نظر منتشر شده
۱۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442652
قالیباف: از مردم عذرخواهی می کنم که نتوانستم جانم را بدهم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۷
محمد باقر قالیباف، طی سخنانی در جلسه امروز عصر شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوالات اعضای شورای اسلامی شهر تهران، درباره مستند نگاری پروژه عنوان داشت: از لحظه اول گروه های علمی کار مستند نگاری پروژه را انجام می دهند و حتما می شود آنجا را جمع بندی کرد.

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، شهردار تهران گفت: سازمان مدیریت بحران همه در صحنه بودند و کار خودشان را از ابتدا در حادثه انجام دادند.می گویند اگر مدیریت بحران شود و قالیباف هم نباشد، ما می گوییم اینجا بیا اما در مقابل می گویند حالا که قالیباف اینجا است می پرسیم چه بلد هستی؟ من حداقل دوره پدافند و بحران را در دانشگاه ها در سال 75 در مقطع دکترا تدریس می کردم. جزو اولین کسانی بودم که قبل از انقلاب در زلزله طبس در سن 17 سالگی حضور پیدا کردم، در زلزله رودبار، اولین گروهی که به رودبار رسید بنده با یک تیم حدود 300 نفر بعد از 15 کیلومتر پیاده روی از رستم کلا تا منجیل و رودبار بودیم. در حادثه بم قبل از طلوع آفتاب اولین گروهی بودیم که حضور پیدا کردیم. یک فرد چقدر عمر می خواهد در حوزه نظری و تجربی این کار را انجام دهد.

وی گفت: در دفاع مقدس وقتی یکی از رزمنده ها سخت مجروح شده بود، روی برانکار بود و وقتی صدا و سیما با او مصاحبه می کرد، می گفت من از مردم عذر خواهی می کنم که چرا زنده هستم.  من نیز از مردم عذر خواهی می کنم؛ از روز اول تا الان آمدم که جانم را بدهم. و در هر میدانی پای کار این بئوده ام. امروز هم به مردم می گویم که شرمنده شما هستم که نتوانستم جانم را بدهم؛ اگر لازم باشد جان و مال آبرو و هر چیزی را برای خدمت به مردم می دهم وحتما عذرخواهی می کنم، اما دوستان بدانند در مقابل حرف غیر کارشناسی، رفتار سیاسی و باج دادن به دشمنان ضد انقلابی که آن طرف مرز نشسته اند و می خواهند این نظام را تضعیف کنند، دراینجا من تا اخر ایستاده ام، چون می خواهم برای این نظام خون بدهم ؛ این وظیفه من است که برای این مردم خون بدهم و فدایی شوم.
 
کلمات کلیدی : شورای شهر+پلاسکو+ساختمان پلاسکو+قالیباف
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۷:۵۹:۳۳
عملکرد شهرداری و جناب قالیباف چه قبل و چه بعد فاجعه پر از اشکال بود .
احساسی حرف زدن آقای شهردار فایده ای نداره
اما نگران نباشید ماها همه فراموش کاریم یادمون میره اما خدا هست و ...حساب کشی میکنه (4152710) (alef-11)
 
فرشباف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۸:۰۳:۴۱
عذرتان موجه نیست . سعی تان را بکنید (4152722) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۸:۱۶:۵۹
قالیباف که عذرخواهی کرد ولی اگر قرار بر عذرخواهی باشه دولت قبل و دولت فعلی هم باید عذرخواهی کنند که چرا علی رغم موظف بودن طبق قانون بودجه ای که شهرداری برای گرداندن وتجهیز ابرشهرتهران باید در اختیارش قرار بگیره در اختیارش نگذاشتند.. (4152739) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۸:۲۴:۴۰
برادر قالیباف برخلاف تمام نق زدن های الکی و رو لجاجت سیاسی برخی....تو عزیز ما هستی (4152754) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۸:۳۰:۲۷
عذر خواهی شما و قبول آن از طرف مردم باعث نمیشود که از سعی و تلاشتان بکاهید . (4152762) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۲۱:۱۲:۲۱
فارغ از تعصبات سیاسی ، به عنوان یک شهروند تهران از قالیباف راضی هستم. (4152972) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۲۱:۴۹:۴۵
احسنت (4153042) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۲۳:۴۷:۰۱
دمت گرم دکتر مدیر موفق و عملگرا (4153148) (alef-11)
 
رها
Norway
۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۰۲:۳۴:۲۷
ما جان شما را نمی خواهیم ما مدیریت درست می خواهیم... (4153238) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۰۲:۳۵:۰۲
می دانید؟
انجام وظیفه در سمتی که شما هستید ارزش بالاتر از فدا کردن جان دارد (4153239) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۰۲:۳۵:۲۹
جانتان پاینده باد اما بابت کوتاهی ها پوزش بخواهید و به گردن دیگران نیندازید. (4153240) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۰۲:۵۰:۳۲
اگر كوتاهي وقصوري بوده بايد رسما عذرخواهي كنيد در غير اينصورت اين نوع عذر خواهي كردن به نظر من شانه خالي كردن ومبهم صحبت كردن است يعني چه به خاطر جان فدا نكردن عذرخواهي ميكنم مگر وظيفه شما به عنوان مقام مسئول جان فدا كردن است اين تعارفات مرزبين وظيفه وقصور وكوتاهي را مخدوش ميكند (4153241) (alef-11)
 
کیان
۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۰۸:۱۷:۴۵
چرا مسئله را احساسی می کنید؟
1) مطابق با قانون درصورتی که شهرداری راسا برای رفع خطر اقدام کند می‌تواند هزینه رفع خطر را به اضافه 15 درصد از مالک دریافت کند و اگر غیر از این عمل شود، به معنی تحمیل هزینه‌های بیشتر به مدیریت شهری در زمان وقوع حادثه در مقایسه با انجام اقدامات لازم برای رفع خطر است.
2) براساس بند 14 ماده 55 به عهده شهرداری بوده است در حالی که شهرداری اعلام می‌کند صرفا ملزم به رفع برخی خطرات بالفعل در شهر است. اما نظریات مختلفی وجود دارد که می‌گوید شهرداری‌ها درخصوص رفع خطر از بناها، حتی خطرات بالقوه بناها و اماکن عمومی مسوول هستند.
3)تخلفات ساختمانی احتمال دارد منجر به حوادث جبران‌ناپذیر نشود اما عدم ایمنی ساختمان‌ها در برابر حریق حتما دیر یا زود منجر به بروز فاجعه انسانی خواهد شد.
4)مطابق با اساسنامه سازمان آتش‌نشانی و مصوبات شورای شهر تهران 10 تکلیف مهم به شهرداری تهران در حوزه پیشگیری و اطفای حریق واگذار شده است. پیشگیری و ایمن‌سازی و کمک به آمادگی مقابله با بحران، شناسایی نقاط آسیب‌پذیر، نظارت بر ساخت و ساز انبار، اماکن عمومی و... از حیث ایمنی، کنترل و نظارت بر ایمنی فعالیت‌های صنوف مختلف، صدور گواهی ایمنی مدت‌دار برای ساختمان‌های عمومی پرخطر با ملزم کردن مالکان و استقرار سیستم هوشمند اعلام حریق در ساختمان‌های حساس از جمله تکالیفی است که در حوزه ایمنی و پیشگیری بر عهده شهرداری و سازمان آتش‌نشانی گذاشته شده است.
5)طبق قانون مسوولیت سازمان آتش‌نشانی و در کل مدیریت شهری تهران نسبت به همه سازه‌های موجود در شهر یکسان است. کارشناسان شهری عنوان می‌کنند: مسوولیت مدیریت شهری نسبت به ایمن‌سازی شهر به گونه‌ای است که تفکیک در نوع و کاربری ساختمان‌ها قائل نشده، به این معنا که مسوولیت مدیریت شهری در حوزه پیشگیری مربوط به تمامی ساختمان‌ها حتی کارگاه‌های شهرداری می‌شود و نکته مهم دیگر آنکه اگر شهرداری معتقد است پلاسکو یک کارگاه تولیدی بوده است آیا اساسا یک «برج کالای تولیدی» در مرکز متراکم و فرسوده شهر تهران با توجه به ضوابط طرح تفصیلی و اصول شهرسازی اجازه فعالیت دارد یا خیر؟ (4153333) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۰۸:۴۱:۲۳
قالیباف: از مردم عذرخواهی می کنم که نتوانستم جانم را بدهم

کارمان شده فقط شعار دادن

بجای اهدای جان لطفا کارتان را درست و برای رضای خدا انجام دهید (4153355) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۰۸:۵۶:۴۳
شعار شعار شعار (4153373) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۰۹:۳۳:۱۹
خيلي مردي جهادگر عرصه هاي سخت. (4153424) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.