توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493566
لاریجانی: در کلام امام صادق(ع) عقلانیت در حکمرانی کلید رستگاری فرد و جامعه است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۸
رییس مجلس شورای اسلامی کل وقت نطق میان دستور امروز خود را به راهنمایی‌ها و توصیه‌های فردی و اجتماعی حضرت امام جعفرصادق (ع) اختصاص داد.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در نطق قبل از دستور امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی با تسلیت سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع)، گفت: در کلام امام عقلانیت در حکمرانی کلید رستگاری جوامع است.

نماینده مردم قم در مجلس ادامه داد: فرد و جامعه زمانی از قوه عقلانیت برخوردار می‌شود که در مسیر علم اندوزی قرار گیرد و توسعه علمی را راه اصلاح فرد و جامعه می‌داند. کرامت انسانی را نتیجه عقلانیت علمی فرد و جامعه می دانند. مبنای ترقی و پیشرفت هر فرد و جامعه‌ای در منظر امام  (ع) صداقت، عاقبت‌اندیشی، امانت داری و علم‌اندوزی است.

وی متذکر شد: وصیت شش گانه امام اساس زندگی مومنانه را بر مسئولیت شناسی، دور اندیشی و داشتن نگاه راهبردی و صدق می‌دانند که وصیتی بس اعتلاءبخش برای مسلمانان است. از خدا می‌خواهم به ملت ما توفیق دهد در مسیر سیره آن حضرت گام بردارند.
 
کلمات کلیدی : علی لاریجانی + مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.