربی برخی کشورهای عربی از جمله بحرین، عربستان با همراهی امارات و بحرین، قطر را حامی تروریسم خواندند و روابط دیپلماتیک خود را با این کشور را قطع کردند و برای تخریب وجهه ایران در منطقه تلاش کردند تا ایران را حامی و هم‌پیمان قطر نشان دهند و اتهامات زیادی علیه ایران وارد کردند.
 
کلمات کلیدی : بحرین + ایران + قطر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.