توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 449313
واکنش تند لاریجانی به اظهارات محمود صادقی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۳
رئیس مجلس در واکنش به تکرار یک عبارت از سوی یک نماینده اصلاح طلب گفت: چه کسی این حرف بی ربط را زده است؟!

به گزارش مهر، در پایان جلسه علنی امروز صبح مجلس شورای اسلامی تذکر آیین نامه ای محمود صادقی نماینده اصلاح طلب مردم تهران و عبارت به کار رفته از سوی وی، باعث واکنش و انتقاد تند رئیس مجلس شد.

صادقی در تذکر خود با اشاره به ماده ۱۸ آیین نامه داخلی مجلس درباره سوگند هیات رئیسه به رعایت قانون و بی طرفی اظهار داشت: هنگامی که به مجلس آمدیم برخی نمایندگان قدیمی اصطلاحی را می گفتند که آن زمان معنایش را نمی فهمیدیم اما جلوتر که آمدیم بهتر متوجه می شویم.

وی افزود: این نمایندگان قدیمی می گفتند که ما در ابتدای نمایندگی فکر می کردیم که «فاعل بالاختیار» هستیم اما در آخر نمایندگی فهمیدیم که «مفعول بالاضطرار» هستیم.

علی لاریجانی رئیس مجلس در واکنش به این عبارت به کار رفته از سوی صادقی خطاب به وی گفت: کدام نماینده ای این حرف بی ربط را زده است!؟ اسم آن نماینده را بگویید که بشناسیم. لفظی که شما می گویید شان مجلس را ضایع می‌کند.

وی افزود: آیا نمایندگان مجلس خودشان تصمیم نمی گیرند یا فاعل بالاختیار نیستند؟ چرا این حرف را می زنید؟

رئیس مجلس در پاسخ به حرف صادقی که گفته بود من در تبصره ۲۱ پیشنهاد رفع ابهام داده بودم اما شما نپذیرفتید، تصریح کرد: آقای قاضی زاده پیشنهاد شما را آورد اما تشخیص وجود ابهام با رئیس جلسه است و من هم تشخیص دادم چنین ابهامی وجود ندارد.

صادقی در ادامه گفت: در خصوص استفاده از منابع صندوق توسعه ملی نیز نمایندگان زیادی اعتراض کردند که شما می گویید این کار با اذن مقام معظم رهبری بوده است.

وی افزود: ما مطیع ولایت هستیم ولی شما به طور شخصی این مسائل را رفع و رجوع می کنید، در حالی که باید به طور شفاف معلوم شود که در چه مواردی حضرت آقا اذن می دهند.

نماینده مردم تهران ادامه داد: به طور مثال برداشت یکصد میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای صدا و سیما که باید ذخیره ای برای نسل آینده باشد چه توجیهی دارد؟

علی لاریجانی رئیس مجلس مجددا در پاسخ به صادقی اظهار داشت: اینکه می گویید من به طور شخصی مساله را رفع و رجوع کرده ام آیا راهی غیر از این هم برای تان مقدور است؟ در لایحه دولت موادی آمده بود که از صندوق توسعه ملی استفاده شود، من در حاشیه آن نوشته بودم که خلاف قانون برنامه است و نمی توانیم.

وی افزود: جمعی از آقایان گفتند که ممکن است آقا (رهبری) اجازه دهند، من از ایشان سوال کردم که آیا وارد شویم یا خیر که این مساله محل تامل ایشان بود.

رئیس مجلس گفت: بعد از مدتی از دفتر مقام معظم رهبری گفتند که در این سطوح می توانید وارد شوید؛ بنابر این یک اذن دادند و مجلس وارد شد حالا شما اگر رای ندهید ما حرفی نداریم اما اگر رای دادید دیگر مانعی برای برداشت وجود ندارد.

لاریجانی خطاب به صادقی تاکید کرد: آن لفظی را هم که به کار بردید اصلاح کنید؛ خودتان با دست خودتان مجلس را تضعیف نکنید.
۱۳۹۶/۰۴/۲۸ ۰۸:۵۸
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۵ ۱۵:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۱۰:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۸ ۰۸:۲۳
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۵ ۱۲:۲۹
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۵ ۰۹:۳۰
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۹ ۱۱:۱۳
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۴ ۱۰:۵۹
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۹ ۱۰:۱۳
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۶ ۱۵:۲۱
 
 
کلمات کلیدی : علی لاریجانی + مجلس + محمود صادقی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.