نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450464
آیت‌الله خاتمی: برخی بانوان‌ یک شال روی سر می‌اندازند و اسمش را حجاب می‌گذارند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۲
نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه فاطمه‌(س) احیاگر گفتمان ولایت شد گفت: شعار عملی حضرت فاطمه‌(س)، تا آخرین نفر، تا آخرین نفس و تا آخرین قطره خون در دفاع از ولایت است.

به گزارش تسنیم از کرمان، آیت‌الله سید‌احمد خاتمی امشب در مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا‌(س) در حسینیه ثارالله شهر کرمان اظهار‌داشت: امروز جهان اسلام محب صدیقه کبری‌(س) است و در روز عزای فاطمی همه عزادار فاطمه زهرا‌(س) هستند.

وی با اشاره به اینکه فاطمه نوری است که رموز زیادی دارد افزود: مثل ما به حضرت فاطمه‌(س)، مثل دریای بیکرانی است که ما به اندازه یک لیوان آب توانسته‌ایم از او بهره بگیریم.

امام جمعه موقت تهران افزود:یکی از زنان پیامبر‌(ص) (عایشه) در کتاب "اربعون حدیث" با بیان چهل حدیث در فضائل حضرت امیرالمومنین‌(ع) و حضرت زهرا‌(س) می‌گوید، مکرر دیدم که وقتی به پیغمبر‌(ص) خبر ورود فاطمه زهرا‌‌(س) را می‌دادند، پیامبر به استقبال او می‌رفت و با همراهی حضرت فاطمه‌(س) را جای خودش در مجلس می‌نشاند.

وی با بیان اینکه فاطمه زهرا‌(س) احیاگر یک گفتمان در تاریخ بود خاطرنشان کرد: صدیقه طاهره(س) گفتمان جدیدی به نام گفتمان ولایت را احیا کرد و در راه آن جان خود را هم فدا کرد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه البته حضرت زهرا‌(س) در بسیاری از موارد الگو و صاحب گفتمان است گفت: گفتمان فاطمه در عبادت خداوند به معنی خاص اینگونه بود که برای بندگی و عبادت خدا از بس به نماز ایستاده بود که پاهایش ورم داشت.

وی با بیان اینکه فاطمه در منزل به‌گونه‌ای رفتار می‌کرد که علی‌(ع) با فراغت بال به امور جامعه می‌پرداخت و در جنگ‌ها شرکت می‌کرد افزود: روز عاشورا امام حسین‌(ع) خود را مدیون دامان پاک مادرش می‌داند و می‌فرماید: "انا ابن فاطمه الزهرا(س)".

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه امت اسلام فردی عابدتر از فاطمه(س) به خود ندیده است تصریح کرد: فاطمه‌ای که می‌فرماید نه مردی او را ببیند و نه او مردی را می‌بیند، در صحنه دفاع از علی(ع) روسری بلندی به سر می‌کند و محکم می‌بندد و بعد چادر به سر می‌کشد و زنان بنی‌هاشم دورش را احاطه می‌کنند و فاطمه وارد صحنه می‌شود و تکلیف خود را ادا می‌کند.

وی با بیان اینکه یک شال روی سر می‌اندازند و اسمش را حجاب می‌گذارند گفت: این یک تحریف در حجاب است و فاطمه در این صحنه نگینی در بین سایر بانوآن بود.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه حضور در اجتماع باید عفیفانه باشد افزود: تکلیف از حضور در اجتماع مانعی برای عفیف بودن نیست و زنان جامعه اسلامی باید از سرور زنان عالم درس بگیرند.

وی با تبیین زندگی سیاسی حضرت زهرا‌(س) اظهار داشت: فاطمه زهرا‌(س) در عرصه سیاسی تشخیص داد بعد از پیامبر‌(ص) دفاع از علی‌(ع) دفاع از اسلام است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه فاطمه‌(س) احساس کرد که برای دفاع از مکتب اسلام باید جانش را فدا کند گفت: صدیقه طاهره(س) می‌دانست که دفاع از علی‌(ع) هزینه دارد و هزینه‌اش دادن جانش است.

وی با اشاره به اینکه حضرت فاطمه‌(س) به ما آموخت در عرصه تکلیف‌مداری نباید تحت تاثیر جو بود و یا نباید تحت تاثیر موج قرار گرفت خاطر‌نشان کرد: شعار عملی حضرت فاطمه‌(س)، تا آخرین نفر، تا آخرین نفس و تا آخرین قطره خون در دفاع از ولایت است.

آیت‌الله خاتمی افزود: این شعار عملی اینگونه بود که فاطمه‌(س) را از نفس انداختند اما وصیت کرد که شبانه غسلم دهید، شبانه کفن کنید و شبانه به خاک بسپارید.

به گزارش تسنیم مراسم عزاداری در حسینیه ثارالله شهر کرمان به همت صدا و سیمای مرکز کرمان و هیئت رزمندگان اسلام استان کرمان در حال برگزاری است و تا فردا شب ادامه دارد.
 
کلمات کلیدی : سید احمد خاتمی+حجاب
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۲۳:۱۹:۳۵
در اسلام ربا نداريم، بانکهامون ربا مي کنند.
در اسلام غش در معامله نداريم، کاسبانمون غش در معامله مي کنند.
در اسلام دروغ نداريم، هممون دروغ ميگيم.
در اسلام دزدي حرامه، هممون صبح تا شب داريم سر همديگر رو کلاه مي ذاريم.
در اسلام...
در اسلام حق اناس حرامه، هممون داريم با رانندگي و ... حق الناس مي کنيم.
در اسلام ... (4182633) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.