توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477806
لاریجانی: هیچ‌گاه از مشی مرجعیت و روحانیت اصیل جدا نشوید
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۶
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امام (ره) در وصیت‌نامه خود به نسل‌های آینده گوشزد کردند که رمز بقای انقلاب اسلامی همان رمز پیروزی آن است و رمز پیروزی انگیزه الهی و مقصد عالی حکومت اسلامی و اجتماع ملت در سراسر کشور با وحدت کلمه برای همان انگیزه و مقصد است.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی با اشاره به سالروز رحلت امام خمینی (ره) اظهار کرد: یکی از مواهب ما زندگی در عصری است که با رهبری استثنایی بزرگمردی همراه شد که جهان را به شگفتی واداشت؛ عالمی وارسته و عارفی پاک‌باخته و مجاهدی نستوه که در احیای تفکر اسلامی بی‌نظیر اندیشید و عمل کرد. بر خلاف جریان متعارف سیاست ورزی زمانه که با قدرت طلبی و سلطه‌گرایی همراه است این آزادمرد دریچه جدیدی به روی دنیای سیاست گشود که آزادی واقعی انسان‌ها در تحول روحی و اعتلای نفسانی تحقق می‌یابد.

وی با بیان اینکه در سخنان امام (ره) فهم حقیقت توحیدی و توجه به مبدأ هستی موج می‌زند، افزود: در پیام تاریخی ایشان به گورباچف در شرایط جهان دوقطبی به جای ادبیات متعارف سیاسی ثقل مطالب به روشنگری راه نور در مسیر بشریت اختصاص یافت تا جهان غفلت‌زده سیاست را به سوی مبانی نورانی توحید سوق دهد. بی‌شک مکتبی که امام (ره) بنا کرد از آراستگی خاصی برخوردار است و عجیب نیست که در زمانه خود اذهان سیاستمداران گنجایش درک مفاهیم این مکتب را نداشته باشد.

لاریجانی یادآور شد: امام (ره) ریشه انحراف مسلمانان و عقب‌افتادگی آنان را در عدم توجه به حقیقت قرآن و عترت می‌دانست و فرمود خودخواهان و طاغوتیان قرآن کریم را وسیله‌ای برای حکومت‌های ضدقرآنی کردند،‌ مفسران حقیقی قرآن و آشنایان به حقایق را که سراسر قرآن را از پیامبر (ص) دریافت کرده بودند با بهانه‌های مختلف و توطئه‌های از پیش تعیین شده عقب زدند و هرچه این بنای کج به جلو آمد انحرافات افزون شد. در این بیان نورانی امام (ره) مبدأ سوء استفاده دشمنان اسلام عدم توجه به عهدی است که ندای پیامبر (ص) در مورد ثقلین ارائه فرمود، لذا مبدأ هر اصلاحی را توحید کلمه حول ثقلین می‌پنداشت.

وی همچنین خاطرنشان کرد: امام (ره) انقلاب اسلامی را پدیده‌ای نو با ماهیتی روحانی و اسلامی می‌دانست و فرمود شک نباید کرد که انقلاب اسلامی ایران از همه انقلاب‌ها جداست،‌ هم در پیدایش و هم در کیفیت مبارزه و هم در انگیزه انقلاب و قیام و تردیدی نیست که این یک تحفه الهی و هدیه غیبی بود که از جانب خداوند به این ملت مظلوم غارت‌زده عنایت شده است. به همین دلیل امام (ره) نکته مهمتری را در وصیت‌نامه خود به نسل‌های آینده گوشزد کردند و با صراحت گفتند که بی‌تردید رمز بقای انقلاب اسلامی همان رمز پیروزی آن است و رمز پیروزی را ملت می‌داند که دو رکن اصلی آن انگیزه الهی و مقصد عالی حکومت اسلامی و اجتماع ملت در سراسر کشور با وحدت کلمه برای همان انگیزه و مقصد است.

لاریجانی ادامه داد: ویژگی روحی انقلاب ما چیزی نیست که از چشم صاحب‌نظران غربی پنهان بوده باشد. فوکو فیلسوف معاصر گفت انقلاب ایران متفاوت از سایر انقلاب‌ها است و بر مبنای حرکتی روحی استوار است. امام (ره) نیز تداوم حرکت انقلاب را بر میزان پایبندی به علت محدثه آن که گرایش معنوی اسلام است منوط کردند. امام (ره) شاخصه اسلامیت را همان اسلام جواهری فقهای عظام می‌دانست و نه گرایش‌هایی که از مبدأ اصلی اسلام برداشت‌های نارس دارند. به همین جهت به ملت توجه می‌دادند که هیچ‌گاه از مشی مرجعیت و روحانیت اصیل جدا نشوید.
 
کلمات کلیدی : علی لاریجانی + مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.