نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 369220
عرضه مجموعه جواهرانه هم زمان با روز ملی عفاف و حجاب
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۸
"حریم ریحانه" برای آنانکه دغدغه حجاب دارند نامی آشناست. کتابی که عنوان "اولین و تنها دایره المعارف در زمینه پوشش و عفاف" را با خود به همراه دارد.حریم ریحانه که توسط یک مجموعه دانشجویی کار تالیف خود را آغاز کرد.  ابتدا در سال 83 و بصورت یک مجموعه نمایشگاهی به چاپ رسید. در سال 88 ویرایش دوم این اثر با پژوهش جدید و گرافیک جذاب به همراه مجموعه فلش کارت وکتابچه عرضه شد.

این مجموعه با ویژگی منحصر به خود، جامع ترین اثر پژوهشی حوزه حجاب در کشور است که که حجاب را از 16 بعد مختلف مورد بررسی قرار داده است.

اکنون بعد از 4 سال تلاش مداوم و شبانه روزی تیم پژوهشی موسسه خیبر، ویرایش سوم این مجموعه مراحل پایانی چاپ و نشر خود را سپری میکند. این مجموعه متفاوت که قرار است تحت عنوان " جواهرانه" وارد بازار نشر شود. شامل 46 پوستر پژوهشی به شکل اینفوگرافیک است که بر اساس جدیدترین شبهات و چالش های عفاف و حجاب و مسائل مرتبط با آن تالیف شده است.

در این مجموعه با نگاه دورن دینی و  برون دینی تمام موضوعات پیرامون مسئله حجاب، عفت و حیا مورد بررسی قرار گرفته است. تحول و تطور پوشش و عفاف از ابتدایی ترین آثاری که از تاریخ بشر بجای مانده تا امروز، دلایل و نتایج و بازتاب های بی عفتی در جهان، عفاف و حجاب در ادیان، هجوم همه جانبه دشمن در عرصه حیازدایی جهانی، عفاف و حجاب از دیدگاه علوم (فیزیولوژی، روانشناسی، جامعه شناسی) و اندیشه مشاهیر جهان از جمله موضوعاتی است که در این مجموعه به آن پرداخته شده است. جامعیت در عین اختصار، جذابیت بصری استفاده از سبک نوین اینفوگرافی ، مستند و متقن بودن مطالب، نگاه همه جانبه داشتن و از زاویه دید مخاطب به موضوع نگاه کردن از جمله ویژگی های این اثر منحصر به فرد است.

گفتنی است مجموعه جواهرانه قراراست 21 تیرماه روز ملی  عفاف و حجاب وارد بازار شود.
 
کلمات کلیدی : روز ملی عفاف و حجاب
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۳:۱۸:۵۷
سلطه جویان غرب با تبلیغات وسیع خویش، تجمل گرایی و مصرف زدایی و روحیه اشرافیگری را در بین سران کشورها و طبقه مرفه بی درد، ایجاد نموده و از غفلت و ناآگاهی طبقات مختلف مردم - که موجب جدایی از بنیادهای فکری و فرهنگی بومی - می شود، استفاده می نمایند. آنان با تشدید و ترویج این گسستگی فکری، ملتها را به استحاله فرهنگی و غرق شدن در دامهای گسترده خود که فرا روی شیفتگان تجدد و تمدن و پیشرفت پهن نموده اند گرفتار می سازند تا مردمی که در معرض وزش مصرف گرایی غرب قرار می گیرند انگیزه تولید در داخل کشور را از دست دهند؛ و با فرو رفتن در منجلاب - فساد انگیزه رفاه کاذب- که هدیه مسموم اهریمنان دیو سیرت غرب است - از تفکر در آرمانهای ملی - مذهبی و خطر کردن در راه آن بازمانند. (3812938) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.