نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 294925
احمد خاتمی: جلوی بدحجابی در قم را بگیرید
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۴۱
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان با بیان اینکه باید شعائر دینی همواره در قم زنده باشد، گفت: جلوه‌های بی‌دینی در قم قابل تحمل نیست.

آیت الله سید احمد خاتمی در دیدار با شهردار قم گفت: قم یک شهر مهم بوده و به عنوان پیشانی تدین در کشور به حساب می‌آید و از این رو جلوه‌های بی‌دینی در قم قابل تحمل نیست.

به گزارش مهر به نقل از شهرداری قم، وی بیان کرد: قم شهری است که ۸۰ هزار طلبه در آن زندگی می‌کنند و به عنوان مرکز ثقل مرجعیت مطرح است و اگر قم را به عنوان پایتخت مرکز تشیع معرفی کنیم گزاف نیست، پس از این رو باید قم همواره محل نشر معارف اسلامی باشد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه باید شعائر دینی همواره در قم زنده باشد، گفت: با وجود چنین جایگاهی برای شهر قم، به هیچ عنوان ارزنده نیست که در قم ذره‌ای بی‌دینی وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: تقاضا دارم در حد توان جلوی ذره‌ای بی‌حجابی را نیز در قم بگیرید چرا که مردم در قم تحمل ذره‌ای بی‌حجابی و بی‌دینی را ندارند.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به وضع سیاسی شهر قم، گفت: قم از نظر سیاسی وضع خاصی دارد و از این رو هم اصولگرایان و هم اصلاح طلبان در قم فعالانه رفتار می‌کنند و نباید گذاشت کمترین زمینه تنش در قم پدید آید و کسانی که در فتنه ۸۸ تابلوی افراطی‌گری بودند میدان داری کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: شهردار به عنوان عضو شورای اداری استان و دیگر اعضای شورا تلاش کنند که به فضای معنوی شهر لطمه وارد نشود.

وی افزود: شهرداری باید با خدماتی که ارائه می‌دهد مردم را جذب کرده و اگر مردم ببینند که شهرداری خدمات رسانی می‌کند قطعا همراهی خواهند کرد. مناسب است جنابعالی مدیریت کنید که به هیچ عنوان با مردم برخورد غضب آلوده نشود و شهرداری به عنوان نهادی که با محبت با مردم رفتار می‌کند، مطرح باشد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اجرای پروژه‌های عمرانی در قم گفت: مدت زمان اجرای پروژه‌های عمرانی در قم طولانی است و این مشکل باید طرف شود.

وی بیان کرد: ما دکتر سقائیان‌نژاد به مدیریت و تدبیر می‌شناسیم و انتظار است که شما به پروژه‌ها سرعت داده تا همواره شاهد عمران و آبادانی بیشتر قم باشیم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به بدهی‌های شهرداری و همچنین افزوده شدن جریمه‌ها گفت: این موضوع بدی است و باید هر چه سریع‌تر اصلاح شود تا عمران و آبادانی در شهر کریمه اهل بیت(ع) به عنوان عش آل محمد(ص) گسترش یابد.

تکریم ارباب رجوع باید در شهر قم بازار گرمتری داشته باشد

وی به موضوع اهمیت تکریم ارباب رجوع اشاره کرد و گفت: تکریم ارباب رجوع موضوع مهمی است که باید در شهر قم بازار گرمتری داشته باشد و مردم از شما این انتظار را دارند که بر زیباسازی شهری که صد‌ها هزار زائر سالانه در آن تردد دارند اهتمام بیشتری داشته باشید.

استاد حوزه علمیه قم گفت: زیباسازی شهر بسیار مهم است و مردم از شما انتظار فعالیتی که در اصفهان انجام دادید را دارند. رفع مشکلات گذشته درست است اما باید برنامه‌ریزی برای مشکلات فعلی نیز سرعت گیرد.

آیت‌الله خاتمی گفت: شهردار باید به دور از خط و خطوط رفتار کند و همواره قانون را ببیند، عمل به قانون وحدت ایجاد می‌کند و موجب ساماندهی خواهد شد.

وی خطاب به شهردار قم گفت: کار شهرداری بسیار سخت است و به خوبی آن را درک می‌کنم چرا که شهرداری با همه اقشار جامعه سر و کار دارد اما شما فردی هستید که با خود تجربه‌های ارزشمندی دارید و می‌توانید در قم بسیار نقش آفرین باشید.

ریزگرد‌ها برای قم مشکل ساز خواهند شد

شهردار قم نیز در این دیدار گفت: بنده به شهر قم نه برای کارهای سیاسی و نه برای شغل آمده‌ام، بلکه هدف من خدمت به شهر کریمه اهل بیت(ع) است.

سید مرتضی سقائیان‌نژاد گفت: یکی از مسائلی که مورد اهتمام است بلوار پیامبراعظم(ص) بوده که باید بعد فرهنگی این بلوار حفظ شود تا بتوانیم این بلوار تمدنی را حفظ کنیم.

وی با اشاره به مباحث زیست محیطی در قم گفت: ورودی‌های شهر قم به هیچ عنوان مناسب نیست و اگر از هم اکنون به فکر نباشیم تا چند سال آینده ریزگرد‌ها قم را گرفتار خواهد کرد.

شهردار قم افزود: یکی از اقداماتی که در حال انجام است موضوع درختکاری و تکمیل کمربند فضای سبز است که جزو مصوبات سفر مقام معظم رهبری بوده است.

وی با اشاره به زائر پذیر بودن شهر قم گفت: برخی بوستان‌ها و پارک‌های شهر قم را به کمپینگ زائر تبدیل خواهیم کرد تا بتوانیم به زائران از این طریق خدمات رسانی مطلوب‌تری انجام دهیم.
 
کلمات کلیدی : سید احمد خاتمی+حجاب+قم
 
امیرازقم
۱۳۹۴-۰۶-۲۳ ۲۱:۵۱:۵۲
بدحجابی درقم یعنی اینکه موی خانوم 3سانتیمتر بیرون است (3188022) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۴ ۱۴:۵۶:۳۱
نباید در قم هیچ بد حجابی باشد (3189940) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.